Monthly Archives: Kasım 2016

Zayıflamaya İyi Gelen Mucizevi Bitki Ve Özellikleri

Kış aylarına girmeye başlamamız ile kilo sorunu herkesin sorunu haline gelmeye başladı. Kış ayında kilo almamak ve fazla kilolarımızı vermek için birçok yöntem bulunmaktadır. Öncellikle belirmekte fayda var spor yapmadan ve dengeli beslenmeden kimse kilo veremez. Kilo vermek isteyenler için kullanabilecekleri birçok bitki doğada mevcut iken bu nimetlerden faydalanmamak yanlış bir davranış biçimi olur. Şimdi sizin için araştırarak zayıflamak için yardımcı kaynakları açıklamaları ile birlikte dile getirmeye çalışacağız.zayıflamak için bitkiler, kilo sorunu bitkiler ile çözümü, zayıflamaya yardımcı bitkiler

Yeşil çay

Yeşil çay tam bir doğa mucizesidir. İçerisinde bulundurduğu antioksidan ile tam bir doğa harikası olurken zayıflamak için bitkilerin yardımcı kaynakların başını çekmektedir. Yeşil çay metabolizmayı hızlandırır, vücuttaki fazla yağ atımını kolaylaştırır ve vücuda enerji verir. Sadece zayıflamak için değil bir çok unsur için kullanılmalıdır. Bağışıklığı güçlendirmesi ve sindirimi kolaylaştırarak kabızlık sorununu ortadan kaldırır. Yeşil çayı evinizden ve mutfağınızdan eksik etmemelisiniz.

Tarçın

Tarçının faydaları saymakla bitmez. Tam bir anti bakteriyel ve antioksidan deposudur. Tok tutucu özelliği ile acıkmanızı geciktirirken yağ yakımını kolaylaştırır. Kilo vermek için tarçını mutfağınızdan ve çaylarınızdan eksik etmeyin.

Yeşil kahve

Yeşil kahve kullanıcılar tarafından çok fazla övgü almış ve olumu sonuçlar almış bir bitkidir. Yeşil kahve tok tutucu özelliği ve yağ yakıcı özelliği ile kilo vermenizde çok faydası olacaktır. Öğütülmemiz yeşil kahve çekirdeklerinin mucizesine inanamayacaksınız.

Zencefil

zencefil genellikle grip için kullanılan bir bikri olsa da zayıflamak için çok büyük faydası bulunmaktadır. İçerisinde bulunan maddeler sayesinde kilo verirken gribe karşı korunur ağrı kesici özelliği ile ağrılarınızı azaltacaktır.

Limon

Salataların vazgeçilmezi olan limonun faydaları saymakla bitmez. Özellikle sabah içeceğiniz suyunuza birkaç damla limon sıkarak diyetinizde kolaylıklar sağlayabileceksiniz. Yağ yakıcı ve sindirimi kolaylaştırıcı etkisi ile diyet listenizden eksik etmemenizi öneririz.

Maydanoz

Maydanoz yeşilliğin kralı diye bilinmektedir. Ödem söktürücü özelliği ile vücuttaki ödemi arttırmak için bulunmaz bir nimettir. Salatalarınızda rahatlıkla kullanabilir sabah kahvaltılarınızda baş köşeye koyabilirsiniz. Maydanozu kaynatarak suyunu içerek diyetinize yardımcı bir destek sağlayabilirsiniz.

Funda çayı

Ödem attırmak ve kilo vermek için çok etkili olan funda çayı sizin için çok etkili bir çay olacaktır. Sindirimi kolaylaştırması ve bağışıklık sistemini güçlendirmesi ile bilinen funda çayı zayıflama çayları konusunda ön sıralarda yer almaktadır. Sizde eğer zayıflamak istiyorsanız evinizden ve mutfağınızdan eksik etmemenizde fayda var.

