Monthly Archives: Haziran 2017

Meyvelerin Mucizeleri Nelerdir?

Kiraz

Kiraz içerdiği vitaminlerle sinir ve beyin sorunları, uykusuzluk, sindirim sorunları, kilo kontrolü ile iltihabı gidermede etkisi bulunuyor.meyvelerin faydaları nelerdir, meyvelerin sağlığa etkisi, meyvelerin mucizevi etkileri

Üzüm

Alerjiyi önler ve odaklanmayı güçlendirmektedir. Cildi sıkılaştırır ve beyni güçlendiriyor. Varis, sindirim sorunları, kansızlık, cilt sorunları ve diyabete karşı etkisi vardır.

Şeftali

Kolesterolü dengeler ve diyabet ile obezite riskini azaltmaktadır. Bol lif içerir ve kan hücreleri, kemikler ile sinir sistemi için gerekli bir meyvedir.

Kayısı

Sindirimi ve hazmı kolaylaştırırken bağırsakları çalıştırmaktadır. Kalp ve göz sağlığı, cilt ve saç güzelliği ile kilo verme konusunda mucizevidir.

Elma

Beyin ile sinir sistemi, felç, kan şekerinin dengelenmesi, kanser, kalp damar sağlığı, astım ve kemik sağlığı konusunda elma kurtarıcı meyvelerdendir.

İncir

Kan basıncını yani tansiyonu dengeler ve kilo kontrolünde etkili bir meyvedir. Kuru incir barsak çalıştırırken kalp damar hastalıklarını da önlemektedir.

Ananas

Vitamin, mineral ile antioksidan içeren tropikal meyve göz ve diş eti hastalıkları, kemik sağlığı, kanser, tansiyon, sindirim  ve cilde faydası vardır.

Çilek

Kolesterolü düşürürken, kanser ile kalp hastalığından koruma sağlar.

Kivi

Lif ile potasyum içeren bu meyve kalp damar sağlığını korurken, tansiyonu dengelemektedir.

Muz

Kalp damar sağlığı, sindirim, mide ülseri, göz ve kemik sağlığı, şişlik, depresyon, ağrı, kramp, kabızlık, hafıza, reflü, kaşıntı, kanser ile sigarayı bırakma konusunda mucizevidir.

Portakal

Bağışıklığı güçlendirir, zihni açar, enerji verir, hastalıkların çabuk iyileşmesini sağlar ve soğuk algınlığına iyi gelmektedir.

Armut

Kalp, sindirim, tip 2 diyabet sorunlarından korumaktadır. Liflidir tokluk hissi vermektedir. Pek çok vitamin ve mineral değeri bulunuyor. Birçok sağlık sorununda etkisi mevcuttur.

Karpuz

Kas ağrılarına iyi gelir, yüksek tansiyon, kalbi korur, obezite, göz sorunlarına karşı koruyucu ve iyileştirici etkiye sahiptir. C vitamini, fosfor, potasyum açısından zengin bir meyvedir.

Kavun

İdrar söktürür, karaciğeri temizler, cildi nemlendirir, uykusuzluğa iyi gelir, böbrek taşını önler, hazımsızlığa iyi gelmektedir.

Çocuk Büyütürken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çocukların girdiği bunalımı aileleri ile paylaşmak istemediklerini ya da paylaşınca bir işe yaramayacağını düşündüklerini belirtirler. Anne ya da babalar çocuklarla her zaman bir iletişim halinde olurlarsa o güveni karşı tarafa verirlerse veya o güveni karşı taraftan aynen alırlarsa bu durum hiçbir zaman çocukları depresyona iten nedenler arasında bulunmaz. Çünkü çocuklar genellikle kendilerini yalnız hissettikleri zamanlarda yani ilgi görmedikleri zaman depresyona girmektedirler. Bu durumu düzeltilmesi için aileye düşen rol oldukça fazladır. En ufak bir örnek olarak, çocuğa alacağımız tişörtün rengi konusunda kararı çocuğa bırakmalısınız. Bu durumda çocuğun özgüveni gelişecek ve ne kadar önemsendiğini hissedecek böylelikle gelişimine katkıda bulunmuş olursunuz.çocuk büyütürken dikkat edilecekler, çocuk büyütürken nelere dikkat edilmeli, çocuk büyütürken dikkat edilmesi gereken noktalar

ÇOCUKLARIN BÜYÜYECEĞİNİ DÜŞÜNEREK HAREKET ETMELİSİNİZ?

