Monthly Archives: Ağustos 2017

KOSGEB Kredi Hesaplama

Günümüzde vatandaşlara devlet tarafından verilen karşılıksız desteğe hibe kredi denir. Hem ekonomik hem de sosyal açıdan verilen bu desteklerin son dönemde pek çok türünü görebiliriz. Yeni iş hayatına atılacak şahıslar ve ya bir projeyi gerçekleştirmek için özel olarak hibe desteğinin 30.000 TL olacağını söyleyebiliriz. Bu sayede size verilen destekle açmak istediğiniz iş yerini nakit sıkıntısı çekmeden hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Kosgeb kredi hesaplama şu şekildedir; Kosgeb size açılış giderlerinin yüzde altmış oranını yani 1500 TL’nin 900 TL’sini size öder. Geriye kakan harcadığınız 18.500 liralık kısmın da KDV düşüp yüzde altmışını yani 9406 TL size ödemiş oluyor. Bu aşamadan sonra kosgeb’e her ay işçi maaşı su elektrik telefon gibi giderleri KDV’siz 1650 TK tuttuğuna dair bir belge vermeniz gerekir ve 12 ay boyunca size ödenen 1000 TL alasınız. Bu hesap şartlarına göre kosgeb’in geri ödemesiz hibe kredisinden yararlanmak için 27000 TL’lik kredisi istiyorsanız bir yıl boyunca KDV dâhil 53.100 TL lik harcama yapmalısınız. Bunun sebebi kosgeb 53.100 TL’nin KDV hariç tutarının %60 ını ödüyor. Yani 53.100-%18= 45.000 TL bunun %60 oranı = 27.000 TL’dir.kosgeb kredi hesabı, kosgebten hibe alma, kosgebden kredi alma

Kosgeb Hibe Kredi

Kosgebin verdiği hibe kredilerden yararlanmak için İŞKUR’a kayıt olmanız gerekiyor. İŞKUR başvuru sonuçlarında kursiyer sayısına göre girişimcilik kursu düzenliyor ve İŞKUR’dan size kurs için bilgi geliyor. Mülakat sonrası kurslar başlıyor. Bu kurs süresinde iş planlama ve genel prosedürler öğreniliyor. Kurs bitimi sertifika veriliyor. Sertifika ve iş planınızı kosgeb’e sunarak incelenmesi sonucunda eğer kabul edilirse kosgeb tarafından gereken işlemler başlatılıyor. Eğer ki kabul edilmezse iş planı hakkında size bilgi, değişiklik ve düzenlemeler öneriliyor. Açılacak iş yerinin bütün harcamalara ait dekontları, makbuzları saklamanız gerekmektedir. Gerekli olan ruhsat esnaf ve sanatkâr odası, sigorta, bağ kur kaydı ve vergi kaydını yaptırmak zorundasınız. Bu giderler ortalama 1000 – 3000 TL arası tutabilir. Son aşama olarak kosgeb aracılığı ile işyerinize gerekli olan ekipmanları satın almak kalıyor.

Devlet Destekli Kosgeb Hibe Kredi

Kosgeb; Küçük ve Orta Ölçekli Sanayiyi Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı demektir. İşletmeleri geliştirmek amaçlı vatandaşa hibe ve kredi veren kurumdur. Kosgeb girişimcilere ciddi destekler vermektedir. Bu destekler geri ödemesiz ve ya geri ödemeli kredilerdir. Hibe 30 Bin TL’den başlayan geri ödemesiz kredilerdir. Bu miktar ile projenizi hayata geçirmek oldukça kolaydır. Eğer var olan bir işletmeniz var ise geliştirmek için de devletten 100 Bin TL’lik hibe kredi desteği alabilirsiniz. Devlet destekli kosgeb hibe kredi özellikle ihracat işe alakalı projeleri desteklemektedir. Çünkü ihracat ülke ekonomisi için oldukça önemli rol oynar. Ülkenin cari açığından yüksekte olması ihracatın önemini daha da artırıyor.

Ev Temizlik Şirketi Nasıl Kurulur?

