Monthly Archives: Ocak 2017

X-Men Serilerinin En Yenisi Apocalypse

Sinemaseverlerin büyük bir merakla beklediği bu filmi sizlere tanıtmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum. X-Men: Apocalypse. X- Men serisinin devamı olan bu film büyük uğraşlar sonunda nihayet izleyicisiyle buluşmak için gün sayıyor. Siz değerli izleyicilerimiz de bu filmi sitemizden izleyebilirsiniz. X-Men: Apocalypse izlemek için sizlere sunmuş olduğumuz tanıtım metninde filmle alakalı önemli bilgilere ulaşmış olacaksınız. Dilerseniz filmle alakalı bilgileri vermeye başlayalım.

X-Men: Apocalypse izle, Apocalypse Türkçe dublaj izle, fantastik filmÖncelikle vizyon tarihinin 20 Mayıs 2016 olduğunu hatırlattıktan sonra,  Amerikan yapımı olan bu fantastik filmin yönetmenlik koltuğunda Bryan Singer oturuyor. Filmin oyuncularından bahsetmek gerekirse başrollerini James McAvoy, Michael Fassbender, Jennifer Lawrance ve Oscar Isaac gibi usta oyuncular paylaşıyor. Filmin konusuna gelicek olursak; medeniyetin başlangıcından beri Apocalypse’ye Tanrı gözüyle bakılmaktadır. X-Men evreninin en güçlü mutantı olan Apocalypse bir çok mutantın özelliklerini kendinde toplamış ve ölümsüzlüğe ulaşmıştır. Büyük bir uykudan uyandıktan sonra gördüğü dünya onu büyük bir hayal kırıklığına uğratır. Daha sonra kendisine mutantlardan büyük bir takım kurar. İçinde Magneto’nun da bulunduğu bu ekinin amacı Dünya’yı insanlardan temizlemek ve Apocalypse’nin saltanat sürebileceği bir dünya hazırlamaktır. Dünyanın kaderi dengede dururken Profesör X’in de yardımıyla Raven, genç bir X-Men takımına yardım etmeli ve insanoğlu tamamen yokoluştan kurtulmalıdır. Bu eşsiz serüveni sitemizden takip edebilirsiniz. Apocalypse Türkçe dublaj izlemek isteyen seyircilerimize sunmuş olduğumuz bu eşsiz hizmet de sizlere daha iyi bir sinema keyfi yaşatmak içindir.

Meme Büyütme Ameliyatı Nedir?

Meme büyütme ameliyatları plastik cerrahide hasta memnuniyetinin en yüksek olduğu ameliyat gruplarındandır. Ameliyat süresinin kısa olması yaklaşık 1 saat olması ve ameliyat sonrası sonrasında sonucun hemen gözlemlenmesi en önemli avantajların arasındadır. Peki, meme büyütme ameliyatı nedir, kaç şekilde yapılmaktadır? Günümüzde üç şekilde göğüsler büyütülüyor.

Silikon ile meme büyütme;

meme büyütme ameliyatı, plastik cerrahi, meme dokusuBunlardan birisi kişinin kendi yağında ki hücresinden alınan dokuyla göğüs büyütme, bir diğeri dışarıdan alınan hyaluronik asit denilen dolgularla göğüs büyütme, üçüncüsü ise günümüzde en çok kullanılan silikon ile göğüs büyütmedir. Silikon doğada oldukça fazla bulunan elementtir.  Aslında bakarsak biz doğduğumuzdan beri silikonla karşı karşıya geliyoruz ve temasta bulunuyoruz. Buradan şu sonucu çıkartabiliriz; silikon protezi alerji diye bir şey söz konusu olmaması gerekiyor. Eğer ki böyle bir şey varsa biz bunu doğduğumuzda fark etmiş olmamız gerekir. Medyadan bildiğimiz gibi silikon 2 nedenden dolayı suçlanmaktaydı. Bunlardan bir tanesi patlama nedeni ile. Günümüzde kullanılan protezler kesinlikle patlamaz herhangi bir nedenle kesilse daha akma sızdırma yapmaz bir diğer nedeni ise kanser yapma şüphesiydi. Bu konu plastik cerrahi camiasında uzun olarak konuşulmuş konuydu. Son çalışmalarda gösterdiği gibi slikon protez kanser yapmaz.

Ameliyat öncesinde neler yapılmalı?