Çocuklarla ilgilenilmesi hiç kolay değil ve onların gelişimini takip etmek kolay değil ama uzman kişilerden alacağınız yardımlarla onların gelişimine katkı sağlamalısınız. Çünkü onlar her zaman çocuk kalmayacaklardır. Onların büyüyeceğini düşünerek hareket ederseniz onları topluma kazandırabilirsiniz ve gerçekten sağlıklı birer birey haline gelmesi sağlanabilir. İnternet üzerinde gördüğümüz bilgileri kendimize empoze edip uygulamaya çalışırsak bu ters tepilmesi ihtimali oldukça fazlalaşıyor. Bundan ziyade uzman kişilerden yardım almaktan kaçınmayınız.

ANNE VE BABALAR ÇOCUKLARINA KARŞI TUTARLI OLMALI

Anne veya babalar her zaman tutarlı olmalılar. Olumlu karar alabilirler ya da olumsuz karar da alabilirler ama kararlarının ortak olması şarttır. Tutarlı olmaları çocuklar için oldukça önemlidir. Çünkü ilerleyen zamanlarda çocuk şöyle bir düşünceye sahip olabiliyor. Diyebilir ki mesela annem benim istediğim her şeyi yapıyor. Ya da babam benim istediğim her şeyi tarzında düşünebilir. Bu düşünceye sebebiyet vermemek için kendi aramızda konuşarak iletişiminizi sağlamalısınız. Olumlu veya olumsuz fark etmeksizin bunu da sonradan çocuğa aksettirmelisiniz. Bunu söylerken de iletişimin rolü oldukça fazladır. Bu durumu çocuğa yapması gereken bir şeymiş gibi davranılması yerine normalde olması gereken bir şeymiş gibi belirtirsek daha sağlıklı bir sonuçlara ulaşırsınız. Çocukların yanında tartışacağımız yerde başka bir yere çekilmelisiniz. Karı yada kocanın birbirine yaptığı göz teması veya sert bir bakış bile çocuğu kötü etkilemektedir.

Ahşap Duvar Saatleri

Duvar saati modeli için kullanabileceğiniz tasarımlardan olan ahşap duvar saatleri hem şık bir dekor hem de sıcak bir ortam sağlayabilir. Kullanabileceğiniz modellerde duvarın boyutlarına, evinizin dekorasyonuna göre farklı tasarımlardan yararlanabilirsiniz. Ahşap malzeme kullanılarak hazırlanan modeller güzel bir hediye için uygun bir seçenek de olabilir. Saat seçimi yaparken pek çok konuya dikkat etmek gerekir. Öncelikle seçtiğiniz modelin kullanacağınız odanın boyutlarına uygun olması gerekir. Eğer çok küçük bir odada saat kullanmak istiyorsanız uzun olan ya da ebat olarak daha küçük olan modelleri tercih edebilirsiniz. Küçük odalar için kullanabileceğiniz modellerde renklerle de uygun bir seçim yapabilirsiniz. Örneğin odanın rengine yakın ya da açık tonlarda ahşap duvar saatleri oda için çok fazla göz batmayacağı için dekoru tamamlayacaktır.ahşap duvar saati alırken nelere bakılmalı, ahşap duvar saati modelleri, duvar saati modelleri

Ahşap duvar saati modelleri için geniş bir odanız varsa daha büyük ebatları tercih edebilirsiniz. Özellikle son yıllarda tasarlanan büyük boyutlar hem şık hem de modern bir görüntü için ideal bir seçenek olabilir. Üstelik sunulan ahşap duvar saati fiyatları da ekonomik ölçülerde uygun modeller bulmanızı kolay hale getirecektir. Ahşap olarak tasarlanan modellerde farklı formları bulmanız da mümkün. Üstelik katacağı atmosfer de son derece uygun olacaktır. Ahşabın özelliği gereği bulunduğu ortamda daha sıcak ve huzurlu bir atmosfer oluşturur. Bu nedenle evinizde ahşap birkaç objeye yer vermeniz halinde daha sakin ve huzurlu bir ortam sağlayabilirsiniz.

