Monthly Archives: Mayıs 2016

Kablosuz Cep Telefonu Kulaklığı Nasıl Kullanılır?

Bilindiği üzere son yıllarda birçok cep telefonu kullanıcılarının en fazla tercih ettiği cep telefonu kulaklık sistemlerinden biri de kablosuz kulaklık sistemidir. Birçok özellikleri sayesinde kablolu kulaklıklardan farklı olan kablosuz cep telefonu kulaklıklarının nasıl kullanılacağı konusu da merak edilen konular arasında bulunmaktadır. Makalemizin de ana konusu olan bu konu hakkında hem sizlere ve hem de merak eden cep telefonu kullanıcılarına detaylı olarak bilgiler sunacağız.

Kablosuz Cep Telefonu Kulaklığının Kullanımı

Kablosuz cep telefonu kulaklığının kullanılabilmesi için ilk olarak telefonun bluetoot sisteminin açık olması gerekmektedir. Telefonun bluetoot sistemi açık olduktan sonrasında kablosuz kulaklığın kullanımı da otomatikmen aktifleşmektedir. Kullanımının son derece basit olduğu kablosuz kulaklık sisteminde dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri de kalitesidir.kablosuz cep telefonu kulaklığı, cep telefonu kulaklığı, kulaklıkSizlerin de bildiği üzere günümüzde birçok satış merkezlerinde malesef ki çoğu zaman orjinal olmayan kablosuz cep telefonu kulaklığı satışları yapılmaktadır. Gerek cep telefonuna verdiği zararlar olsun ve gerekse kullanıcının beklentilerini karşılama konusunda yetersiz kalması nedeniyle birçok yönden zararları bulunan yan sanayi cep telefon kulaklığını kesinlikle satın almamalısınız.

Peki Kablosuz Cep Telefonu Kulaklığını Nerelerde Kullanabiliriz?

Cep telefonu kullanıcılarının en fazla merak ettiği konulardan biri de bu harika sistemin daha çok nerelerde kullanılabilir konusudur. Kablosuz cep telefonu kulaklığının kullanım alanları oldukça geniştir. Bu harika sistemi kulağınıza taktığınız taktirde en uzak mesafelerde dahi cep telefonunuzu elinize almadan tüm çağrılara kesintisiz olarak cevap verebilirsiniz. Dolaysıyla harika bir uygulama olan kablosuz kulaklık sistemini kullandığınız andan itibaren telefonunuzu evinizde veya otomobilinizde bıraksanız bile iletişim konusunda herhangi bir sıkıntı yaşamayacaksınız.

Yukarıda da görüldüğü üzere cep telefonu kablosuz kulaklığının birçok faydaları bulunmaktadır. Son yıllarda çokça kullanılmaya başlanan bu harika iletişim sistemi sayesinde günün keyfini çıkaracaksınız. Peki cep telefonu kablosuz kulaklığını daha çok nerelerden temin edebilirsiniz? dilerseniz şimdi de bu sorunun cevabını verelim.

Cep Telefonu Kablosuz Kulaklığını Nerelerden Temin Edebilirsiniz?

Bu harika sistemi öncelikle hemen her yerden temin edebilirsiniz. Ancak burada dikkat etmeniz gereken ilk şey cihazın orjinal olmasıdır. Dolaysıyla kaliteli ve orjinal olması koşulu ile kablosuz kulaklık sistemini internet dünyasında yer alan birçok kaliteli firmalardan çok uygun fiyatlardan satın alabilirsiniz.

4.5 G DESTEKLEYEN EN UCUZ TELEFONLAR

1 Nisan’da hayatımıza giren ve mobil internet bağlantımızın 20 kat daha hızlı olmasını sağlayan 4,5 G, mevcut telefonlarınız ile uyumlu değilse ve 4,5 G ile uyumlu hem kaliteli hem de fiyatı uygun bir akıllı telefon arayışındaysanız, şu an satışta olan onlarca model içerisinden beğendiğiniz modeli hemen seçebilirsiniz. Mobil iletişim operatörleri tarafından, bu mucizeden geri kalmamanız için hazırlanan yeni modeller, tasarımları ile göz kamaştırırken, kalitesi ile de dikkat çekmeyi başarıyor. Sizler de hemen bir 4,5 G uyumlu akıllı telefon satın alarak, hızlı ve kesintisiz internet keyfini doyasıya yaşayabilirsiniz.4.5G'li telefonlar, en ucuz telefonlar, ucuz 4.5G telefon

En Uygun Fiyata Satın Alabileceğiniz Akıllı Telefonlar:

Samsung kalitesinden vazgeçmem, diyenlerdenseniz Samsung Galaxy Core Prime G361 modelini tercih edebilir, 500 TL civarında bir ödeme yaparak, tasarımı oldukça şık olan bu akıllı telefonu satın alabilirsiniz. 4.5 inç ekranı ve 5 megapiksel arka kamerası ile bu model, fiyat kalite performansından geçer not almayı başarıyor. 600 TL lik bir bütçeye sahip iseniz HTC Desire 610 satın alarak da 4,5 G hızından yararlanabilirsiniz. 8 megapiksel arka kamerası ve 4,7 inç ekranı ile HTC Desire, en iddialı modeller içerisinde yer alıyor. 5 inç ekranı ve 8 megapiksel arka kamerası ile Samsung Galaxy Grand Prime G531 beğeni ile kullanabileceğiniz diğer modellerden sadece bir tanesi! 650 TL gibi oldukça ekonomik bir fiyata satın alabileceğiniz G531, 8 GB dâhili hafıza ve 1GB ram özelliği ile birçok mağazada kolaylıkla bulabileceğiniz ürünler içerisinde yer alıyor.

