Monthly Archives: Ekim 2016

2016 2017 Sonbahar Erkek Modası

Moda sadece kadınlara özgü bir şey değil. Özellikle popüler kültürün etkisiyle de erkek modası da en az kadın modası kadar ön plana çıkmış durumda. Tarzlarını, modanın öne çıkan parçalarını kullanarak yansıtmak isteyen erkekler oldukça çoğunlukta. Hal böyle olunca erkek modası başlı başına bir alan ve büyük bir sektör oluşturmuş durumda. 2016-2017 Sonbahar Erkek Modasını merak… Read More »

Kadınlar için güzellik sırları

Gün boyunca devamlı olarak toplum içerisinde olmak zorunda kalmaktayız. Toplum içerisinde kendimizi daha iyi hissetmemizi sağlayacak şey ise hiç şüphesiz ki giyimimiz ve bakımımızdır. Hem kadınlar hem de erkekler için kişisel temizlik ve kişisel bakım oldukça önemli bir unsurdur. Çünkü erkeklerin de kadınların da kendilerine özgü bakım yapmaları gereken şeyler vardır. Kişisel bakım denince akla… Read More »

Anne sütünün çocuk sağlığına etkisi

Anne adaylarının bilmesi gereken bilgiler arasında yer alan anne sütü, hem çocuk hem de anne adayı için aslında bulunmaz fırsat. Pek çok kişi bunun önemini bilse de, maalesef çocuklarını zorlamamak adına anne sütü yerine diğer besinler ile beslenme düzeni oluşturmaktadır. Her ne kadar o süreç için bir takım sorunlar ortaya çıkmasa da, bu durumu uzun… Read More »

Astım Nedir?

Solunum yolunun mikrobik nedenlere bağlı olmaksızın iltihaplanmaları nedeniyle daralmasıyla ortaya çıkan astım nasıl geçer dersek pek çok önlemin alınmasının yanı sıra genetik faktörlerin de etkili olduğu astım kuvvetli bir tedavi gerektirir. Astım bir akciğer hastalığı olmakla beraber akciğere giden hava yollarının tıkanması veya daralmasıyla nefes alımını ciddi düzeylerde güçlendiren bir hastalıktır. Son yıllarda etkili olan… Read More »

Beyaz Kot Trendi

Özellikle ilkbahar-yaz kreasyonlarında kendine oldukça geniş bir yer bulan beyaz kotlar farklı kombinleri ile oldukça şık bir görünümden tutun spor bir görünüme kadar her tarzla adapte olabiliyor. Ancak bu kotları çok az kişi cesaret ederek tercih ediyor. Çünkü beyaz rengin vücut kusurlarını ortaya çıkarması, kolay kirlenmesi, kilolu göstermesi gibi pek çok sebeple tercih edildiğinde akıllarda… Read More »

Besinlerden aldığımız faydayı nasıl artırabiliriz?

Yapılan araştırmalar gösteriyor ki her besinin vücudumuz için bir faydası bulunuyor. Et, süt ürünleri, tahıl ve baklagiller, sebze meyveler, aklınıza gelebilecek her besinin içerisinde vücudumuzun ihtiyaç duyduğu maddeler bulunuyor. Ancak her insan aynı faydayı alamıyor. Kimisi yediği bir besinden çok verim alırken diğeri az alıyor belki de hiç alamıyor. Bunun sebebi nedir? Besinlerden aldığımız yararı… Read More »