Ahşap duvar saatleri için kullanabileceğiniz tasarımlarda düz ve sade olarak seçim yapabileceğiniz oymalı modellerden yararlanabilir ya da üzerinde baskı desenleri bulunan modeller kullanabilirsiniz. Zevklerinize uygun seçimlerle bir arada binlerce modelin yer aldığı butik ürünleri online alışveriş siteleri size bu konuda yardımcı olacaktır. Farklı desen ve renklerin kullanıldığı tasarımları odadaki dekora, duvar renklerine uygun olarak kullanabilir ya da her zaman klasik ve sevilen bir hediye olarak sevdiklerinize armağan edebilirsiniz. tasarımlarında nostaljik, Retro tarzı modellerin kullanıldığı modeller bu yıl trend olan modeller arasındadır. Ancak daha enerjik ve modern modeller de bulmanız mümkün. Binlerce model size bu konuda yardımcı olacaktır.

Liposuction İle Fazla Kilolarınızdan Kurtulun

Vücutta biriken yağ birikimlerinin vakum işlemiyle uzaklaştırılması işlemine liposuction adı verilmektedir. Yağ yakımı için tercih edilse de bir zayıflama işlemi asla değildir. Bu ameliyat bir vücut kontör işlemi olarak bilinmektedir. Yağ dokularının birikmiş, egzersize direnç gösteren kısımlarının yok edilmesine ihtiyaç duyulmasıyla, mevcut yağ dokularının azaltılması mümkün olmaktadır. Hacmi genişlemiş yağ dokuları bu işlem sayesinde yok edilebilmektedir. Ancak bu işlemin gerçekleşmesi için uzman ellere güvenmek gerekiyor. Liposuction Türkiye’de çok uzun yıllardır yapılıyor, yine de kalitesine inanılan merkezleri tercih etmek farkı hissetmek için önemlidir. Liposuction merkezleri bu anlamda en güvenilen ve en çok tercih edilenlerden olmalıdır. Hem doktor seçimi hem de doğru yerlerde bu işlemi yaptırmak, operasyonun sorunsuz geçmesini sağlayacaktır.Liposuction yaptırmanın faydaları, Liposuction ile kilo verme, kilo vermede liposuctionın etkisi

Liposuction Ameliyatı Sırsında Kullanılan Yöntemler

Liposuction ameliyatlarında yağlanmış olan bölgeye müdahale edilir. Bu işlem yağlanmış bölgeye, sıvı enjekte edilip, bölgenin şişirilmesi ile gerçekleştirilir. Öncelikle bölgenin üzerine ve yakınlarına kesi uygulanır. Bu kesiler 5 mm olarak belirlenmiştir. Kesilerden 2-6 mm kadar çapında kanüller, derinin altına sokulur. Bu kanüller vakum cihazına bağlanmıştır. Vakum cihazının çalışmasıyla kanüllerin hareket etmesi sağlanır. İşlem istenilen cilt yüzeyi elde edene kadar yağ yakma işlemi gerçekleşir. Liposuction selülitlerin yok olmasında da büyük oranda işe yarar bir yöntem olarak bilinir. Liposuction işlemini en sorunsuz olarak yapıldığı yerleri tercih etmelisiniz. Gerekli hassasiyetin gösterilmesi, bu ameliyatların kolay ancak bir o kadar da zor olduğu konusunda dikkat edilmesi gerekenlerin başında yer almaktadır. Bu nedenle seçim yaparken, güzellikten önce sağlığı tehdit etmeyen ameliyatların yapıldığı yerleri tercih etmek uzun vadede yapılması gerekenlerin en doğrusudur. Bu seçim iyi araştırılarak yapılmalıdır.

Geçmişten Günümüze Liposuction

 İlk çıktığı yıllarda kullanılan kanüllerin genişliği ve vakum cihazlarını yetersizliği ile tehlikeli bir ameliyat olarak yapılırken, son 10 yıldır bu ameliyatlar en son teknoloji ile yapılmaktadır. Bu nedenle ameliyat sonrası aynı gün içerisinde eve çıkma imkanı bulunan ve günlük hayata çabuk dönebilme şansına sahip olunabilen liposuction emniyet sınırına dikkat edildiği müddetçe tehlikesizdir.