Öncelikle temizlik şirketi kurmak kolay bir iş değildir. Çünkü bu alanda sadece hizmet verebiliyorsunuz. Fakat bu sanıldığı kadar zor değildir. Yapmanız gereken sadece müşteri memnuniyeti ve işinizi en güzel şekilde yapmaktır. Şirketi işleten kişinin işi bilmesi gerekir. Bir diğer konu ise çalışanlardır. Çalışanları yönlendirmeniz, bilgilendirmeniz ve eğitim vermeniz gerekmektedir. Eğer bilinçsiz insanlar çalıştırırsanız bu şirket için zarar demektir ve hizmet kalitesi ister istemez düşecektir. Bu sektörde dikkat edilmesi gereken bir diğer faktör ise diğer temizlik şirketleridir. Şirketin hizmet verdiği şehirdeki diğer temizlik firmalarını araştırmalısınız. Bu şirketler farklı alanlarda çalışıyor olabilir. Örneğin kimi firmalar sadece okul ve hastane temizliği yaparken diğer firmalar sadece ofis temizliği ile uğraşmaktadır. Bu yüzden iyi bir araştır yapmanız gerekmektedir. Temizlik firmasının başarı olması için planlı ve verimli çalışmak çok önemlidir. Bunun yanı sıra ekip çalışması da oldukça önemli bir unsurdur.temizlik şirketi kurma, ev temizlik şirketi, ev temizliği şirketi açma şartları

Ev Temizlik Şirketi Kurmak Karlı Mıdır?

Ev temizlik şirketi kurmak az sermayeli bir iştir. Fakat küçük işletmelerde rekabet daha fazladır. Kaliteli bir iş yaparsanız uzun vadede yüksek kazançlar elde edebilirsiniz. Bu işten kar etmek istiyorsanız insanların sizi tercih etmesini sağlamalısınız. Ev temizlik şirketinin başında gelen bir diğer unsur güvendir. Çünkü İnsanların aklı evinde, eşyalarında kalmamalıdır. Kalite ve güven ile büyük işler yaparak karınızı oldukça fazla yapabilirsiniz.

Ev Temizlik Şirketi Kurmak İçin Gerekli Olanlar Nelerdir?

Temizlik şirketi kurmak için herhangi bir lisansa gerek duyulmaz. Fakat emniyetten alacağınız sabıka kaydı sizin ve çalışanlarınız için olumlu etkiler sağlar. Temizlik işi çalışanlar için çok kazandıran bir iş değildir. Çalışanlara sigorta yapmak da sizin sorumluluğunuz altındadır. Yönetmelik ve sağlık konusuna da uygun hareket etmek gerekmektedir. Bunun sebebi zararlı kimyasal maddeler ile yapılan bir iş olduğu içindir. Şirket kurduktan sonra yapmanız gereken reklamdır. Reklam müşterilerinizin sizi çevrelerine tavsiye ederek müşterilerinizin artmasını sağlayacaktır. Profesyonel çalışmak için bir logo tasarlayarak ve bu logoyu çalışanların kıyafetlerine bastırmanız gerekmektedir. Bu şekilde firmanızın adını kolay bir şekilde duyurabilirsiniz.

Doğal Saç Açma Yöntemleri

Özellikle yaz aylarında oldukça trend olan açık renkli saçlar birçok kadın ve genç kız tarafından ilgi görmektedir fakat Türk genlerinde bulunan baskın esmer tonu sebebiyle kişilerin doğal yoldan bu saç rengi tonlarına ulaşmaları pek de mümkün değildir. Bu yüzden kuaför salonlarında ve evlerde sıklıkla kişilerin saç renklerini açmak için bazı yöntemler izlediği görülmektedir. Özellikle saçı henüz hiç işlem görmemiş ya da doğal saç rengi hali hazırda bir miktar açık olan kişilerin doğal saç açma yöntemleri işlemlerini kullanarak istedikleri açık renge sahip olabildikleri gözlemlenmiştir. İlk olarak karbonat kullanımı saç rengini açma konusunda oldukça etkilidir. Banyo sırasında ıslak saçlara dökülerek masaj yapılacak olan bir miktar karbonat düzenli olarak haftada bir kez uygulandığında saç rengini açıcı etki göstermektedir. Bir diğer doğal yöntem ise limon suyu ile saç açmadır. Taze sıkılmış limon suyunun saça sürülmesinin ardından en az 20 dakika bu su saçta bekletilmelidir. Bekleme süresi sırasında güneşin altında kalmak ekstra etki sağlamakla birlikte kişilerin limon suyunu saçlarından bir süre sonra durulaması gerekmektedir.evde saç nasıl açılır, saç rengini açma, evde saç rengi açma

