Monthly Archives: Ağustos 2016

Stil Oluşturulurken Nelere Dikkat Edilmeli?

Stil sahibi olmak marka ve ya moda olanı giymekten ibaret değildir. Oluşturulan stilin bedeninize ve kişiliğinize uygun olmasına dikkat ederek stil oluşturulması gerekmektedir. Vücut şeklinizi ve ya vücut tipinizi doğru tanımak kendinize yakışacak bir tarz oluşturmanız açısından oldukça önemlidir. Stilin bir bütün olduğunu tarzınızı yaratırken aklınızdan çıkarmamalısınız. Saç, giyim, makyaj, aksesuarlar, duruş, yürüyüş, konuşma, oturma ve kalkma gibi tüm kriterlerin stil oluştururken birbirine eşlik etmesi ile uyum sağlaması gerekmektedir. Gerek bütçenizi yormamak gerekse de giyecek bir şey bulamıyorum dememek için gardırobunuzda klasik parçalara yatırım yapınız. Kadınların çoğu alışverişe çıktığı an kendini kaybetmektedir. Hatta ihtiyacı olmayan bir kıyafeti ve aksesuarı almaktan da geri kalmazlar.stil oluşturma, stil oluştururken dikkat edilecekler, stil oluşturmada dikkat

Kıyafetlerinizi seçerken ve ya giyerken renkleri doğru kullanmalısınız. Renklerin etkisine inanın ve her rengin kendine özgü bir ifade ettiği anlam bulunuyor. Seçilen kıyafetler kişiliğe, amaca uygun olmalı, estetik olarak güzel olmalı ve özellikle rahatlık hissi vermelidir. İçinde rahat edemeyeceğiniz bir kıyafetle istediği kadar şık olsun siz rahat edemedikten sonra ne faydası olabilir? Bir kıyafetin kalitesini belirleyen şeyler kıyafetin dikişi, kalıbı ve özelliklede kumaşının yapısıdır. Kıyafet alırken bu üç özelliğe önem vermeye özen göstermelisiniz. Üst bedeni geniş ve ya geniş omuzlu kadınlar için V yaka bluz seçimi daha uygun olacaktır. Daha düz renklerde bluz seçilebilirsiniz.

Üste tam oturan veya kısa ceketler tercih edilmemelisiniz. Uzun kolyelerden uzak durarak ince kemer kullanımı tercih etmek de fayda olacaktır. Üst bedeni kısa kadınların tek parça elbise tercih etmesi daha uygun olur. Yüksek belli elbiselerden uzak durmalısınız. Blazer ile tek düğmeli ceketler, beli yüksek etek ve pantolonlar ile düz ve sade bluz tercih edilebilirsiniz. Üst bedeni kısa ya da bacaklarınız uzun ise düşük belli pantolon ve etekler daha uygun olacaktır. Geniş kalçalı kadınlar çan eteklerden uzak durmalısınız. Kalın bacağa veya bilekler sahipseniz için uzun etekler daha uygun olacaktır. Bacaklar kalın ise dar pantolonlar ve diz üstü çizmeler tercih etmemelisiniz.

EVLİLİKTEN SONRA NEDEN KİLO ALINIYOR?

Evlilik öncesinde çeşitli zayıflama yolları ile formunu yüksek oranda koruyabilen kadınların evliliğin ardından aldıkları yüksek orandaki kilolar elbette onları mutsuz etmek için yeterli hale gelebiliyor. Kilo almanın bilhassa hali hazırda kilolu ya da balıketli olanlar için çok daha rahatsız edici olması evliliğin kendisini de ciddi sıkıntılar içerisine sokabilmektedir. Beslenme uzmanlarının sahip oldukları deneyimlere göre ise evliliğin ilk yıllarında hızla artan kilolar ilk yılda çoğunlukla 5-10 kilo arasında artış gösterir ve ilerleyen yıllarda da bu kilo artışı daha düşük seviyede de olsa devam etmektedir. Erkekler de bu durum ise kadının bu hızlı kilo alışını artık kendilerine değer vermeme ve ya ilişkiye emek göstermeme yönünde algılanmaktadır. Evlilik öncesinde ince ve fit bir vücuda sahip olan eşlerinin ise evlilikten sonra bu kadar kendilerini salmalarına anlam verememektedirler. Bu sorun evli çiftlerin cinsel sorunlar yaşamasına dahi sebep olabilir ve sebeplerini iyi analiz etmek gerekmektedir. Evlilikten sonra kilo almanıza sebep olabilecek durumlardan bir kaç tanesini ise yazımızda bulabilirsiniz.evlilikte kilo alma, evlilik sonrasında kilo alımı

Evlilik Öncesi Hızlı Kilo Verilmesi

Gelinler genellikle düğünlerinde, nikâhlarında ve ya kutlamalarda daha iyi görünebilmek için hızlı ve dengesiz bir şekilde kilo vermelerine neden olabilecek diyetlere başvuruyorlar ve olmaları gereken kiloların çok daha altına inmektedirler. Fakat bu tip hızlı diyetlerin bırakıldığı anda ise çok daha hızlı bir şekilde kilo almaya sebep oldukları bilinen bir gerçeklerdir.

