Monthly Archives: Eylül 2016

İlk Adımını Atarken Bebeklerinizin Arkasında Durun

Bebekler anne ve babaları için çok değerli varlıklardır. Onların ilk konuşması, ilk adımları, hayatta ilk kez yaptıkları her şey çok önemlidir. Emekleme aşamasını geçtikten sonra yavaş yavaş yürümeye çalışan bebeklerin öncelikle anneleri sonrasında ise babaları daima destekçileridir. Ebeveynler bu aşamada biraz hataya düşebilmektedir. Özellikle de anneler bebeklerinin ilk adımlarını atmaya çalıştığı zamanlarda sürekli olarak müdahalede bulunmaktadır. Yapılan müdahaleler bebeklerin daha geç yürümeye alışmasına neden olmaktadır. Bebeğinizin ilk adımlarını attığı zamanlarda ellerinden tutup arkasında durarak destek olabilirsiniz. Ancak tabii bu hareketi sadece ilk birkaç gün yapın. Ayak koordinasyonunu kurmaya başladığı zamanlarda bebeklerinizin ellerini bırakın. Düşecek, canı yanacak diye endişe etmenize hiç gerek yoktur. Bebekler düşeceklerini anladıkları an kendilerini bezlerinin üzerine doğru atarlar. Popo üstü düşmek can yakıcı değildir. Bırakın düşe kalka bebeğiniz yürümeyi kendi başına öğrensin. Böyle yaparsanız daha kısa sürede daha iyi adımlar ile yürümeye başlayacaktır.Bebeklerde yürüme, yürümeyi  öğrenme, bebekleri destekleme

Yürüteç kullanmak ilk günlerde geçici bir çözüm olarak başvurulabilecek bir şeydir. Yürüteçler bebeklerin bacak kaslarının kuvvetlenmesini sağlamaktadır. Gün içinde birkaç saat dahi olsa yürütece konulan bebeklerin bacak kasları daha hızlı geliştiği için yürüme süreleri de o derece kısalacak ve daha çabuk yürümeye başlayacaklardır. Tabii bu noktada da dikkat olunması gerekmektedir. Çok uzun süre yürütece konulan bebeklerin yürütece güvenip normal yürüme sırasında aktif olmadıkları da gözlenmektedir. Bu sebepten dolayı yürütece koyduğunuz çocuğunuzu aşırı süreler boyunca yürüteçte bırakmayın.

Düşen bebeğinizi hemen tutup kaldırmayın. Bırakın düşen bebeğiniz kendi kendine kalkmaya çalışsın. Bir süre belki denediği halde yerinden kalkamayacak ve sinirlenip ağlamaya dahi başlayabilecektir. Ancak bu durum sorunlu bir durum değildir. Hırs yapıp yerinden kalkmaya çalışır ve bir süre sonra bebeğinizin olduğu yerden kalkmayı öğrendiğini görebilirsiniz. Bebekler ve çocuklar kendi başlarına yapmayı öğrendikleri şeyleri çok daha iyi bir şekilde yapabilmektedir. Bu nedenden dolayı bebeklerinizin yürümeye başladığı anlarda ve diğer şeyleri öğrenmeye başladığı anlarda gizli bir destekçi olun. Bırakın kendi kendilerine bir şeyleri öğrensinler.

İnternetten para kazanmanın birkaç yolu

Para kazanmak için yapabileceğiniz birçok şey vardır. İnternetten bazı şeyler yaparak para kazanmak da yapabileceğiniz şeyler arasında yer almaktadır. Sürekli eğlence için değil de maddi ihtiyaçlarınızı da karşılamak üzere internetin nimetlerinden faydalanabilirsiniz. Yapabileceğiniz işler arasında yeteneğinizi kullanabileceğiniz işler olduğu gibi sadece birkaç tıklama yaparak para kazanabileceğiniz bazı işler de bulunmaktadır. İnternetten yapabileceğiniz ve herhangi bir şekilde cebinizden yatırım yapmadan başlayabileceğiniz işler şunlardır.İnternetten para kazanma, para kazanma, online para kazanma

  • Makale yazarlığı: Eğer yazma yeteneğinize güveniyorsanız internet sitelerinin ihtiyacı olan yazıları yazarak para kazanabilirsiniz. Genel piyasasına baktığımızda kelimesi 1 ile 1,5 kuruştan makale yazarlığı yapabilirsiniz. Örneğin; günde 2000 kelime sayısında makale yazabilirseniz 20 lira para kazanabilirsiniz. 2000 kelime aşağı yukarı 2 adet A4 sayfasına denk gelmektedir. Özellikle SEO alanında hizmet verene şirketlerden bir tanesi ile anlaşırsanız makale işinden güzel para elde edebilirsiniz. Kendi yazar ekibinizi kurabilir ve ekibinizin yazdığı yazıların üzerine küçük komisyonlar ekleyerek makale satışı yapabilirsiniz.
  • Editörlük: Film, dizi ve yazı içerikli sitelere giriş yaparak para kazanabilirsiniz. Birçok kişi film ve dizi sitesi açıp bunları yönetirken zorlanmaktadır. Böyle durumlarda film ve dizi sitesi sahipleri kendilerine yardımcı olmaları açısından bir editörü işe almaktadır. Part-time olarak çalışabileceğiniz editörlük işinden aylık 300-600 lira civarı para kazanmanız mümkündür.
  • Danışmanlık: İyi bildiğiniz herhangi bir konuda ihtiyacı olan kişilere danışmanlık yapabilirsiniz. Online konularda olduğu gibi aklınıza gelebilecek her türlü konuda danışmanlık hizmeti verebilirsiniz. Tabii kendi bilginiz ve danışmanlık yapabileceğiniz konularda.
  • Tasarım yapabilirsiniz: Eğer bilgisayar programları ile aranız iyi ise ve dergi, kitap, broşür vb. gibi yayınların tasarımlarını yapabiliyorsanız kendi evinizden hatırı sayılır paralar kazanabilirsiniz.
  • Ürün satışı: Başkalarının adına internet üzerinden onların ürünlerini pazarlayabilir ve komisyon karşılığında para kazanabilirsiniz. Satabileceğiniz ürün adetine bağlı olarak kazanacağınız para değişmekle birlikte çok iyi paralar kazanabilirsiniz. İyi bir pazarlamacı iseniz mutlaka online satış taktikleri geliştirip hemen bu işi bir defa da olsa denemelisiniz.