Cildinizi Koruyun ve Besleyin

Cilt bakımı yıllardan beri süre gelmiş bir uygulamadır. Geçmiş dönemlerde bu uygulamalar imkanlar kısıtlı olması sebebi ile bitkisel yollar ile yapılmaktaydı. Teknoloji geliştikçe halk arasında koca karı ilacı olarak bilinen bitkisel ürünler yerini kimyasal ürünlere bıraktı. Ancak şimdi tekrar bakıldığı zaman bitkisel bazlı ürünler kimyasal ürünlerin önüne geçti ve büyük ilgi topladı. Hem kadınlar hem de erkekler tarafından sıklıkla kullanılan vücut bakım ürünleri çeşitli yollarla farklı bölgelerde aradığınız etkiyi yaratıyor.cilt bakımı yapma, cildi korumanın yolları, cilt nasıl korunur

Birçok Bölge ve Soruna Çözüm

Cilt bakım kremleri ve maskeleri çoğunlukla kırışıklık ve sivilce gibi sorunlar için kullanılsa da beraberinde kullanılabilecek birçok alan var aslında. Kırışıklık problemi ve sivilce sorununun yanı sıra cilt lekeleri, saçınızdan tutun kirpiklerinize kadar birçok çeşit ürün mevcut. Çoğu insan için önemsiz gibi görünse de güneş ışınları cildinize büyük ölçüde zarar vermektedir. Çeşitli testler yardımı ile kanıtlanmış bu durum karşısında doktorlar ısrar ile güneş kremi önerisinde bulunmaktadır. Güneş kremi cildinizi güneşin zararlı etkilerinden koruyacaktır. Saç bakım ürünleri ise saçınızı besleyecek ve istediğiniz güzelliğe kavuşmasına yardımcı olacaktır. Saç köklerinizi derinlemesine besleyerek daha canlı görünmesine katkı sağlayacaktır. Kaş ve kirpik serumu da aynı şekilde kirpik ve kaşlarınıza ihtiyacı olan maddeleri sağlayacak ve daha güzel bir görüntü kazanmasını sağlayacaktır.

Güvenle Kullanabilirsiniz

Çeşitli testler ve araştırmalar sonucu üretilen vücut bakım ürünleri siz cildinizi beslemeye çalışırken diğer yandan zarar vermenizi önlemesi için kimyasal içerikten çok bitkisel ve doğal içeriklerde olması önerilmektedir. Doğanın bizlere sunduğu mucize çözümleri kolay ve pratik bir şekilde uygulayabilmek için laboratuvar ortamlarında geliştirilerek evlerinize getirilmektedir. Bu tür bitkisel ve doğal ürünleri güvenle kullanabilir ve etkili sonuçlar alabilirsiniz. Cildiniz gün içerisinde maruz kaldığı güneş ışığı ve toz kir gibi etkenlerden dolayı kolay ve kısa bir sürede zarar görebilir. Bu da cildinizde bazı sorunlara neden olacağı gibi görüntüsü hoşunuza gitmeyecek sağlık sorunlarına yol açabilir. Bu tür durumlardan korunmak ve kurtulmak için cildinize ihtiyacı olan korumayı sağlamalı ve besin maddelerini desteklemelisiniz. Bunun en kolay yolu vücut bakım ürünleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Ancak dikkat edilmesi gereken konu cildinizi korumaya ve beslemeye çalışırken kimyasal ürünler kullanarak daha çok zarar vermekten kaçınmak olacaktır. Cildinizi beslemek ve korumak için tercih edeceğiniz en uygun yöntem bitkisel ve doğal yöntemler olacaktır.

Doğal Makyaj Temizleme Losyonu

Makyaj kadınlar için vazgeçilmez bir şey halini almıştır. Günümüzde henüz 14-15 yaşında olan genç kızların dahi makyaj düşkünlüğü gözlenmektedir. Evet; makyaj yapmak bir kadını olduğundan çok daha güzel göstermektedir. Ancak makyaj ile işiniz bittiğinde cildinizi gerektiği gibi temizlemezseniz güzelliğiniz bir anda tersine dönebilir ve makyaj malzemeleri yüzünüzü normalden kötü hale getirebilir. Bu sebepten dolayı makyaj yaptıktan sonra ihtiyacınız bitince mutlaka yüzünüzdeki makyaj malzemelerini temizlemeniz gerekir. Piyasaya satılan yüz temizleme losyonlarından satın alarak kullanabilirsiniz. Ancak bu losyonlar doğal değildir ve kimyasal birçok şey barındırdığı için gerçek bir temizlik sunmazlar. Yüzünüzü makyaj kimyasalından kurtarmaya çalışırken yüz temizleme losyonunun kimyasalları ile baş başa bırakmış olursunuz. Eğer bu durumu yaşamak istemiyorsanız doğal yüz temizleme losyonlarına yönelebilirsiniz. Bu yazımızda size vereceğimiz tarifi kullanarak doğal yüz temizleme losyonunuzu kendiniz hazırlayabilirsiniz.Doğal makyaj temizleme losyonu yapma, makyaj temizleme losyonu yapma, maden suyundna makyaj losyonu yapma