Eşten Etkilenme Durumu

Evliliğin ardından yemeklerin artık ortak olarak yenmesi kadınların eşlerinin yediği yemek veya porsiyonlardan etkilenmelerine neden olabiliyor. Böylelikle erkek bünyesine göre normal kabul edilebilecek fakat kadınlar için fazla olacak porsiyonlar kilo alımına sebep olmaktadır.

Hareketsiz Hayatın Varlığı

Genç ve ya bekârken çok daha fazla dışarı çıkan, gezen, arkadaşlarıyla görüşen, tatil yapan ve ya sosyal aktivitelere katılan kadınlar evliliğin ardından çok daha fazla evde vakit geçirmeye başlamaktadırlar. Bu hareketsizlik te evlilikte sonra alınan kiloların sebeplerinden birisi haline gelmektedir. Bu sorunun önüne geçebilmek için eşinizi harekete geçirmek ve ya birlikte yapmaktan keyif alacağınız outdoor aktivitelere katılmanız yararınıza olabilir.

USB Gizli Kameralar İle Gizli Saklı Kalmıyor

Kameralar son yıllarda teknolojinin gelişmesi ile çok küçük boyutlara indirgenmiştir. Kamera boyutlarının bu kadar küçük duruma gelmesi zamanla kameraların kullanım amaçlarını da değiştirmiştir. Önceleri kameralar sadece legal görüntülemeler yapılmak için kullanılırken günümüzde illegal görüntüleme yapmak için de kullanılmaya başlanmıştır. İllegal amaçlı olarak kullanılan kameralar arasında yer alan USB gizli kameralar oldukça fazla ilgi görmekte ve kullanıcılarına birçok kolaylık sağlamaktadır.usb gizli kamera, gizli kamera, usb kamera

Küçük boyutları ve USB belleğe benzerliği sebebiyle bu tür kameralar dışarıdan bakıldığında herhangi bir USB bellek gibi görünmekte ve kullanıcının işini kolaylaştırmaktadır. USB gizli kameralar ağırlık açısından uygun olduklarından taşınması kullanımı esnasında da kullanıcılara kolaylık sağlamaktadır. Kendi hafıza kapasitesi bulunan ve hafıza kartı ile çalışan olmak üzere USB gizli kamaraların iki farklı çeşidi bulunmaktadır. USB gizli kameraların hafıza kartı ile çalışan modelleri daha işlevseldir. Bu sebeple USB gizli kamera alacaksanız mutlaka hafıza kartı ile çalışan modelleri tercih etmenizi öneririz.

USB gizli kameraların görüntü kaliteleri oldukça yüksektir. Normal bir kamera gibi fotoğraf ve video çekebilen bu kameraların özellikle video çözünürlüğü çok iyidir. Fotoğraf çekimi yapıldığında USB gizli kameraların boyutlarının küçük olması ve fazla sarsılması sebebiyle görüntü bazen bulanık olabilmektedir. Bulanık olmayan fotoğraflar çekmek istiyorsanız USB kameranızı fazla sarsmadan fotoğraf çekme düğmesine basmanız gerekmektedir. Video çekerken ise USB gizli kameranızı ani hareketler ile sarsmak yerine yavaş hareketler ile kullanın. Bu şekilde video çekerseniz çektiğiniz videonun görüntü kalitesi daha iyi olacak ve sarsılmaya bağlı olarak oluşan görüntü kayması önlenmiş olacaktır. Hatırlatmak isteriz ki USB gizli kamera ya da farklı bir gizli kamera ile çekeceğiniz gizli görüntüleri ahlak dışı sebepler için kullanmanız ya da şantaj gibi yöntemlerde koz olarak kullanmanız yasal değildir.

Uçak Kurye Nedir?

Firmalar sadece üretim yapmakla değil, bu yaptıkları üretimleri müşterilerine ulaştırmak ile de sorumludurlar. Üretici ve alıcıların az olduğu zamanlarda bu gibi sorunlar bulunmazdı. Ancak şu anda tüm dünya bir Pazar şeklini almış ve her yerden alışveriş yapılmaktadır. Bu alışverişlerde ister karayolu kargoları, ister denizyolu, isterseniz havayolu kuryeleri ve kargoları kullanılabilir. Özellikle havayolu kargosu denen uçak kürye sistemi çok yeni ve faydalı bir sistemdir. Üreticileri memnun etmesinin yanında tüketici içinde çok avantajlıdır. İyi paralar verilerek alınan bir ürün elimize ulaşmaz ise hiçbir değeri olmadığı gibi, üstüne üstlük zararı da bulunur. Bütün bunları göz önüne alarak sistemi iyi seçmek gerekmektedir.uçak kurye nedir, uçak kurye