Çocuğunuza Dürüst Davranın

Her çocuk farklı kişilik yapılarına sahiptir. Çocuk eğitiminde en çok dikkat edilmesi gereken noktalardan bir tanesi de budur zaten. Ebeveynler olarak onları eğitmeye çalışıyorsunuz kişiliklerini değiştirmeye çalışmıyorsunuz ve çalışmamalısınız da çünkü bu çok yanlış bir eğitim hatası olur ki ileride farklı sorunlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Her çocuk bir ferttir zihni fikri aklı psiko-sosyal gelişimi ve farklı kapasitesi bulunmaktadır. Sizin burada yapmanız gereken çocuğunuzun potansiyelini yine kendisini fark edebilmesini sağlamak olmalıdır. Çocuğunuza potansiyelini nasıl fark ettirebilirsiniz? Bu da tamamen sizinle olan iletişimine bağlıdır. Özgüvenli, yaşına göre yapabileceği etkinlikleri becerileri bilmeleri uygulamaları sağlıklı birer birey olmaları tamamen anne baba ile olan iletişimine bağlıdır. Aşırı korumacı tutumdan sakınarak yaşayarak ve deneyerek öğrenmesine olanak tanıyın. Zorlamadan sıkmadan kişiliğinde değişikliğe uğratmaya çalışmadan sabır ve emekle çocuğunuzu kazanabilirsiniz. Kötü davranışını eğiterek düzeltmeye çalışın iyi davranışına ödül verin. Her zaman çocuğunuza karşı dürüst davranın ve tutmayacağınız sözlerden muhakkak kaçının.çocuklara karşı davranışlar, çocuklara dürüst davranma, çocuklarla iletişim

Çocuğunuza Kaçırılma Uyarıları Öğretme

Kolay iletişim kuran çocuklar daha rahatlıkla kaçırılma olaylarını yaşayabileceğinden dışarıdan görenler de yanlış bir durum sezinlemediğinden bu çocuklara kaçırılma eğitimi daha dikkatli bir şekilde verilmesi gerekmektedir. Bu durumu kendisine anlatırken kısa emir cümleleri kullanılmalıdır ve sürekli telkin edilmelidir. Sık yapılan telkinler sürekli yanında olamayacağınız çocuğunuz için yararlı olacaktır. Ne olabilir bu telkinler; yabancılarla konuşma, tanımadığın insanlardan uzak dur, tanımadığın kimselerle bir yere gitme, birisi ısrarla yaklaşmaya çalışırsa bağır ve yardım çağır. Sakin kimsenin olmadığı yerde dolaşma, seni annene babana götüreceğiz cümlesine asla kanma bize herhangi bir şey olması durumunda akrabalarımızdan ve senin tanıdığın arkadaşlarımızdan birisi muhakkak seni alacaktır gibi uyarılar etkili olacaktır. Sorunlu akrabaların da başınıza iş açabileceğini kabullenerek onlardan da uzak durmakta yarar vardır. Aynı zamanda çocuğunuzun sizden korkmamasını her şeyi kolaylıkla anlatabilmesini de anlayabilmesi için destek olmanız gerekiyor. Başına herhangi bir olay geldiğinde size rahatlıkla anlatabilmesi sizin kızacağınızı düşünmemesi için ona gerekli telkinlerde bulunmalısınız. Anne babasına her şeyi anlatabilen bir çocuk bir çok tehlikenin önceden önlenebilmesine de yardımcı olacaktır.

Spor Yapmadan Önce Yapılması Gerekenler

Spor insan vücudunun daha fazla direnç göstererek sağlıklı bir şekilde korumasını sağlamak demektir. Spor yapmayan insanlar bir zaman sonra hayatlarında hem düzen açısından hem vücut yapısı açısından düzensiz bir yaşama uğramalarına neden olmaktadır. Psikolojik olarak da kendinizi rahat ve huzurlu olmanızı sağlamaktadır. Sistemli bir hayat sunmak ve en önemlisi sağlık olarak kendimize dikkat etmek için spordan asla vazgeçmemenizi gerekmektedir. Sağlık açısından spor çok önemlidir. Düzenli ve dengeli yapıldığı zaman vücudunuzun hastalıklara karşı daha çok direnç göstermesini sağlayacaktır. Özellikle kalp ve damar rahatsızlığı olan kişiler üzerinde çok fazla etki görüldüğü gözlemlenmektedir. Fakat spor yapmadan önce yapılması gerekenleri unutmamak gerekmektedir. Gerekli kurallara uyulduğu zaman size hiçbir zararı olmayacaktır. Özellikle yemek yedikten hemen sonra spora başlamanız sizi hem vücut olarak yoracak hem de sağlığınızı etkileyecek olumsuz koşulları ortaya çıkaracaktır. Yemek sonrası yapılan sporun özellikle kalp krizine yol açtığı görülmüştür. Bu gibi durumlar ile karşılaşmamak için yemek yedikten sonra en geç 2 saat üzerinden geçerse bu gibi riskleri ortadan kaldırmış olursunuz.spor için gerekli bilgiler, spor için düzen, spora yapacaklara bilgiler

