Monthly Archives: Ekim 2018

Göğüs Kanseri Ameliyatı Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Tedavi şansı her geçen gün artan göğüs kanseri tedavileri hastanın ileriki yaşamında sağlıklı olması için önemli ayrıntılar içermektedir. Göğüs kanseri ameliyatı sonrası dikkat edilecek hususlar hasta ve yakınlarını yakından ilgilendiren bir platform içinde geçmelidir. Hem hastayı ilgilendiren durumların dışında yakınlarını ilgilendiren bir desteği de içine alan göğüs kanseri ameliyatı sonrası dikkatle izlenmelidir. Ameliyat öncesi ve sonrasında takip edilmesi gerekilen hasta hastalığı ile mücadelesinde bunu normal bir hastalık olduğu fikrini edinmelidir.göğüs kanseri ameliyatı, göğüs kanseri ameliyatı sonrası, göğüs kanseri ameliyatından sonrası

Öncelikle yapılması gereken psikolojik destek alınmasıdır. Hasta kendi içinde bulunduğu durumu kabullenmek istenmeyecek ve hastalığı tetikleyecek olan üzüntüyü de beraberinde arttıracak olguları yaşamamalıdır. İyileşme sürecini hızlandırmak ve vücut direncinizi yeniden yerine getirmek için gıdalara dikkat edilmelidir. Zaten vücut direnci düştüğü için açığa çıkan bu hastalık tekrar direnç kazanıldığında kendini koruyacaktır. Göğüs kanseri ameliyatı sonrası yenilen yiyeceklerin az yağlı, kilo aldırmayan gıdalar olması gerekir. Alkol ve sigara gibi zararlı maddelerinin kullanımının olmaması kandaki falot miktarının azalmaması için etkili olacaktır. Ameliyat sonrası yapılacak olan ilaçlı tedavi sürecinde özellikle alkol alınmamalıdır. Göğüs kanseri ameliyatı sonrası önemli olan bir başka konu da kola fiziksel hareketlerinin oturtulması için uygulanan hareketlerdir. Kolunuzun eski işlevinin yerine gelmesi için bu önemli bir ayrıntıdır. Göğüs kanseri ameliyatı sonrasında esnekliği kaybolan kol kaslarınızı tekrar güçlenerek yerine gelmesini sağlayacaktır.

Göğüs kanseri ameliyatı sonrasında ameliyatın yapıldığı taraf kolunuzdan kan aldırmamalısınız. Kolunuzu olası kazalardan korumalısınız. Koltuk altı için tüy dökücü olarak kullanılan malzemelerden kullanmamalısınız. Sivrisineklerden mikrop taşıdıkları için uzak durmalısınız. Kendinizi yazın bu haşeratlardan korumak için gerekli olan önlemleri alarak korumalısınız. Kolunuzu hava şartlarından korumalı ne aşırı sıcak ne aşırı soğuk hava ile temas ettirmemelisiniz. Mutlaka iş yaparken eldiven kullanarak parmaklarınızda ve kolunuzda oluşabilecek yaralanmaları önlemeye çalışmalısınız. Göğüs kanseri ameliyatı sonrası olmaması gereken şişlikler ve renk değişimlerinde mutlaka doktorunuz başvurmalısınız. Kolunuzu yüksek olabilecek yerlerde tutarak masaj yapmalısınız. Hatta doktorunuzun vereceği kol çorabını dikkatlice kullanarak kolunuzun şişmesini önlemelisiniz.

Diş Teli Nasıl Takılır Ve Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Diş tedavisinde ilk olarak hastanın ağız ve diş yapısını belirlemek amacı ile çekilen röntgenler ortodontistlerin en yakın yardımcıları olacaktır. Ağzınızın içindeki çürükleri, dolguları ve olası ağız yapısı değişikliklerini incelemek tedavinizin hızlanmasını sağlayacaktır. Diş teli nasıl takılır demeden önce yapılacak diş tedavileri ile çürükler temizlenerek dolguları yapılır. Diş eti rahatsızlıkları giderilmesi gereken durumlar ortadan kaldırılmalıdır. Ağız içinde hijyenik olacak koşullara hazırlandığında diş teli nasıl takılır işlemine geçilmektedir.diş teli nasıl takılır, diş teli kimlere uygulanabilir, kimler diş teli taktırabilir

Hasta öncelikle rahat olmalıdır. Hastanın öncelikle ekartör denilen bir aparat yardımı ile dudakların ve ağız içinin açılması sağlanır. Ekartör hastanın tedavisi sırasında bütün ağız içinin görülmesi ve dişlerin açığa çıkması için gerekli bir araçtır. Diş üzerinin kuru olması için dişler üzerine kuruluğu sağlayacak olan malzemeler kullanılır. Her dişe tek tek uygulanacak olan braketler diş minesi üzerine yapıştırılır. Yapılan pürüzlendirme işlemi ile özel bir yapıştırıcı sürülerek tutturulan braketlerin yapıştırıldığı diş temiz ve kuru olmalıdır. Bonding denilen yapıştırıcı dişe braketin dişe tutunmasını sağlayacaktır. Ark adı verilen tellerin braketlerin içinden geçmesi ile diş teli nasıl takılır işlemini tamamlamış sayılırsınız. Tellerin aracılığı ile her bir braket birbirine tutunarak dişlerinizin aralarındaki boşlukları kapatacak ve eğri, çarpık olan dişler diğer dişeler ile aynı seviyeye inecektir.