Evde Saç Açma

Kuaför salonlarında olduğu gibi evlerde de saç açıcı toz ya da farklı kimyasallarla saç rengi açılabilmektedir. Fakat hem saçların yanması gibi bir risk olduğundan hem de bu işlemleri evde yapabilmek oldukça zor olduğundan kadınların evde saç açma için doğal yöntemleri kullandıkları görülmektedir. Doğadan gelen ürünlerle saç açmanın iki tarifi aşağıdaki gibidir.

  • Papatya suyu: Yıllardır bilinmekte olan papatya suyu ile saç açmak için bir avuç taze papatyanın kaynamış bir su bardağı suyun içinde demlendirilmesi gerekmektedir. On dakika demlenmenin yeterli olduğu bu işlem sonrasında bu su saça uygulanmalı ve saçta durulanmaya ihtiyaç duyulmadan süresiz bekletilmelidir. Uygulama sırasında kullanılabilecek olan bir sprey şişesi kullanıcıların işini oldukça kolaylaştırmaktadır.
  • Bal: pek bilinmeyen bir yöntem olsa da bal doğal saç açma yöntemleri arasından en işe yarayanlardan biridir. Bir ölçü balın bir ölçü damıtılmış su ile karıştırılmasıyla elde edilen saç maskesi saçlara uygulanıp en az yarım saat bekletildiğinde ekstra etkili bir doğal saç açıcı maske elde edilmiş sayılmaktadır.

Kış Aylarında Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Mevsim geçişlerinde cildinize bazı değişimler söz konusu oluyor. Hava şartları, rüzgar cildin kurumasına neminin azalmasına sebep olur özellikle cilde kullanan sabunlar cildin yapısını bozar.kış aylarında cilt bakımı yapma, cilt bakımı nasıl olmalı, kışta cilt bakımı yapma

KIŞ AYLARINDA DA GÜNEŞ KORUYUCU KULLANMALISINIZ!

Yaz mevsiminde güneşte ışınlarından korunmak için kullandığınız kremler ile kış aylarında da kullanılmaya devam edilmesi gerekir. Epilasyon, lazerle kele izi silme, kimyasal peeling ve ya ben yok etme gibi pek çok cilt bakım yöntemi kış aylarında uygulanmaktadır. Cildin kış aylarında da güneşten korunmaya ihtiyacı olur ve leke oluşumunun önüne geçmek için yaz kış güneş koruyucunuzu sürmeniz gerekir. Cildimiz soğuk havalardan dolayı daha çabuk kurut ve güneş ışınları daha çabuk ve kolay tahribat oluşturabiliyor. Evden çıkmadan önce minimum 30 faktör bir güneş kremini açıkta kalan tüm cildinize sürün. Elleriniz, dekolteniz, yüzünüz, kollarınıza krem uygulaması yaptığınızda cildinizin lekelenmesini önlersiniz.

KIŞ AYINDA CİLDİNİZİ NEMLENDİRMEYİ İHMAL ETMEYİN!

Kar kış geldiği zaman ellerinizin üzerinin kuruduğunu ve yüzünüze dokunduğunuzda tırtıklı bir yapı aldığını gözlemleriz. Havanın soğumasıyla cildin nemini azaltacağından dolayı her gün cildinizi nemlendirmeniz gerekir. Cilt tipinize uygun nemlendirici seçerek nemlendiricilerin çok fazla kimyasal içermemesine özen gösteriniz. Nemlendirici alırken alerjik testlerden geçmiş olmasına gerekli onay sertifikalarını almış olmasına dikkat edin. Kimyasal nemlendirici kullanmak istemiyorsanız evde bazı besinlerle kendi nemlendiricinizi oluşturmanız mümkündür. Yaklaşık olarak bir tatlı kaşığı vazelin ile birkaç damla zeytinyağını bir tane salatalık ve bir tatlı kaşığı gül suyuyla yapılmaktadır. Salatalığı rendeledikten sonra içine diğer malzemeleri ekleyiniz. Eğer ki, karışım cıvık olursa biraz daha vazelin ekleyerek kremsi kıvama getiriniz. Yaptığınız doğal nemlendiriciyi günde bir kere gece yatmadan önce sürmeli ve kremin geri kalanını dolabınızda saklayın.

