Monthly Archives: Nisan 2021

Kadınlarda Kalp Krizi Belirtileri

Kalp krizinin nedenleri nelerdir? Kalp krizi, kalbi besleyen kan damarlarında çeşitli nedenlerle kan akışında ani bir azalma veya kesinti olduğunda ve kalpteki kan damarlarının çoğu pıhtı tarafından tıkandığında meydana gelir. Daha az yaygın olarak, kalp damarlarında gelişen plak damarlarının tamamen tıkanması veya vasküler katmanların ayrılmasından sonra kalp damarının tıkanması ile gelişir. Kalp krizinin belirtileri nelerdir?… Read More »

Burun Ameliyatına Hazırlık Öncesi ve Sonrası

Burun estetiği öncesi hazırlık Ameliyattan iki hafta önce ilaç almayı bırakmalısınız. Bu tür ilaçlar kanamayı daha da kötüleştirebilir. Yalnızca burun cerrahı tarafından onaylanan veya reçete edilen ilaçlar kullanılmalıdır.Ayrıca bitkisel ilaçlar, doğal ilaçlar ve takviyelerden kaçınılmalıdır. Sigarayı bırakın veya ara verin. Sigara içmek ameliyat sonrası iyileşme sürecini yavaşlatır ve enfeksiyon olasılığını artırır. Burun ameliyatı sırasında ne… Read More »

Bebeklerdeki Kolik Nasıl Tedavi Edilir?

Kolik tedavisinin temel amacı, çeşitli müdahaleleri çocuk için olabildiğince kolaylaştırmak ve ebeveynlere durumla başa çıkmaları için ihtiyaç duydukları desteği sağlamaktır. Kolik, normal koşullarda tedavi olmaksızın kendiliğinden düzelebilen bir durumdur. Bununla birlikte, bir çocuğun acısını hafifletmek için çeşitli önlemler alınabilir. Sedasyon yöntemleri öncelikle kolik tedavisinde kullanılabilir. Ebeveynler önceden bir plan yapmanın ve denemek için çeşitli sakinleştirici… Read More »

Bırakın Çocuklar Gerçekten Tatil Yapsın

Tatilden kastınız, tatil gibi? Dinlenmek için tatil. Bu, günlük rutinden, günlük alışkanlıklardan ve her zaman yapılan şeylerden geçici olarak vazgeçmek anlamına gelir. Çocuklar için tatillerinin tatil gibi olmasını istiyorum. Bol dinlenmelerine izin verin. Çünkü çok erken kalkıyorlar ve otobüste ve okula çok zaman harcıyorlar. Çok küçük çocuklar okula gidiyor çünkü anneler artık çalışıyor. Bir süre… Read More »

Hemoroid Belirtileri Nelerdir?

İç hemoroid semptomları: Boşaltmadan önce veya sonra, genellikle dışkı ile karışmayan hafif kırmızı bir rektal kanama vardır. Boşalma sırasında veya hemen sonrasında dokuda hissedilir bir çıkıntı gözlemlenebilir. Rektal bölgeden bol miktarda akıntı ve sık kaşıntı sorunu gelişir. İç hemoroidlerde ağrı şikayetleri nadiren ortaya çıkar. Hemoroidin dış semptomları: Dış hemoroidli dokuda pıhtı yoksa belirti görülmeyebilir. Ancak… Read More »

Sertleşme Sorunu ve Nedenleri

İktidarsızlık nedir? Sağlıklı bir ilişki için gerekli olan penisin sertliğin oluşmaması veya ortaya çıkan sertliği koruyamama, iktidarsızlık veya sertleşme güçlüğü olarak tanımlanır. Cinsel işlev bozukluğuna yol açan bir ereksiyonun imkansızlığı sorunu libido yani cinsel istek kaybına neden olur. Tıbbi açıdan erektil disfonksiyon denen bir bozukluğu teşhis etmek için, serileştirme probleminin sık veya kalıcı olması gerekir.… Read More »

Hamilelik Döneminde Yaşanan Durumlar

Kasık ağrısı: 4-5. Gebelik haftalarında görülen kasık ağrısı implantasyona bağlı olabilir. Bu hafif kasık ağrısı, kişinin yaşam kalitesini etkileyecek düzeyde değildir. Ancak kasık ağrısı şiddetliyse ve ağrıya kanama eşlik ediyorsa hemen bir doktora görünmelisiniz. Gecikmiş adet kanaması: Gebelik denilince akla ilk gelen belirtilerden biri olan gecikmiş adet döngüsü, hamileliğin oluşumundan daha fazlasından kaynaklanabilir. Stres, kilo… Read More »