Unutmamanız gereken en önemli koşullardan bir tanesi de aç karnınıza spor yapmaya çalışmanızdır. Aç bir şekilde spor yaptığınız yapan vücudunuzdaki tüm kasları ve kan akışını yormuş olacaksınız. Eklem ağrılarına ve daha birçok hastalığa adeta davetiye çıkarmış bulunacaksınız. Spor öncesi ısınma ve germe hareketleri sayesinde sakatlanma ihtimalini de ortadan kaldırmış olacaksınız. Spor öncesi germe hareketleri spor esnasında çalıştıracağınız kaslarınızı ve hareket sağlayan kan akışınızı yormanızı engelleyecektir. Her zaman şunu unutmamak gerekir. Spor daima sağlık için yapılması gerekir. Spor hareketleri yaparken kendinizi zorlamadan ve yıpratmadan yapmalısınız. Spor yapmadan önce yapılması gereken uygulamalardan bir tanesi de bulunmuş olduğunuz ortamın sıcaklık ayarıdır. Vücut kan akışınızın dengede durması için vücut sıcaklığınızı doğru orantıda olması şarttır. Çok sıcak ya da çok soğuk ortamlarda spor yapmak vücut kaslarına olduğundan fazla zarar verecektir. Sigara alkol kullanıyorsanız eğer spor esnasında spor yapmadan ya da spora başlamadan bırakmalısınız. Sağlığınızı ciddi şekilde tehlikeye sokmaktadır. Çünkü hem hızınızı kesecektir hem de nefes alıp verirken kalbinizi zorlayacaksınız dır.Bol su ile vücudunuzu desteklemekte ayrıca yapmanız gereken bir diğer uygulamadır.Bu sebepten dolayı dikkatli ve uyum içerisinde spor yapmayı tercih etmelisiniz.

instagram Hikaye Özelliği Şaşırtıyor

İnstagram kuşkusuz sosyal medyanın en çok kullanılan uygulaması. Hayatımıza girdiğinden beri ne yapsak paylaşıyoruz. İnsanlar bütün eğlencelerini ve mutlu anlarını eskiden facebook ve twitter üzerinden paylaşırdı. Fakat instagram bu iki uygulamayı da solladı. Yazı paylaşılamasa bile yazıları resimlendirerek yine İnstagramda paylaşmayı tercih ediyor birçok insanlar. Tabi ki birde hastag çılgınlığı aldı başını gidiyor. Eğlenceli kelimeler ile yaptıklarını tüm dünyaya göstermek isteyenler yeni ve farklı eğlencesini anlatan tüm kelimeleri resminin altına hastag olarak yazıyor.instagram, instagram yeni özellikleri, instagram hikaye özelliği

Hatta bir de takipçi yarışması yapılıyor. Kim de daha çok takipçi var diye herkes birbirinin göz hapsinde. Dilediğiniz gibi video çekip arkadaşlarınız ile paylaşabiliyorsunuz. Ayrı bir çılgın akım yaratmayı instagram yeni özelliği ile başardı. İnstagram hikaye özelliği. Evet şimdilerin gözdesi yine instagtamdan geldi. Kendi hikayenizi çekiyor ve arkadaşlarınız ile paylaşıyorsunuz. Bu özellik o kadar çok sevildi ki her gün binlerce instagram kullanıcısı kendi hikayesini arkadaşları ile paylaşıyor.

