Monthly Archives: Şubat 2017

Saç Dökülmesine Karşı Doğal Çözümler Nelerdir?

Dökülen saçları hiçbirimiz sevmiyoruz. Sanki dökülen saçlarımız bir daha geriye gelmeyecek gibi saçımızdan bir tel bile döküldüğünde, kel kalma korkusuyla karşı karşıya kaldığımız olmuştur. Kadınların da erkeklerinde ortak sıkıntısı olan saç dökülmesi son yıllarda pek çok tedavi yöntemiyle durdurulabilir. Uzmanların araştırmalarına göre, günde 100 adet saç telinin dökülmesi gayet doğal karşılanması gereken bir durumdur. Saç dökülmesi günde 200 telin üzerine çıkarsa doktora başvurmanız kaçınılmaz duruma gelmektedir.

Saç Dökülmesi Olanlar Vitamin Eksikliğine Dikkat Ediniz!

kel kalma korkusu, dökülen saçlar, saç diplerinize masajVücudumuz pek çok vitaminin varlığıyla ayakta duruyor. Vücudumuzda bulunan vitaminleri yitirdiğimizde, gerek halsizlik gerekse de saç dökülmesi ile karşı karşıya kalırız. Uzmanlara göre her yıl bir kez olmak şartıyla vitamin tahlillerinin yapılmasını önerilmektedir. B 12 vitamini dediğimiz vitamin çeşidi, vücudumuzda eksildiğinde hiç bilmeden kendimizi o denli kötü hissederiz ki sanki gerçekten hastaymışız gibi hissedilir.

Saç Dökülmesi İçin Bitkisel Çözümler

Çam Yağı; Çam yağı saç için oldukça faydalı yağlardandır. Uygulamak ise dökülen saça kür uygulamanın en kolay yoludur. 3 yemek kaşığı kadar çam yağını saç diplerinize masaj yaparak uygulayın ve yarım saat bekleyin ve sonrasında durulayın. Farkı görünce şok olacaksınız.

Lavanta; Lavanta saç dökülmesine çok iyi gelen bir bitkilerden biridir. Bu kür saç dökülmesi durana dek, haftada 2 kez yapılması gerekir. 5 yemek kaşığı lavantayı 2 litre suda yeşil suyu çıkana kadar kaynatıp, soğutun ve sonrasında süzmelisiniz. Daha sonra yeşil sabun ile saçlarınızı temizlenene kadar yıkayınız. Sonra hazırladığınız bu lavanta kürü ile sanki kafanızı duruluyormuş gibi masaj yaparak kafanıza dökünüz. İster bu şekilde saçlarınızı kurumaya bırakın ve isterseniz yarım saat sonra durulaya bilirsiniz.

Elma Sirkesi ile Zeytinyağı; Çok eski zamandan beri sirkelerdeki şifa olduğu anlatılır. Elma sirkesi ise tüm sirke çeşitlerinden çok daha iyi olduğu bilinir. 3 yemek kaşığı elma sirkesi ile 3 yemek kaşığı hakiki zeytinyağı banyo öncesi kafa derisine sürülerek yarım saat beklenmelidir. Daha sonra yıkanmalıdır.

Doğru Lazer Çeşidi İle İstenilen Sonuca Kavuşun!

Kullanılmakta olan sayısız tüy dökme yöntemleri bulunuyor. Her birinin etkisi elbette farklı olur. Kimisi ile alınan tüyler uzun süreler gelmezken kimisiyle de çok kısa süre içerisinde yeniden ortaya çıkıyorlar.  Günümüzde ise tüylerden tam anlamı ile kurtarmakta olan lazer epilasyon çeşitleri, diode lazer epilasyon, Alexandrite lazer epilasyon ile Nd: yağ lazer epilasyon olarak 3’e ayrılır.  Lazer epilasyon çeşitleri arasında çoğunlukla tercih edilen ve cilt yapısına uygun olarak kişiye özel ayarlanarak uygulanmakta olan yöntem sayesinde oldukça kısa süreler içerisinde istenilmeyen tüylerden kurtulabilir. Bu özel yöntemler sayesinde oldukça erken yaşlarda henüz tüyler çok inceyken lazer yaptırmakta olan bayanlar ömür boyu vücutlarının her bölgesindeki istenilmeyen tüylerinden kurtulmalarını sağlayabilir.