Ülke içerisinde acil bir kargo göndermeniz gerekirse havayolu ile gönderebilirsiniz. Aynı zamanda bozulma ihtimali yüksek ürünlerin havayolu ile gönderilmesi de çok akıllıcadır. Sadece ülke içi değil tüm dünya üzeri gönderimler için de en uygun gönderim sistemi uçak kurye ile yapılan gönderimler ve alımlardır. Garantili olarak ulaşması sağlanan bu sistem ülkemiz için yeni bir sistem sayıldığından yeni yeni duyulmakta ve kullanılmaktadır. Hem pahalı olması, hem de büyük bir teşkilatlanma gerektirdiğinden bu şekilde çalışan firmalar belli başlı ve büyük firmalardır. Bu nedenle firma özellikle kendi prestijleri için tüm mallarını özenli ve garantili bir şekilde ulaştırmak için çalışmaktadırlar.

Her alan kendi içerisinde profesyonellik gerektirmektedir. Kuryecilik ve taşımacılık sistemi de kendi içerisinde profesyonelleşmiştir. Kara, hava, deniz ve hatta demiryolu taşımacılıkları farklı farklı alanlardır. Bunlardan birini yapan firma hepsini yapmak zorunda değildir. Ancak şartları sağlıyorsa hepsini yapabilir. Ülkemizde ve dünyada bu şekilde profesyonel olarak çalışan belli firmalar bulunmaktadır. Bu gibi firmalar ile çalışmak sizin için daha yararlı olacaktır. Kurye anlayışı uçak kurye ile daha farklı bir boyut kazanmış ve taşımacılık alanında büyük bir adım atılmıştır. Daha önceleri aylar süren yolculuklar ile ulaşan ürünler, günümüzde dünyanın bir ucundan bir ucuna sadece bir iki gün içinde ulaşabilmektedir. Yeniliklere açık olmak ve gerekliliklerini uygulamak gelişen firmaların daima üzerinde duracakları bir kural olmalıdır.

Tarifeye Ek Cep Telefonu Alma

Bazı yasal düzenlemeler sonucunda birtakım ürünlerde kredi kartına taksitli alışverişin önü kapatıldı. Önü kapatılan ürünlerin en başında da cep telefonları geldi. Eskiden alım gücü az olan kişiler kredi kartına taksit ile cep telefonu alıp yavaş yavaş ödüyordu. Ancak şuanda ne yazık ki böyle bir şansları yok. Kredi kartına cep telefonu satın alamayan kişiler için yeni bir ışık olarak operatörler konuya el attı ve tarifeye eki faturaya ek taksitli cep telefonu satışına başladı. Telefon almak isteyen ve bunu taksitle yapmak isteyen kişiler kullandıkları operatörün sunduğu cihazlar ve kampanyalardan kendine uygun olanı alarak telefonlarına kavuştu. Tarifeye ek cep telefonu almak istiyorsanız bazı şeylere dikkat etmeniz gerektiğini hatırlatmak isteriz. Dikkat etmeniz gereken şeyler şunlardır:

  • Taahhüt süresi: Cep telefonu alırsanız kaç yıl süre ile ödeyeceğinize mutlaka dikkat etmelisiniz. Aylık taksit tutarı uygun olan ancak taksit sayısı fazla olan telefonları almaktan mutlaka uzak durun. Farkında olmadan bir telefona gerçek değerinin iki katı para dahi ödeyebilirsiniz. Bu nedenden dolayı mutlaka ama mutlaka kaç yıl boyunca taksit ödeyeceğinizi kontrol edin.Tarifeye ek cep telefonu, cep telefonu almak, taksitli cep telefonu
  • Tarifeye dikkat edin: Satın alacağınız telefonu alma şartlarını gözden geçirin. Mutlak bir şart olarak x tarifesine geçmeniz gerekiyor denilirse mutlaka o tarife hakkındaki tüm detayları öğrenin. Aylık tarife ücreti ne kadar, bu tarifenin üzerine telefon için ne kadar para ödeyeceksiniz vb. gibi durumlara mutlaka göz atın. Satın alacağınız tarifenin tutarı fazla, telefonun aylık taksit tutarı az olabilir. Bu tamamen psikolojik fiyatlandırma taktiğidir. Telefonun parasını tarifeye yaptığınız ödemeden operatörünüz kat be kat almaya çalışıyor olabilir. Bu nedenden dolayı tarifenize ve cihaza ödeyeceğiniz tutarları ayrı ayrı hesaplayarak taksit süresi boyunca ödeyeceğiniz toplam parayı hesaplayın.
  • Zam olup olmama durumuna dikkat edin: Seçtiğiniz cihazın ve tarifenin sözleşmeniz süresince aynı tutarda kalıp kalmayacağını mutlaka sorun. Eğer ilerleyen yıllarda ödeyeceğiniz tutarda küçük bir artış olabilir gibi alengirli cümleler duyuyorsanız tarifeyi ve cihazı almaktan vazgeçin.