İnstagram bu özelliği ile snapchati taklit etmiş gibi görünerek ilk başta kullanıcılarından eleştiri almış olsada snapchat’ten çok daha fazla kullanılarak ne kadar da sevilmiş olduğu gözlerden kaçmıyor.  Peki nedir bu instagram hikayeler özelliği? Çektiğiniz videoların ya da resimlerin üzerine emojiler ve yazılar ekleyerek resminizin içeriğini belirten bir yazı yazıp arkadaşlarınız ile paylaşıyorsunuz. Alışveriş sonrası arkadaşlarınız ile bir keyif kahvesi içiyorsunuz diyelim ve resim çektiniz. Resmin altına yorum olarak değil direk resmin üzerine yazı olarak “arkadaşlarla alışveriş sonrası kahve keyfi” yazıyorsunuz. Resminize hareket katmış oluyorsunuz böylelikle.  Video çektiğiniz zamanda aynı şekilde yazılı bir etiket ve açıklama yapabiliyorsunuz. Özelliğin en iyi yanlarından bir taneside çektiğiniz videonun veya resmin 24 saat sonra kendiliğinden kaybolması.

Şunuda ekleyelim instagram 6 yıldır bizimle. Tam 6 yıldır hayatımızda olan bu uygulamanın tam 500 milyonu geçkin kullanıcısı var. Neredeyse tim dünyanın akışını etkileyen instagramı ünlü isimlerde aktif olarak kullanıyor. Bir vazgeçilmez uygulama haline gelen instagram kendi içinde bir çok ünlü isim bile yarattı. Yetenekli olan birçok kişi instagram yoluyla şöhrete kavuşmayı başardı.

Canlı Rulet Oynayanlar Bets10’da Buluşuyor!

Casino firmalarının sunduğu ve gelen ziyaretçilerin en çok oynamak istediği oyun türü rulet olarak göze çarpıyor. Yaklaşık 2006 senesinden beri sanal casino oyunları oynama konusunda Türkiye’deki oyuncuların sayısında bir artış olduğu gözle görülür derecede arttı. Kimler ne yapıyor diye merak ettiğinizde ilk başlarda canlı rulet oynuyorum diyen yoktu bile. Çünkü bu bir kumar oyunuydu ve nedense hep sorunlu bir oyunmuş gibi bakıldı. Ancak sonraları keyif ve eğlence haline dönüşen rulet, inanın binlerce kişiye müthiş bir kapı araladı. Kapıyı aralayanlar para kazanma konusunda hiç kimsenin tahmin bile edemeyeceği kadar büyük bir sıçrama gerçekleştirdiler. Özellikle de Bets10 dediğimiz casino lobisinin kullanıcılarına gösterdiği ilgi sadece Türkiye’de değil, Avrupa ülkelerinde de büyük bir yankı uyandırdı. Hala daha bu yankının etkileri devam ediyor ve günde on binlerce kişi hem Türkiye’den hem de yurt dışından buraya giriş yaparak hem eğleniyor hem vakit geçiriyor hem de kazanmak için ellerinden geleni yapıyor. Bets10 gerçekten büyük olduğu kadar ilgi çekici bir casino sitesi. Canlı rulet oynatabilen, bonuslar ile çok daha fazla zaman geçirmenizi temin eden ve para çekme konusunda en sorunsuz platform olması bakımından herkesin dikkatini çekmiş durumda.

bets10 canlı rulet, canlı rulet, bets10 rulet taktikleri

Asıl üzerinde durmam gereken şey ise canlı rulet bence. Çünkü canlı rulet oynamak herkes için bir devrim oldu. Yüksek çözünürlüklü kameralar eşliğinde online olarak yaratılan gerçek casino ortamında güzel krupiye kızlar ile birlikte eşsiz olduğu kadar unutulmaz bir olaya şahitlik etmiş oluyorsunuz. Çark, top, sayılar, oyuncular, masa ve krupiyelerden oluşan sanal rulet oyunu canlı şekilde herkesin ilgisini en üst seviyede çekmek için tasarlandı. Bunu yine ilk olarak Bets10 şirketi sundu piyasaya. Tabi onlar sundu diyoruz ama asıl iş Netent firmasındaydı. Öyle bir casino salonu yaratmışlar ve internet hizmeti olarak sunmuşlar ki şaşırmamak imkansız.

