Monthly Archives: Ekim 2017

Burun Estetiği İle Güzel Bir Buruna Sahip Olun

Güzel görünmek ve bunu sağlamak için her şeyi yapan ya da her yöntemi deneyen oldukça fazla insan bulunmaktadır. Bunun bazıları sağlık açısından yapılması zorunlu olan estetik operasyonlar olmakla birlikte sadece daha güzel görünmek kendi ile barışık olmak için yapanlarda sayıca azımsanmayacak kadar fazladır. Önceleri estetik yaptıranlar bunu gizleyerek alabileceği tepkilerden çekinirlerdi. Fakat bu son dönemlerde artık tepki gösterilen değil saygı duyulan bir hal almaya başlamıştır. Artık yadırganmayan estettik operasyonlar istek doğrultusunda uzman kişilerin yardımıyla uygulanabilir bir vaziyete gelmiştir. En bilinen ve yaptırılan estetikler göğüs estetiği dudak silikon veya yüz karın gerdirme gibi işlemlerdir. Burun estetiği burun estetiği gibi sağlık merkezlerinde hijyenik bir ortamda ve güvenle uygulanmaktadır. Estetiği ilk defa yaptırmak isteyenlerin çekincelerinin başlıca nedeni her ne kadar da olsa bir operasyon geçirecek olmasıdır. Fakat bu estetik operasyonlar özellikle estetik yöntemleri gelişen imkanlar ışığında ve yeni teknolojik donanımlara sahip merkezlerce rahatlıkla yapılabilir.burun estetiği yaptırma, burun estetiği nasıl yapılır, burun estetiğiyle burun güzelleştirme

Burun Estetiği Kimler İçin Uygundur?

Burun estetiklerini bay bayan herkes istediği sürece yaptırabilirler. Erkeklerde oluşan burundan zor nefes alma gibi sorunlar için estetik merkezlerine başvurulabilir. Yine en çok burun estetiği bayanlar arasında görülür ki görünümden rahatsız olup daha güzel görünmek isteyen bayanlar burun estetiği merkezleri sayesinde yeni bir görünüme kavuşur. Genellikle güzelliğinden memnun olmayan kişiler tarafından tercih edilen burun estetiği ameliyatları aslında önemli bir sağlık sorunu ile karşılaştığımızda kullanılabilecek yöntemler arasındadır. Burunda oluşan et veya kemik gibi nefes darlığına yol açabilecek sorunların oluşması insan sağlığı açısından son derecede tehlike olup bir an önce ameliyat uygulanması gerekmektedir.

Mutlaka Uzmanlara Gidin

Burun ameliyatı gibi estetik operasyonlar araştırılmadan kulaktan dolma bilgilerle ya da yetersiz donanıma sahip yerlerde yapılmamalıdır. Öncesinde mutlaka araştırın ve uzman kişilere başvurun. Burun estetiği merkezleri alanında yetkili ve uzman kadrolara sahip sağlık merkezleridir. Burun estetiği mekanlarının güvenilir yerleri tercih etmeli tercihinizi yapmadan öncede bulunduğunuz şehirde bir ön araştırma yaparak doğru karar almalısınız.

Ozon Terapisi Zararları Nelerdir?

Son zamanlarda hemen hemen her hastalığın derdine deva olarak benimsenen ozon terapisi hakkında bilinmesi gereken bazı konular da mevcuttur. Doğal olarak uygulandığı öne sürülen ozon terapisinin hemen hemen yan etkisi veya zararı bulunmamaktadır diye bir yorum cümlesi kullanılabilmektedir. Ozon tedavisi birçok hastanın umudu olmakla beraber bugüne kadar hemen hemen her hastayı da sağlığına kavuşturan bir yöntem olarak benimsenmektedir. Ancak her ilaçla tedavi gibi ozon terapisi zararları da bulunabilmektedir. Pek nadir karşılaşılmış olsa da özellikle astım veya alerjik bir hastanın bedeninde ozon terapisi etki etmeyerek tedavi sonuç vermeyebilmektedir.ozon terapisi nedir, ozon terapisi neden uygulanır, ozon terapisi kimlere uygulanır

Ozon terapisi her hastaya da uygulanamamaktadır. Örneğin şeker hastası olan birisinde ozon terapisi işe yaramadığı gibi daha kötüye de gitmesine sebep olabilmektedir. Ozon terapisi konusunda uzmanlar farklı farklı yorumlar da yapmaktadır. Ozon terapisini her hastaya uygun görmeyen uzman doktorlar tarafından, bu konudaki hassas davranmaları da gözlerden kaçmamaktadır. Her hastaya aynı yöntem ile iyileştirme yapılamayacağını öne süren uzmanlar, ozon terapisi zararları hakkında ayrıca; uygulanacak olan ozonu katiyen solumamaları gerektiğini de belirtmektedir. Aksi takdir de özellikle astım hastalarının alerjileri dolayısı ile daha kötü olabilecekleri saptanmaktadır. Kanser hastaları ve eklem rahatsızlıkları olan hastalara genellik ile ozon terapisi önerilmekte olsa da her hastanın üzerinde aynı tedavi dikiş tutmayabilir ihtimalinden yola çıkan uzman doktorlar; gerekli tetkikleri yaptırmadan önce de hastalara ozon terapisi uygulamamaktadır. Teknolojisinin gelişme hızının tıp sektörüne de yansıması ile tıp alanında çeşitli geliştirilmiş tedaviler uygulanmaya başlanmıştır. Geliştirilen tedavi çeşitlerinden en yaygın olanı da ozon terapisidir. Son zamanlarda özellik ile ünlü starların sağlık açısından da tercih ettiği bir tedavi biçimidir. Bu terapi ile yapılmak istenen vücudun belirli yerlerindeki hasarlı kısımların iyileştirilmesi, metabolizma hızı artırma, zayıflama, selülit giderme, zedelenen doku onarımı, botoks etkisi, bağışıklığı güçlendirme etkisi ile mikroplara olan dayanma gücünü artırmak gibi hedefler  belirlenmektedir. Bütün bunlara iyi gelen ozon terapisi ile daha sağlıklı olma yolunda ilerlenebilmektedir.