Tüylenmenin Sebepleri Nelerdir?

epilasyon, lazer epilasyon, yağ lazer epilasyonÖzellikle kullanılmakta olan bazı hormon ilaçları yüzünden vücudun bir kısmında sonradan oluşan ve ya sahip olduğu görüntüsü ile oldukça can sıkıcı haline gelen tüylenmeden kurtulmak için hemen lazer tedavisine başlamalıdır. Gidilen lazer tedavisinden istenilen sonucu elde etmek için tercih edilen merkezlerin bu konudaki tecrübeleri oldukça önemlilik arz eder. Ne yazık ki günümüzde lazer öncesi araştırmalar yapmakta olan birkaç bayan kendilerine uygun söylenen fiyatlara kanarak yanlış tercih yapıyorlar. Gittikleri tedavi merkezlerinde lazerlerin sonuç vermediği gibi vücutlarında oluşan bir takım kızarıklık ve ya leke gibi olumsuz görüntülerle de karşılaşılar.

Sadece Bayanlar Değil Erkeklerde Epilasyonu Tercih Edebilirler!

Elbette ki, günümüzde lazer epilasyon çeşitlerini bayanlar kadar erkeklerde tercih ediyor. Zaman ilerledikçe ise oldukça bakımlı bir hale gelen erkeklerde artık istemedikleri tüylerinden kurtulmak için lazer yaptırılıyor. Gelişen teknoloji ile uyumlu olarak yenilenmekte olan epilasyon aletleri ile tüy azaltma işlemlerinin sonuç yüzdeleri olumlu olarak fazlası ile artmıştır.  Lazer uygulaması yaptıran herkes artık bu durumdan fazlası ile memnun kalmakta olup, aynı dertten yakınan arkadaşlarına da korkusuzca tavsiye edebilirler. Ten rengine, tüy kalınlığına ve ya tüy rengine uygun olarak seçilmekte olan epilasyon çeşidi ile yapılacak olan seans sayıları yine kişiye göre değişiklik gösterir. Kimisinin seansları oldukça kısa sürerken kimisinde seanslar biraz uzun olabilir.

Estetik Diş Hekimliği Dişe Hangi Uygulamaları Yapar?

Dişin yapısal ve fiziksel durumunu görsellikle birlikte ele alan estetik diş hekimliği diş alanında her gün yenilenen tedavi çeşitlerini hastanın şikâyetlerine göre uygular. Kaplama, köprü, implant, zirkonyum ve lamina diş tedavileri estetik diş hekimliği olarak hizmet veren kliniklerin en çok uyguladığı yöntemlerdir. Hepsinde hastanın görünümü ve konforu esas alınarak uygulama yapılır. Diş yüzdeki görselliği etkileyen en önemli organdır. Dişlerin görünümü kadar sağlıklı olması da hayati önem taşır. Her biri farklı şekillerde uygulanan estetik tedavilerde hekimler hastaya uygun tedaviyi belirler ve bu konuda en şık diş ürünlerini kullanırlar. Diş tedavileri için üretilen parçalarda tamamı ile özel olarak teknik firmalar tarafından hazırlanır.

Zirkonyum’un Pozitif Yanları

estetik diş hekimliği, lamina diş, estetik tedavilerZirkonyum estetik diş hekimliği tarafından son yıllarda en çok önerilen ve hastaların da memnun kaldıkları bir alt yapı malzemesidir. Diğer metallere göre biraz daha pahalı ancak uzun ömürlü ve estetik özelliğe sahiptir. İmplant diş tedavisi de estetik yönü önemli diğer bir uygulamadır. Özellikle yeri boşalan ve başka bir yöntemle doldurulamayan dişlerin oluşturduğu boşluklarda kullanılır. Bu tedavi diğerlerine göre biraz daha cerrahi bir müdahale olup ameliyathanelerde anestezi verilerek uzman hekimler tarafından uygulanır. Ayrıca bu tedavide dişin dış kaplaması da iç kaplaması kadar titiz bir şekilde özel olarak şeffaf porselen kaplamalardan yapılır.

Lamina Diş Hangi İşlerde Kullanılır

Estetik diş hekimliği tedavi yöntemlerinden en ilginç bir o kadarda şık yapıya sahip olan lamina diş yani yaprak kaplamadır. Yaprak kaplama diş tedavisi tamamı ile dış görünüm ve estetik düzeltmeler için uygulanır. Seyrek dişler, çarpık ve hatta sarı ve rengi bir türlü düzeltilemeyen dişler için de lamina diş tedavisi yapılır. İnce bir yapıya sahiptir ve kesinlikle mükemmel bir estetik görünüm sağlar. Porselen kaplamalar diş tedavilerinde önemli bir yere sahiptir. Alt yapı materyalleri ile uyumlu olması diğer dişlerle renk farklılığı olmaması gerekir. Estetik görünüme önem verenler için dişlerini kurtaracakları ve rahatça gülümseyebilecekleri diş tedavileri vardır. Üstelik taksitli ödeme olanakları ile artık diş yaptırmak çok sorun olmuyor.