CİLDİ TEMİZLEMEK İÇİN GÜL SUYU VE YA GÜL YAĞI TERCİH EDİN!

Mis gibi kokusunun yanı sıra cilde derinlemesine temizlik sunan gül suyu günlük bakımda tonik ya da makyaj temizleyicisi olarak kullanılmaktadır. Hücre yenilenmesi sağlayan gülün, bakterileri yok etme özelliği bulunuyor. Kış aylarında cilt bakımı yaparken ilk önce makyajınızı temizlemeli ve cildi günün kirlerinden arındırınız. Bir parça pamuğun üstüne gül yağı ve ya gül suyu dökün ve yüzünüzü aşağıdan yukarına doğru siliniz.

Dikkat Eksikliği Tedavisi

Çocuklukta olan bir rahatsızlık olarak gündeme gelse de yetişkinlerde de bulunan ve hatta çocuklar kadar yetişkinleri de etkileyen bir hastalık olan dikkat eksikliği tedavisi testi tek bir test olarak değil daha çok gözleme dayalı olarak yapılmaktadır. Kişilerde oluşan belirtiler ailesinin yahut iş arkadaşlarının dikkatini kolayca çekebilecek niteliktedir.dikkat eksikliği nasıl tedavi edilir, dikkat eksiliği sorunu, dikkat eksiliğini tedavi etme

En belirgin özelliği konsantrasyon eksikliği olarak karşımıza çıkmakta okul yada işyerinde detaylara dikkat etmeme, diğer insanların ilgisini çekmeyen bir ses nedeniyle işin bırakılması, uzun dönemli konsantrasyon isteyen işlerde başarısızlık, sık sık oyun yahut iş değiştirme, işleri erteleme, randevuları unutma, karşısındakini dinlemekte zorlanma gibi belirtiler görülmektedir. Bu belirtiler çocuklukta okul çağına gelmeden anlaşılamayabiliyor okulda yaşanan sorunlarla birlikte daha net ortaya çıkıyor. Yetişkinlerde ise iş ve sosyal hayatta daha net kendini belli edebilmektedir. Çocukluk döneminde dikkat eksikliği problemi yaşanmamış olması yetişkinlikte de yaşanmayacak demek değildir. Oldukça yaygın bir sorun haline gelen dikkat eksikliği tedavisi testi gözlemlere dayalı olarak yapılmalı risk görülmüşse derhal bir uzmana başvurulmalı ve gereken tedavinin yapılması için adım atılmalıdır. Sosyal yaşantıyı aile yaşantısını okul yaşantısını derinden sarsan olaylarla karşı karşıya kalınan bir hastalık olarak karşımıza çıkan dikkat eksikliği tedavi edilmediği durumlarda ileri zamanlarda daha değişik psikolojik problemleri de beraberinde getirmektedir. Olumsuz bir yaşantıya sahip olunmasının önüne geçilmesi için doktorunuza başvurarak vereceği uygun tedavilerle yaşam standardınızı yükseltebilirsiniz. Bilişsel işlevlerin büyük çoğunluğunu gerçekleştiremeyen bir insanı vurdumduymazlık ve sorumsuzlukla suçlamanın da önüne geçmesi açısından toplum bilinçlenmesi de önemli görülen noktalardan bir tanesidir.

Kişilerinde tedavide katkı sağlamak amacıyla verilen ödevleri yerine getirme bilinçli beslenme gibi desteklerde bulunmaları şarttır. İş yaşantısında yaşanabilecek aksaklıklarda aile bireylerinin anladığı kadar iş çevresinin anlamayacağı düşünülerek not almalarla aldıkları nottaki işlevleri yerine getirdikçe de yanlarına çentik atma yöntemiyle tamamladıklarını belirtmeleri hem kendi özgüveninin tekrar yerine gelmesini sağlayacak hem de iş yaşantısının kabus olmasını önleyecektir. Aile desteğiyle de hastaya yapılacak bilinçli davranışlarla hastanın mümkün olduğunca olağan yaşantısına devamı sağlanmaya çalışılmaktadır.