Monthly Archives: Mart 2017

Menisküs Ameliyatı Sonrasındaki Süreç

Menisküs ameliyatı sonrası hasta durumuna göre aynı gün hastaneden çıkabilir ya da hastanede kalış süresi 2-3 güne kadar uzar. Eğer hasta ayağa kalkabiliyorsa ve değnek yardımıyla da olsa yürüyebiliyorsa hastaneden taburcu edilebiliyor. Ameliyat sonrası bandajlanan bölgeye, ağrıyı ve şişliği hafifletmek için soğuk kompres yapabilirsiniz. Doktorunuz ameliyat sonrası yaşanan ağrının şiddetine göre ağrı kesici verilmektedir. Menisküs… Read More »

Diş İpi Nasıl Kullanılır?

Diş bakımında önemli noktalardan biride diş ipleridir. Diş ipinin doğru bir şekilde kullanılması gerekir ki, faydası görülsün. Pek çok kişi diş ipini kullanıyor olsa da bunu doğru bir şekilde yapamıyor. Bu nedenle diş ipinin faydalarından tam olarak yararlanılamaz. Birçok kişinin diş ipini doğru kullanmadığını bildiğimiz için bu konumuzda sizlere diş ipi kullanımı hakkında bilgiler sunacağız.… Read More »

15 Günde Kilo Vermek İçin Yapılması Gerekenler

Limon ile ballı sıcak su da kilo vermeye yardımcı olur. Bir kaşık misket limonu suyu ile yarım kaşık balı sıcak ya da ılık suyla karıştırınız. 15 günde kilo vermenize yardımcı olması için bundan her sabah aç karnına içmelisiniz. Kabızlık kilo verme sürecinizi çok fazla geciktiriyor. Bunun sebebi toksik ile artık öğelerin vücuttan atılamıyor olmasıdır. Sisteminizi… Read More »

Erkekler İçin Ayak Kokusu Giderici Ürünler

Ayak kokusu bilhassa erkeklerin en büyük sorunları arasında yer alıyor. Çoğunlukla yaz ayların görülen bu problemin en önemli nedeni ayak terlemeleridir. Ayak terlemesi, sıcak havalarda ayağın kapalı ortamda kalması ile oluşur. Ayak kokusu bazı kişilerde az görülse de bazıları için gerçekten ciddi bir problem oluyor. Ayak kokusunda korunmak için ayak kokusunu önleyici önlemler alınmalı ve… Read More »

Kuru ve Yıpranmış Saçlar İçin Maske Önerileri

Bal: Doğal bakım maskelerinde oldukça sık kullanılan bal iyi bir nemlendirir ve saçlarınızı etkili bir biçimde yumuşatmaktadır. Saç derisinde oluşan pullanmayı ve tahrişi geçirmek için mucizevidir. Bal maskesini hazırlamak için 3-5 yemek kaşığı bala 1-2 yemek kaşığı jojoba yağı katarak karıştırınız. Saç derinize masaj yaparak ve saçlarınızı tutamlara ayırarak eşit miktarda sürünüz. Yarım saat kadar… Read More »

Üniversite Okurken Para kazanmak

Aslında yapması gerekenin sadece ders çalışmak olduğu düşünülen öğrenciler, zorlu hayat şartlarında hem ailelerine yardımcı olmak hem de kendi ayakları üzerinde durabilmek için para kazanmaya ihtiyaç duyarlar çoğu zaman. Ailelerinden uzak yaşamının yanı sıra okul masrafları, beslenme, yurt veya kira ödemeleri derken çoğu öğrencinin zorluk çektiği de ortada. İhtiyaçlarının dışında eğlence amaçlı çalışan öğrenciler de… Read More »

İŞ BAŞVURUSUNDA HOBİLERE NE YAZILMALI?

İş başvurusu yapmak öyle küçük görülecek bir şey değildir ve bu sebeple başvurularınız için hazırladığınız özgeçmişinizde bulunan her noktayı özenle ve dikkatli bir şekilde doldurmanız gerekir. Pek çok kişi her ne kadar eğitimi ve kariyeri konusunda gerekli bilgileri en iyi şekilde doldurmayı kendine alışkanlık edinmiş olsa da, özgeçmişin diğer alanlarında pek o kadar dikkatli olunmamaktadır.… Read More »

AYRILMAK İSTEYEN ERKEK NASIL DAVRANIYOR?

İlişkiler bazen güzel son olan evlilikle bazen de maalesef kötü son olan ayrılıkla sona ererler fakat zaman zaman ilişkinin hangi yöne gittiğini kestirmemiz de bir hayli zor olmaktadır. Dolayısıyla karşımızdaki insanın niyetini tespit edebilmemiz için onun davranışlarını doğru bir şekilde okumak gerekir. Ayrılmak isteyen erkek nasıl davranır sorusu da tam olarak bu konuya parmak basarak… Read More »

Kuş Pisliğini Temizleme Yolları

Hepimiz kuş pisliğini şansla bağdaştırmış olsak dahi, söz konusu kuş pisliği temizlemek olunca hiçbirimiz sinirlenmemek konusunda şanslı olamamaktayız. Çünkü kuş pisliği temizliği zorlayıcı ve sinir bozucu oluyorlar. İşte bu yüzden size zaman ve moral kazandırması açısından kuş pisliği temizliğinin püf noktalarını öğrenmekte fayda bulunuyor. Aslında bunu erkenden fark etmiş olmanız bile büyük şanstır. Yoksa kuş… Read More »