En çok beğendiğim şey ise tüm çıkan sayıların yine ana ekranda gözüküyor olması. Bahisler için 30 saniye bir süre ayrılıyor. 30 saniye bitince bahisler kapanıyor ve krupiye kız topu çarka koyup döndürüyor. Sonra bir sayı ve renge tekabül ediyor top. Duruyor ve kimler nasıl bir bahis türü yaptıysa ona göre ya kazanıyor ya da kaybediyor. Oyun aslında çok basit gibi gözükebilir ama rulet oynayanlar daha iyi bileceklerdir ki her zaman bir taktik gerekir. Bets10 rulet taktikleri bu konuda size yardımcı olacaktır. İnternette rulet taktikleri veren belirli bloglar var. Bir göz atın bence.

rulet, canlı rulet siteleri

Ben de belirli taktikler vermek isterdim ama bence siz https://www.crisproulette.com/bets10-canli-rulet adresine bir bakmalısınız. Çünkü burada gerçekten göze hoş gelebilecek bir Bets10 canlı rulet konusu verilmiş. Canlı rulet oynamak isteyenler için zaten güzel bir başlık ve içerik olmuş. Altta da bayağı bir yorum var. İlla ki bir kaç taktik edinebileceksiniz. Canlı rulet oynarken Bets10 bonusları da size eşlik edecek. Ona göre güzel miktarlar yatırın ki yüksek promosyonlar alabilin. 36 sayıdan oluşan, arasına bir de 0 rakamını alan canlı rulet masası herkesin bildiğinin aksine çok nazlıdır. Öyle hemen kaybettirmez. Ama bu tamamen sizin bakış açınıza da bağlıdır. Bets10 canlı rulet oynamak isteyenleri ağırlayabilecek kapasitede olan, canlı rulet siteleri içerisinde zirvede yer alan, lisanslı ve yasal bir casino lobisi olduğu için her türlü mutlu mesut vakit geçirirsiniz.

KOLAY VE YARAYIŞLI BİLGİLER

Gündelik yaşamda küçük ama zaman alan işler için bazı kolay ve pratik yollar vardır bunlardan birkaç tanesini sizlerle paylaşmak istiyorum örneğin;  yumurtanın sarısını beyazından ayırmak hem sinir bozucu hem de zaman alıcı bir iş olabiliyor bunun için yumurtayı orta büyüklükteki bir huniye kırmak uygun olacaktır böylece yumurtanın beyazı akıp gidecek sarısı kalacaktır böylelikle zor gelen yumurta sarısını ayırmak kolay ve eğlenceli olacaktır. En sevdiğimiz yiyeceklerin başında kuru fasulye gelir ama pişirmesi büyük yetenek ister önemli olan fasulyeleri dağıtmadan tane, tane pişirmektir bunun için fasulyeler yarı piştikten sonra salçasını ve tuzunu katarsanız fasulyeler tane, tane olacaktır.pratik bilgiler, hayatı kolaylaştırma, yararlı bilgiler

Yüzde çıkan siyah noktalar hepimizi rahatsız eder bunun nedenlerinden birisi vücudun susuz kalmasıdır eğer yüzünüzde siyah noktalar artıyorsa bunun için bol, bol su içmeli ve çokça meyve tüketilmesi siyah noktaların oluşmasına engel olacaktır, eğer buna rağmen siyah noktalar geçmiyorsa bir dermotolağa gidilmesinde fayda olacaktır. Topuklar çok çabuk sertleşe bilir buda yürümede ve hareket etmede zorluk yaratabilir bunun için yatmadan önce topuklara vazelin sürerek ve çorap giyip yatılırsa hem topuklar yumuşamış hem de ölü deriler topuktan arınacaktır. Boğazınız kurudu ise ve öksürüğe boğuluyorsanız bunun için şeker emmeniz boğazı yumuşatacaktır öksürüğü de kesecektir. El ve ayak tırnaklarınızda canınızı acıtan şeytantırnağı çıktı ise tuzlu su ile ayak ve ellerinizi ovun böylece şişlikler ve şeytantırnağı da geçmiş olacaktır.

