Monthly Archives: Eylül 2017

Çocuk Terapisi Danışmanından Hizmet Almak

Çocuklarınızın iyi bir karakter ve de kişilik sahibi olması için onların gelişimleri için aileler büyük yükler düşmektedir. Çocuklarımızın karakterlerini en iyi şekilde ortaya koyması için ve mutlu – başarılı bir birey olması için her anne baba hep en iyisi olsun isterlerçocuk terapisinden hizmet alma, çocuk terapisi danışmanı, çocuk terapisinden neden hizmet alınmalı

Çocuklarınızın Gelişiminde Anne Babaya Büyük Rol Düşüyor

Aile ve Çocuk Danışmanlığı hizmetlerimiz arasında yer alan çocuk gelişimi konusunda en iyi hizmeti bizden alabilirsiniz. Uzman kadromuz ve tecrübemiz ile çocuk terapisi danışmanı hizmetini almak istediğinizde bize her an ulaşabilirsiniz. Tüm aileler, çocuklarının potansiyellerini tam anlamı ile ortaya koymalarını isterler ve bu konuda çocuklarına yardımcı olmak amacı ile çocukların beklentileri, yaşama bakış açıları ve ihtiyaçları için en doğru seçimi yapmak isterler. Çocuklarımız dışarıda oyun oynama alışkanlığına sahip olmadığı için evde oyun oynayarak ve TV izleyerek vakit geçirmektedirler. Bu aileler için çok tehlikeli bir durumdur. Çocukların evde oturması ve enerjilerini dışarıda yaşıtları ile atmamaları bazı çocuklarda psikolojik sorunlara neden olmaktadır. Bu gibi sorunlarda ise çocuk terapisi danışmanı hizmetini zamanında almak çocuklarınızın gelişimi için çok önemlidir.

Sizlere çocuk gelişimi ve danışmanlığı konusunda en iyi hizmeti sunmak adına en iyi hizmeti veriyoruz. Bizlere ulaşarak çocuklarınızın gelişimine destek olarak onları daha kaliteli bir birey olarak yetiştirebilirsiniz. Güvenli gelecekler için güvendiğimiz en önemli konuların başında çocuklar gelmektedir. Zira bugünün çocukları geleceğin yetişkinleri ve dünyaya yön veren bireylerine dönüşecektir. Bu nedenle çocuklara sadece kişisel anlamda değil toplum bazında büyük önem vermemiz gerekmektedir. Çünkü insanların karakterlerinde sivrilen noktalar %70 oranında çocukluk döneminde ortaya çıkan sorunlardan kaynaklanmaktadır. Eğer tedavi edilmezlerse bu sorunlar ister mühendis ister doktor ister devlet adamı olsun kişinin benliğinde tamir edilemez sorunların oluşmasına ve mesleki hayatında aile hayatında toplum hayatında büyük yıkımlar yaşamasına neden olmalarını tetikleyebilmektedir. Çocuk terapisi ücretleri hesaplandığında gelecekte oluşacak sorunlar göz ardı edilmemeli ve bu konuda tasarrufa gidilmemelidir.

Yeni Doğan Bebeklerin Cilt Bakımı Yöntemleri

Yeni doğmuş bebeklerin ciltleri oldukça hassas bir yapıya sahip olurlar ve özel bir şekilde ilgilenilmesi gerekmektedir. Bu sebeple yeni doğan bebeklerde cilt bakımı nasıl yapılmalı, yaparken çok önemli bazı hususlara dikkat edilmeli. Özellikle de yeni doğan bebeklerin göbek kordonun bakımı, bebeğin banyosu ve pişik oluşumu engelleme gibi konular anneler tarafında güvenli bir şekilde yapılmak istenebilir. Eğer ki, sizde yeni doğum yapmış bir anneyseniz ve bebeğinizin cilt bakımı nasıl yapılır hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız sizleri bu konularda bilgilendirmek amacıyla hazırlamış olduğumuz bu yazımızdan faydalanabilirsiniz.yeni doğan bebeklerde cilt bakımı, bebeklerde cilt bakımı yapma, bebeklerde cilt bakımı nasıl olmalı Yeni doğan bebeklerin cilt bakımı şu şekilde yapılmaktadır;  Yeni doğan bebeklerin çok hassas ciltleri olduğu için sık sık banyo yaptırmaktan kaçınmalısınız. Sıklıkla banyo yaptırmak cildini kurutarak tahriş eder. Bu sebeple bebeğinizi her gün değil de 2-3 günde bir banyo yaptırmalısınız. Bir bebeğe haftada en maksimum 3 kez banyo yaptırılması gerektiğini birçok uzman önerilir. Yeni doğan bebekler çok sık altlarını kirletmektedirler. Bebeğinizin altını sık sık kontrol ediniz ve altını ıslattığı zaman hiç vakit kaybetmeden bezini değiştirmelisiniz. Böylelikle pişik oluşumunu önlersiniz. Özellikle bebeğinizin altını temizlemek için kullanacağınız bebek losyonu ve ya bebek mendillerinin koku ve alkol içermemesine özen gösterin. Alkol içeren ürünler bebeğinizin cildini tahriş edecek ve alerjik reaksiyonlara sebebiyet verecektir. Eğer ki, bebeğinizin bez bölgesinde kızarıklıklar oluşmuşsa ilk olarak ılık suyla temizleyin ve bir süre havalandırınız. Hemen ardından ise çinko oksit içeren bir bebek pişik kremi sürünüz ve daha sonra bebeğinizin bezini bağlayınız. Bebeğiniz için kullanacağınız cilt bakım ürünlerinden ıslak mendil, losyon ve ya kremleri seçerken çok dikkatli olunuz. Seçeceğiniz bu ürünlerin doğal olmaları, koku ve ya alkol içermeyen ürünlerden olmalarına dikkat etmenizde fayda var. Aksi durumda bebeğinizin cildi tahriş olacaktır. Bebeğinizin cilt bakımını yaparken mümkün olduğunca pudra kullanmamaya özen gösteriniz. Çünkü pudranın solunum yoluyla bebeğin akciğerlerine geçme riski bulunmaktadır. Fakat pudra kullanmak zorunda kalırsanız da kullanacağınız bu pudranın talk içermeyen bebek pudrası olmasına dikkat etmelisiniz.