Meme büyütme ameliyat nedir sorusunun yanıtından sonra operasyon öncesi hazırlıklarda hastalar ile doktor arasında karar vermesi gereken 3 ana unsur vardır. Bunlar protez seçimi, kesi seçimi son olarakta plan seçimi. 2 çeşit protez seçimi vardır. 1 tanesi yuvarlak diğeri ise damla protezidir. Bunlar hastanın vücut yapısına, beklentisine ve meme yapısına göre karar verilir. Diğeri kesi kesi seçimi 4 şekilde protez yerleştirilir. Bunlardan birisi koltuk altı kesesi, meme başı kesesi, meme altı çizgisi ile kesi ile, sonunu olarak ta göbek deliğinden yapılan kesi ile protez hastaya yerleştirilir. Bu keside hastaya göre yapılır. Protezi hangi plana yerleştirmek çok önemlidir. Kas altı yada kas üstü seçiminde hastanın meme dokusuna göre karar verilir. Yeteri kadar meme dokusu yok ise kas altı planın seçilmek zorundadır doktorlar. Operasyondan sonra hastaneye yatışa gerek yoktur. Ağır spor yapılmamalıdır ameliyat sonrası. Doktorların önerdiği spor sütyen giyilmelidir. Yüzme,tenis ve plates gibi sporlar 4 haftaya kadar yapılmamalıdır. İş başı yapanlar 3 gün diğer ağır işler ile uğraşanlar 3 hafta işbaşı yapmamalıdır.

Horizon: Zero Dawn

Guerilla Games tarafından yapımcılığı üstlenilen ve 2016 yılında çıkacak oyunlar içerisinde bulunan Horizon: Zero Dawn, aksiyon severler için hazırlanan çalışmalardan biri. Bu oyunda çoklu oyuncu özelliği bulunmadığı için tek başınıza ilerliyorsunuz. Hikâyesi oldukça doğasever olan bu oyunda eskiden yeşilliklerle ve doğal alanlarla dolu dolu olan dünyanın beton yığınları ile örülü olan halini görüyorsunuz. Daha sonra her yerin bir anda yemyeşil hale geldiğini de göreceğiniz tanıtım fragmanını izlediğinizde büyüleyici bir ortamdan nasıl savaş ortamına geçtiğinizi gözlerinizle görebilirsiniz. Oyun deneyimi açısından sunduğu ortamlar açısından ve konu açısından karşımıza tatmin edici bir çalışma çıkacak gibi.

horizon zero dawn gnadingerphoto 2

Teknolojiyle Çarpışmaya Hazır Olun!

Horizon: Zero Dawn yemyeşil bir ortamda geçiyor ancak bu dünya çok zorlu bir savaşında habercisi oluyor. Eskiden elimizde olan okları, bıçakları bu vahşi doğada kullanmaya başlıyoruz. Okçu kız karakteri ile yola çıkacağımız Horizon serisinde vahşi doğada karşımıza korkunç dinozorlar ve ilginç yaratıklar değil kocaman demir yığınları çıkıyor. Nasıl bir dünyada yaşadığınızı anlamayacağınız bu oyunda vahşi robotlara karşı elinizdeki en basit silahlarla savaşmak zorunda kalıyorsunuz. Fragmandan gördüğümüz kadarıyla karşımıza küçük robotlardan büyük ve vahşi robotlara kadar pek çok canavar çıkıyor. Kamufle olmak için otların arasında gezindiğimiz oluyor ve bu oyunda gökyüzünden üzerimize uçan canavarları da yenmek zorunda kalıyoruz.

horizon zero dawn gnadingerphoto

Görsel Bütünlük Harika!

Diğer oyunlar içerisinde görsel açıdan daha gelişmiş kareler sunması ile öne çıkan Horizon: Zero Dawn gerçek bir oyun deneyimi yaşatıyor. Aksiyon severler için sürekli olarak bir heyecan sunulan bu oyunda en önemli taktik hedefi vurmak. Eğer hedefi bulur ve vurmayı başarırsanız ormanınızı teknolojiden korumuş olacaksınız. Ancak bu hiç zor değil. Çünkü teknoloji size saldırmaya devam ediyor.