Hem Gösterişli Hem de Uygun Fiyatlı Modeller:

Biraz daha bütçe ayırabileceğinizi düşünüyor ve 700 TL civarında akıllı telefon almayı düşünüyorsanız, Microsoft Lumia 640 hayalinizdeki model olabilir. Beyazdan turuncuya kadar birbirinden güzel kapak tasarımlarına yer veren model, 5 inç ekran, 8 megapiksel arka kameradan oluşuyor. Biraz daha pahalı bir ürün satın almayı gözden çıkardıysanız Sony Xperia M4 Agua ya da Samsung Galaxy Grand 2 G7100 satın alabilirsiniz. İnce bir cep telefonu satın almak için 13 megapiksel arka kamerası bulunan Huawei G7’yi tercih edebilir, 800 TL gibi bir fiyat ödeyerek, 16 GB dâhili hafızası olan bu ürüne sahip olabilirsiniz. 900 TL lik bir bütçe ile Sony Xperia C4, Samsung Galaxy A5 modellerini kullanmanın ayrıcalığını yaşayabilirsiniz.

Eğitimde Ailenin Önemi

Çocuk eğitimi ne zaman başlar?

Eğitim, anne karnında başlayan önemli bir süreçtir. Ailenin eğitimdeki rolü ise kuşkusuz tartışmasızdır. Hem okul öncesi hem de okul döneminde aile, çocuğun eğitimi konusunda önemli roller üstlenir. Çocuğun kişiliğinin okul öncesi dönemde önemli ölçüde tamamlandığını da düşünürsek, ailenin bu konudaki önemi daha iyi anlaşılacaktır. Okul dönemi ile başlayan süreçte, her ne kadar öğretmen rol modeli de devreye girse, anne ve babanın öğrenilenleri pekiştirmesi vve desteklemesi elzemdir. Ayrıca okula devam eden çocuk, hala ailesiyle daha fazla zaman geçirmekte ve yaşam boyu edineceği tecrübelerin büyük bir kısmını bu dönemde kazanmaktadıraile eğitimi, aile içi eğitim, eğitimde aile

Ailede sevgi ortamının  bulunması

Aile içinde hiçbir kötü duygunun olmadığı, çıkar ilişkilerinin bulunmadığı, son derece natürel ortamlardır. Her çocuğun bu ortama sahip olma şansı olmasa da, olması gerekeni konuşmak gerekirse çocuğun bu ortamda yeterince sevgiyi alarak ve sevgi duyarak yetişmesi önemlidir. Sevgi çocuk için yaşamsal gereksinimlerden birisidir. Kişiliğin oluşmasında, diğer insanlarla olan etkileşimlerinde, sevgi çocuğun yoğrulmasında en büyük faktördür Bu nedenle çocukluğunda yeterli sevgiyi görmemiş bireyler, birtakım psikolojik sorunlara karşı daha meyillidirler. Sevgi ile birlikte, ilgi de çocuk eğitiminde önemlidir. İlgi ile büyüyen çocukların, özgüven sorunu yaşama riskleri daha düşüktür. Anne ve baba çocuk için en iyi rol modeldir. Bu nedenle her olay karşısındaki anne ve babanın tutumu çocuk için model olacağından anne ve babanın doğru tutum ve tavır içinde olmaları önemlidir.

Çocuk eğitiminde aileler neler yapmalı?

  • Her şeyden önce çocuk; sevgi,saygı ve ilgi ile büyütülmelidir
  • Çocuğun bebeklikten itibaren kendine özgü duygu, düşünce ve isteklerinin olduğu bilinmelidir. Kendi doğrularını çocuğa anlatmaksızın dikte eden ebeveynler, çocuklarını mutsuz ederler ve onların kişilik gelişimini baltalarlar.
  • Çocuklara sorumluluk duygusunu öğrenmeleri için görevleri yerine getirmesi desteklenmelidir
  • Çocukların yaptıkları yanlışlar nedeniyle ağır bir dille eleştirmekten ve ağır ceza vermekten kaçınmalı, doğru davranışları desteklenerek yanlış yapma eğilimleri ortadan kaldırılmaya çalışılmalıdır
  • Çocukların söyledikleri ne olursa olsun, onları iyi dinlemeli ve anlamaya çalışmalıdır.