 Bazen aşırı yorgunluktan dizlerimiz ağrır ve yürümekte bile güçlük çekeriz bunun için bir kovanın içine ılık su koyup yeşil sabunla dizlerinizi ovun böylece hem eklem ağrıları yok olacak hem de yorgunluk kalkacaktır. Patatesler soyulduktan sonra hemen kararmaya başlar bunu engellemek ise çok basittir bir kabın içine tuzlu su koyup patatesleri bu suda bekletmek patateslerin kararmasını engelleyecektir. Pazardan aldığımız şeftaliler veya muzlar sert ve olgunlaşmamış olabilir bunun için alınan şeftali, muz gibi meyveleri kağıt bir torbanın içinde bekletmek hem çabuk olgunlaşmasına hem de çabuk yumuşamasına yardımcı olacaktır.

Alkolün İnsan Sağlığına Zararları

Alkolü hayatımızın bir köşesinde muhakkak içiyoruz. Hiç içmeyen bir kişi bile doğum günleri, özel zamanlar , bir kutlama olduğunda ya da en kötü ihtimalle canı sıkılmış olan bir arkadaşına eşlik etme amaçlı küçük miktarda olsa içiyor. Fakat bazı kesim bunu alışkanlık haline getirerek neredeyse içmeden bir gün geçirmiyorlar. Tabi bu durum da bir çok hastalığa davetiye çıkarıyor.

Alkolün aşırı tüketilmesi ani ölümlere yol açabiliyor. Bilinçsiz bir şekilde tüketip hayatını alkol yüzünde kaybeden genç yaşta birçok insan var. Alkol komasına girip de kalp krizi geçirmek en sık yaşanan alkol ölümlerinden biri. Uzun süreli alkol kullanımının kansere sebep olduğunu hepimiz biliyoruz.alkolün zararları, alkolün insanlara etkileri, alkolün sebep olduğu hastalıklar

Davranış bilimleri enstitüsü alkol kullanan insanları bilinçlendirmek adına bir çalışma yaptı. Çalışmanın sonucunda alkolün ciddi sıkıntılara yol açabildiği gözlemlendi. Yüksek dozda alkol alımı gerçekleştirildiğinde konuşma bozuklukları, dilde sürçmeler, hareket kontrolünde zorluk, tepki vermeniz gerektiğinde reflekslerinizde zayıflama olduğu için vücut olması gerekenden daha yavaş ve geç tepki verir. Yine yüksek doz alımında beyin hücrelerinin ölmesine sebep olur. Uyku bozukluklarına sebep olur ve sabahları bitkin ve yorgun olarak uyanmanıza neden olur.Mideniz bulanır ve kusmanıza sebep olur. Solunumuzu yavaşlatarak nabzınızın düşmesine neden olur. Tansiyonunuz. düşer. Ayrıca cinsel birleşme esnasında isteksizlik ve orgazma ulaşmayı engeller. Bunlar alkolün kısa sürede verdiği zararlardı.  Şimdide uzun vadede verdiği zararlardan bahsedelim. Beyin hücrelerinin yüksek derecede ölümüne neden olur. Ciddi hafıza kayıpları be kişilik değişimleri yaşanabilir. Karaciğer kanseri başta olmak üzere mide kanseri ve gırtlak kanserine yol açar. Tansiyon ve düzensiz nabız atımlarına neden olur. Kalp krizi gibi çeşitli kalp rahatsızlıklarına neden olur.

Hamilelik döneminde kullanımı bebekte oldukça ciddi sorunlara yol açar. Düşüğe yol açtığı gibi bebekte gelişim geriliğine de yol açar. Ayrıca erkeklerde sprem sayısını düşürdüğünden iktidarsızlığa yol açabilir. Aynı şekilde kadınlarda da kısırlık ve regl döneminde gecikmelere sebep olur. Bağışıklık sistemini zayıflattığı için hastalıklara yakalanma riskini çoğaltır ve bunların başında kanser gelir. Ellerde ve ayaklarda hissizleşmeye sebep olur. Alkol kullanan kişi ruhsal açıdan bir sorun yaşadığında kendini kolay kolay toplayamaz. Sürekli depresif bir halde olur.