SPOR AYAKKABI ALIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

Spor ayakkabılar da hem spor kıyafet kullanmayı sevenlerin hem de genç kesimin en çok sevdiği ayakkabı modellerinden bir tanesidir. Sürekli kullanılabilecek olması nedeni ile de spor ayakkabı kullanımı günümüzün en yaygın ayakkabılarından bir tanesidir. Elbette her ayakkabı modelinde olduğu gibi spor ayakkabı modellerin de dikkat edilmesi gereken noktalar var. Öncelikle spor ayakkabı modeli seçerken dikkat edilmesi gereken ilk nokta ayak yapısına uygun modelin tercih edilmesi.

Spor Ayakkabıda Ne Gibi Özellikler Olmalı

spor ayakkabı modelleri, spor ayakkabı, spor ayakkabı seçimiBazı kişilerin ayak yapısı diğerlerine oranla daha dar ya da geniş olabiliyor. Ancak göz alan modellerin yer alması spor ayakkabılar da uygunsuz seçim yapılmasına neden olabiliyor. Spor ayakkabı alırken ayak yapınıza uygun modeli seçmeniz hem kullanım açısından rahatlık yaşamanızı hem de yürüyüş kalitesini arttırmanızı sağlar. Dar burunlu spor ayakkabılar geniş ayak yapısına sahip olan kişilerin kullanmaması gerekir. Bunun yanı sıra dar ayak yapısına sahip olan kişilerinde daha geni burunlu ayakkabı modellerini kullanması sıkıntı verebilmektedir. Bu nedenle spor ayakkabı için ilk tercih ayak yapısına uygun olanı seçmektir.

spor ayakkabı modelleriBunun dışında dikkat edilmesi gereken bir başka nokta da ayakkabı da kullanılan malzemelerin kaliteli olmasıdır. Spor ayakkabı alırken iç malzemesindeki özellikler de diğer özellikleri kadar önemli olacaktır. Eğer içi polyester ya da naylon kumaş kaplı olan bir spor ayakkabı kullanıyorsanız zamanla ayağınızda mantar ya da daha ileri sorunlar görülebilir. Hava alacak şekilde kullanılan kumaş türlerinin bulunduğu ayakkabı modellerinin kullanılması gerekir. Bunun yanı sıra spor ayakkabı seçiminde hangi alanda kullanacağınıza göre seçim yapmanız gerekir. Eğer yürüyüş için ya da günlük kullanımlarınız için spor ayakkabı tercih ediyorsanız daha yumuşak ve hava alan kumaşların kullanıldığı modellerin tercih edilmesi gerekir. Spor ayakkabı seçimi de diğer ayakkabı seçimleriniz kadar dikkat etmeniz gereken bir noktadır.

TESETTÜR MAYO ALIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

İslam inancına bağlı olarak giyim tercihini tesettürden yana kullanan ve bunu her zaman her ortamda yaşayan bayanların denize girerken de rahatlıkla kullanabilmeleri için tesettür mayo modellerinin kullanıldığını görebilmemiz mümkün olmaktadır. Bu modellerin bayanların tesettür giyim ihtiyaçlarını karşılayacak düzeyde olması nedeni ile oldukça kullanışlı ve rahat oldukları gözlemlenmektedir.

Özel Tasarımlı Tesettür Mayo Modelleri

tesettür mayo tesettür mayo, tesettür mayo çeşitleri, tesettür mayo modelleriÖzellikle yaz aylarında sıcak dayanılmaz hale geldiği zaman herkes gibi tesettürlü bayanların da denize girerek serinlemek hakkıdır. Bu nedenle de bayanların bu ihtiyaçlarını inanışlarına ters düşmeyecek şekilde gerçekleştirebilmeleri amacı ile tesettür giyim ürünleri yapan markaların tesettür mayo modelleri tasarlayarak tesettürlü bayanlar için de denize rahatlıkla girebilmelerine olanak sağlayan mayo modelleri yapmışlardır. Bu sayede elbette hakları olan denize girme konusunda rahatça davranabilmeleri söz konusu olmaktadır. Bilindiği üzere tesettürlü bayanlar için günlük giyim ürünleri bulmak bile zor olmaktadır. Aldıkları kıyafetlere her zaman dikkat etmeleri gerekebilmektedir. Bu mayoları alırken de dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Öncelikle bu tesettür mayo modelleri suya girdiğinizde üzerinize yapışacağından dolayı mümkün olduğunca üzerinize oturan ancak vücut hatlarınızı da fazla belli etmeyecek olan ürünleri almanız gerekmektedir. Bunun yanı sıra renk olarak yapacağınız tercihler için içinizi belli etmeyecek olan koyu renkleri tercih etmeniz de önem taşımaktadır. Bu sayede denize girdiğinizde ya da çıktığınızda rahatsız olabileceğiniz problemlerle karşılaşmak zorunda kalmazsınız bunun yanı sıra taytlı olan mayoların üzerinize yapışması gerekirken eşofman tarzı olan tam kapalı modelleri için kesinlikle kolları ve ayak bilekleri lastikli olan ve suya girdiğinizde yukarı çıkması söz konusu olmayan modeller tercih etmeniz gerekmektedir. Aynı şekilde bel kısmında da lastik bantların olması belinizin açılmasını önlemek açısından önem taşımaktadır.