Ağrı ve sızı duyulmayacak olan bu işlemde dişe zararı olmayan ürünler kullanılmaktadır. Özellikle yapıştırıcının kaliteli olması braketlerin dişlere tutunması için çok önemlidir. Aralardan geçen teller sizin ve doktorunuzun tercihi olacak seçimle belirlenecek diş teline göre değişmektedir. Teller arasına diş yapınıza göre belirlenecek olan lastikler kullanılabilir. Özellikle çarpık dişler için kullanılan lastikler dişlerin hareket etmesini sağlayacaktır. Diş teli nasıl takılır konusunda merak ettiklerinizi öğrenerek diş teli taktırmanız daha kolay olacaktır.

Diş teli takıldıktan sonra özellikle çocukların dikkat etmesi gereken hususlar vardır. Ağız bakımında hijyeni şart koşan tedavi ile dişlere iki kat bakım yapılmalıdır. Sert, yapışkan, asitli yiyecek ve içecekler içilmemelidir. Gerekli durumlarda ağız içi koruyucu aparey kullanılmalıdır.

Yürüyüş Ayakkabısı Modelleri

Yaklaşan bahar havası dışarı daha çok çıkmanızı sağlayacak. Yürüyüş yapmak, formda kalmak ve kilo vermek için de en uygun zamanlar yaklaşıyor. Ancak sadece havaların iyileşmesi yürüyüş için yeterli değil. Uygun kıyafetleriniz ve ayakkabılarınız da olması gerekir. Özellikle seçtiğiniz ayakkabıların yürüyüş için uygun olması gerekir. Bu anlamda genelde birçok bayan daha rahat olduğu ve sevilen modeller içerdiği için sneakers ayakkabı modellerini kullanmayı tercih ediyor. Sağlanan taban desteği ayağın yorulmadan hareket etmesini sağlayan bu modeller aynı zamanda yürüyüş için de ideal bir ayakkabı haline geliyor. Hem dışarı çıktığınızda hem de spora gittiğinizde kullanabileceğiniz modelleri şık kombinler kurarak seçebilir, hem formda kalabilir hem de şık görünebilirsiniz.yürüyüş ayakkabısı, yürüyüş ayakkabıları modeli, babet modelleri

En Güzel Ayakkabı Modelleri

Havaların ısınmaya başlaması zamanla botların da dolaplara girmesini sağlayacak. Bu sayede daha rahat aynı zamanda şık tasarımlar kullanabilirsiniz. Sürekli olarak yürümeniz gerekiyor ya da rahat bir ayakkabı arıyorsanız elbette spor modeller en idealidir. Bunun için kullanabileceğiniz sneakers ayakkabı modelleri son derece uygun bir seçim olabilir. Farklı renklerden ya da modellerden yana seçim yaparak rahatlığı tercih edebilirsiniz. Spor ayakkabı kullanmak istemeyenler ise daha çok babet ve babet modelleri kullanmayı tercih ediyor. Bu tarz modeller de özellikle günlük kullanım için sevilen modeller arasında yer alıyor.

Günlük hayatta düz ve sade seçimler yapmayı seviyorsanız babet kullanabilirsiniz. Tercih edebileceğiniz babet modelleri için kendinden desenli, kumaş kaplama modellerden yararlanabilir, rugan babet tercih edebilir ya da üzeri baskılı modelleri seçebilirsiniz. Hem rahat hem de şık bir görüntüye sahip olduğu için sevilen bu tarz modeller yürüyüş yapmak istediğinizde, rahat ayakkabılar kullanmak istediğinizde tercihiniz olacaktır. Bunun yanı sıra ekonomik fiyat aralıklarının yer aldığı Bueno Shoes imkanları ile hem bütçenize destek olacak hem de aradığınız modellere daha kolay ulaşabileceksiniz.  www.xxx.com da sizler için sayısız modele yer veriliyor. Bu sayede seçim yaparken isterseniz zevklerinize göre isterseniz de bütçenize göre karar verebilirsiniz. Uygun fiyat aralıkları, kolay ödeme seçenekleri ve binlerce modelin yer aldığı web adresimizi her ziyaret ettiğinizde yeni modellerle de karşılaşacaksınız.