Doğal yüz temizleme losyonu için gerekli olan malzemeler

Doğal yüz temizleme losyonu için gerekli olan malzemeler gül suyu, bebe yağı ve maden suyu.

Yüz temizleme losyonunun hazırlanışı

Derin bir kaba ya da şişeye 1 şişe maden suyunun hepsini boşaltın. Maden suyunun üzerine 1 çorba kaşığı bebe yapı ve 1,5 çorba kaşığı gül suyu ekleyin. Tüm malzemeyi derin bir kaba koyduysanız bir kaçık yardımı ile karıştırın. Malzemeleri derin kap yerine şişeye koyduysanız da çalkayarak tüm malzemenin birbirine iyice kaynaşmasını sağlayın. Çalkalama ve karıştırma yaptıktan sonra losyon hazır olacak.

Yüz temizleme losyonunu yüze uygulama

Yüz temizleme losyonunu yüzünüze uygulamak için makyaj pamuğu ya da normal pamuk kullanabilirsiniz. Elde ettiğiniz losyondan makyaj pamuğunuza ya da bir parça pamuğun üzerine birkaç damla damlatın. Islattığınız pamuk ile yüzünüzü dairesel hareketler yaparak silin. Bebe yağı cildinizi parlatırken gül suyu ile maden suyu tüm ölü derinin cildinizden atılmasını sağlayacaktır. Maden suyunun içinde bulunan mineraller cildinizi besleyecek ve normalden çok daha parlak, çok daha sağlıklı bir cilde kavuşmanızı sağlayacaktır.

Personel Takip Sisteminin Faydaları Nelerdir?

İş yeri ortamında güvenin sağlanmasını ve iş verimliliğinin korunmasını isteyen her şirket personel takip sistemi uygulamasını kullanmalıdır.  Böylece her çalışan ayrı ayrı analiz edilebilir. Üstelik ayrı yeten uygulama ve araştırmalara gerek kalmadan sadece giriş çıkışlarda yapılabilecek kontrollerle bu sağlanır. Parmak izi, yüz tanıma ve kart okuma personel takip sistemleri ile çalışanlar hakkında yeterli bilgiye sahip olabilirsiniz.personel takip sistemi, personel takip sisteminin sağladığı faydalar, personel takip sistemi nerelerde kullanılabilir

Personel takip sistemi kullanılarak çalışanların maaşları daha net ve adaletli olarak hesaplanır. İşine geç kalan ve erken çıkan bir çalışanla, vaktinde gelen ve mesaiye kalan bir çalışanın elbette maaşı aynı olmamalıdır. Bu kesinti ve ilaveler personel takip sistemi ile düzenlenebilir. Böylece iş yerlerinin verimliliği artar. Çalışanların geç kalmasına engel olacak caydırıcı bir unsur olmuş olur. Geç kalmalar günlük olarak küçümse de senelik olarak bakıldığında büyük iş kayıplarına ve gecikmelere sebebiyet verebilir. Personel o vakte ait ücret almak istiyorsa elbette işinin başında olmalıdır. Çalışanların verimliliğini arttığı ve maaşlarda adaleti sağladığı gibi bir de güvenliğin korunmasına yardımcı olur. İş yerine bu sebepten yabancı kimse giremez. Elbette güvenlik parmak izi ve yüz tarama sistemleri için daha üst seviyededir.Ülkemizde bir çok iş yerin personel takip sistemi uygulamasını kullanmaktadır. Genel olarak yaygın olan kartlı okuma ile geçiştir. Elbette bu durum şirketin ayırdığı bütçeye bağlıdır. Daha güvenilir bir iş yeri ortamı için parmak izi ve yüz tarama sisteminin seçilmesinde yarar vardır.