Monthly Archives: Mart 2021

Kilonun Sağlığa Etkileri Nelerdir?

Yaşa ve cinsiyete uygun ideal vücut ağırlığı hem estetik hem de sağlık açısından istenir. Fazla kilolu kişilerin kardiyovasküler hastalıklar, diyabet, hormonal dengesizlikler ve diğer birçok sağlık sorunundan muzdarip olma olasılığı diğer insanlara göre daha fazladır. Bununla birlikte, fazla kilolu kişiler de sosyal çevrelerinden tiksinti, eleştiri ve diğer birçok olumsuz davranışa maruz kalmaktadır. Bu durum kişinin… Read More »

Meme Kanseri Nedenleri Nelerdir?

Meme kanseri, genetik ve çevresel faktörlere bağlı olarak ortaya çıkar. Ailede meme kanseri öyküsü, meme kanserine yakalanma riskini artırır. Ayrıca aşağıdaki risk faktörleri meme kanserinin nedenleri arasında sayılabilir: Radyasyona maruz kalma Meyve ve sebzelerde az beslenma Erken yaşta adetin başlangıcı Menopoz sonrası uzun süreli hormon kullanımı Memede az yağlı doku Hiç bebek emzirmemiş olma Uzun… Read More »

Tesettür Mayo Nedir?

Tеsеttür giуimdе yаnlınса günlük giуim уa dа özel gün vе geсelere özеl gіyіm alanında üretim yaрılan devir oldukça gеridе kaldı. Muhafazakâr keѕimden оlan bayanlarımız uzunса bir dönem denize ve hаvuzа gіrme lüksünden bir hаyli uzak kаldılаr. Anсаk tesettür maуо ürеtiminе bаşlаnmаsı іle bіrlіktе, kapalı оlаn bауаnlаr bu sıkıntılı durumdan kurtuldular. Onlаr da tеѕеttür maуo saуеsindе… Read More »

Semizotunun Faydaları Nelerdir?

Yeşil yapraklı bitkiler ailesinden olan semizotu birçok yemeğe, salataya yakışan bitkilerden biridir. Özellikle et yemeği sevmeyen vejetaryenler için oldukça güzel bir alternatif olabilir. İster yemeklerde isterseniz de salatalarda birçok çeşit oluşturarak yiyebilirsiniz. Elbette semizotu bitkisini sevenler kadar sevmeyenler de olacaktır. Ancak sağlık açısından ne kadar faydalı olduğunu öğrendiğinizde fikriniz değişebilir. Semizotu içerisinde kalsiyum, demir, magnezyum,… Read More »

CİLTTEKİ PH DENGESİ NASIL SAĞLANIR?

Vücudumuzun ve cildimizin asit ve alkalin derecesinin dengeli olması sağlıklı olması anlamına gelir. Bu dengenin sağlanması cildimizin nemli kalmasını ve mikroplara karşı korumasını sağlar. Cildimizin ph dengesi 5,5 olmalıdır. Ph dengesini sağlamak ve korumak için sağlıklı beslenmeli ve doğru cilt bakımı yapmalıyız. Ph dengesini korumak cildin yaşlanmasının da önüne geçecektir. Her sabah limonlu su içmek… Read More »