Tesettür giyim şeklini benimsemiş olan bayanlar için kıyafet seçmek her zaman zor bir durum olsa da tesettür mayo çeşitleri arasında tercih yapmak da oldukça zor olmaktadır. Bu nedenle de tercih yaparken bu ayrıntıları da göz önünde bulundurmanız hem rahat edebileceğiniz hem de rahatlıkla denize girebileceğiniz mayolar almanızı sağlayabilecektir.

FERACE ALIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR

Kadınlar rahat ve şık giyinmek için oldukça fazla vakit harcamaktadır. Aradıklarını bulmak için harcadıkları bu vakit, tesettürlü kadınlar için daha fazla olmaktadır. Çünkü tesettürlü kadınlar giydikleri kıyafetlerin dikkat çekmemesine özen göstermektedirler. İşte bu sebeple pardesünün yerine iyi bir alternatif bulunmuştur. Bu alternatif tesettür ferace modelleri olmaktadır. Osmanlı kadınlarının sıklıkla kullandığı bu kıyafet, günümüzde de tesettürlü kadınlar tarafından tercih edilmeye ve moda olmaya başlamıştır.

Tesettür Feracenin Kullanımı

tesettür ferace, tesettür ferace modelleri, ferace

tesettür ferace, tesettür ferace modelleri, ferace

Ferace alırken dikkat edilmesi gereken birkaç nokta vardır. İlk amacı vücudu tamamen kapatmak ve hatları belli etmemektir. Ayrıca sıcak yaz günlerinde kadınları bunaltmaması da önemlidir. Moda açısından ise, ferace kesinlikle bileğe kadar uzanmalıdır. Daha kısa olduğunda mantığa uymamaktadır. Feraceler genellikle koyu renktedir. Siyah veya lacivert renkte olmaktadır. İnce, içi gösteren tercih edildiğinde, feracenin içine de koyu renkli kıyafetler giyilmelidir. Bu sayede daha güzel görünecektir. Ferace ile birlikte şal kullanıldığında, şıklığınızı daha iyi tamamlamış olursunuz. Kullanılırken ayakkabı seçimi de çok önemlidir. Topuklu ayakkabılarla daha güzel görünmesine rağmen, uzunluğu sebebi ile ayağınıza takılacağından babetle giymek daha rahat olacaktır. Pardesüye göre iyi bir alternatif olmasının sebebi, daha ince kumaştan üretilmesi ve kolayca giyinilmesidir. Sıcak havalarda dahi vücudunun tamamını kapatması gereken tesettürlü kadınlar, bu kıyafet sayesinde içlerine kısa şeyler giyebilmektedir. Bol olması sebebi ile vücut hatlarını belli etmez. Bu da tesettürlü kadınların dikkat çekmesini engellemekte ve amacını yerine getirmektedir. Bunalmadan tesettürlerini tamamlayabilirler. Şık bir eşarp, çanta ve ayakkabı ile kombinlemek feracenin daha güzel görünmesini sağlayacaktır. Dikkat çekmemesi için koyu renkler tercih edilmeli, abartısız deri parçalar ile tamamlanabilmektedir. Tesettür giyim markaları her yıl farklı tasarımlarla ferace üretmektedir. Kadınların kendilerine yakışanı bulması bu sebep ile kolay olmaktadır.

Bazı butik moda evleri de kadınların istekleri üzerine ferace tasarlayıp dikmektedir. Bu seçim biraz pahalı olacaktır. Ancak özel günlerde kullanmak için kadınlar bunu tercih etmektedir. Kış ayları için kalın pardesüler, sıcak günlerde ise tesettür ferace tercih etmek uygun olacaktır. Bu sayede hem dikkat çekmemek hem de bunalmadan, rahat bir şekilde dışarıya çıkmak mümkün olacaktır.