Monthly Archives: Şubat 2021

Estetik Diş Hekimliği Nedir?

Diş tedavilerinde sağlık kadar estetik görünüme de önem veren ve bu konuda farklı ve güvenilir tedavi yöntemleri sunan diş hekimliklerine estetik diş hekimliği denir. Bu hekimliklerde tedavi tek bir kategoride ele alınmaz. İmplant diş tedavisi, zirkonyum, Lamina diş ve sağlıklı beyaz dişler için tüm diş tedavileri bu hekimler tarafından profesyonel olarak yapılır. Estetik diş hekimliği… Read More »

Saç Maskesi Nasıl Yapılır?

Saç maskesi; Saçlarınızı daha sağlıklı hale getirmek için, ister hazır yapılan, ister evde kendi malzemelerinizle hazırladığınız karışımlara saç maskesi denir. Saç maskesinin amacı; Saçı güçlendirmek ve daha sağlıklı açlara kavuşmaktır. Saç maskeleri, kişinin saç türüne göre gruplandırılır. Yağlı, kuru, karma gibi saç tiplerinin yanı sıra, kırık saç tipleri ve ince telli saç tipleri içinde farklı… Read More »

İSİLİK NEDİR VE NASIL GEÇEBİLİR?

İsilik her ne kadar genellikle bebeklerde ve çocuklarda sık rastlanılan cilt rahatsızlıkları arasında yer alsa da kimi zaman yetişkinlerde de görülebildiği bir gerçektir. Birçok anne baba çocuklarının cildinde isilikler çıktığını gördüklerinde telaşa kapılabilirler fakat aslında bu kadar telaş edecek bir şey yoktur. Zira isilik bazen çocuğun fiziksel gelişiminin bir parçası olabilir ve gerekli önlemler alındığında… Read More »

Depresyon zamanı ne tüketilmeli?

Bilindiği üzere kadınlar erkeklere göre hem hormonal hem de zihinsel açıdan farklıdır. Bu da onları daha duygusal ve hassas yapar. Bu durum depresyona, moral bozukluklarına ve bir çok psikolojik rahatsızlığa zemin hazırlar. Bu nedenle kadınlarda depresyona rastlama ihtimali erkeklerden daha fazla. Buna paralel olarak depresyona giren bayanların kendini yemeye verdikleri görülüyor. Ancak bu davranış hastalık… Read More »

Güveler ve Çiyanlar

Güve Güve yaklaşık 3 – 4mm boyunda küçük ve kelebeğe benzeyen bir böceklerdir. Rengi mat, sık tüylüdür. Bu böcekler önce kurtçuk olarak yaşar bir dönem sonra kelebeğe dönüşür. Güvenin vücudunu saran milyonlarca tüy vardır. Güvenin kulak yapısı çok uzaktan gelen sesleri dahi duyabilme özelliğine sahiptir. Güve kelebeğe benzediği için birçok kişi tarafından pek ayırt edilemeyebilir.… Read More »