Monthly Archives: Eylül 2021

İş Bankası Ne Zaman Kuruldu?

Bankalar, ilk olarak insanların paralarını korumak için açılan kuruluşlardı. Geçmişte, evlerdeki güvenlik önlemlerinin çok düşük olmasına bağlı olarak çok fazla hırsızlık olayı yaşanmaktaydı. İnsanlar paralarını, daha iyi bir şekilde korunacağını düşünerek, bankalara yatırmaktaydı. Bankaları kullanan insan sayısı arttıkça ve muhafaza altına alınan para miktarı arttıkça yeni hizmetler sunulmaya başladı. Hükümetler de bu hizmetleri vatandaşlarına daha… Read More »

Messenger Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Messenger uygulamasını kullanırken güvenliğiniz açısından veya unutma gibi olaylarda şifrenizi sıfırlamanız ve değiştirmeniz mümkündür. Messenger Şifrenizi değiştirmek için: Facebook uygulamasına giriyoruz. Web üzerinde giriş yaptığımızda sağ üstte bulunan aşağı doğru bakan siyah bir simge göreceksiniz. Mobil uygulamadan girerseniz de Profilden Ayarlara tıklıyoruz. Girince sol alt tarafta ‘’Ayarlar ve Gizlilik’’ kısmına basıyoruz ve ‘’Ayarlar’’ diyoruz. Buraya… Read More »

Counter-Strike: Global Offensive için Sistem Gereksinimlerimiz Nasıl Olmalıdır?

Windows işletim sistemi için oyunun önerdiği ayarlar şu şekildedir: İşlemci olarak: Intel® Core™ 2 Duo E6600 ve AMD Phenom™ X3 8750 processor veya daha üstü. Ekran Kartı: 256 MB ve üstü tercih edilmeli. DirectX 9 uyumlu olmalıdır. Ram kapasitemiz 2 GB olması tavsiye ediliyor. Depolama olarak 20 GB ve üstü. Elbette sisteminiz bu özelliklerin hemen… Read More »