Bırakın Çocuklar Gerçekten Tatil Yapsın

By | Nisan 18, 2021

Tatilden kastınız, tatil gibi?

Dinlenmek için tatil. Bu, günlük rutinden, günlük alışkanlıklardan ve her zaman yapılan şeylerden geçici olarak vazgeçmek anlamına gelir. Çocuklar için tatillerinin tatil gibi olmasını istiyorum. Bol dinlenmelerine izin verin. Çünkü çok erken kalkıyorlar ve otobüste ve okula çok zaman harcıyorlar. Çok küçük çocuklar okula gidiyor çünkü anneler artık çalışıyor. Bir süre sonra çocuğun bir bakıcı ya da yetişkinle evde kalması yetersiz kalır ve erken çocukluk eğitimine başlarlar. Bu nedenle çocuklar erken kalktıkları için yorulurlar. Üstelik akademik hayat çok zor. Sürekli bir yarış içindeler. Başarının sayısal noktalarla ölçüldüğü ve çocukların sürekli olarak daha iyi ve daha iyi olmaya programlandığı bir ülkede yaşıyoruz. Spordan eğitime, eğitimden spora ve özel derslere kadar koşuyorlar. Çocuklar iyi şeylerden bile sıkılırlar. Çocuklarla birlikte ebeveynler de yorulur. Tüm bunların tatil için ertelenmesi gerektiğini düşünüyorum. Her durumda, sömestr tatilleri kısa sürelidir.çocuklar için tatil, tatil nasıl olmalı, çocukların tatili nasıl olmalı

Ne yapmalılar?

Mümkün olduğunda, ebeveynler çocuklarını işe götürebilir. Çocuklar, aileleri ile çalışmaya gitmeyi severler. Ek olarak, ev ödevi ve çalışma çocuk tarafından başlatılmalıdır. “Bunu çalışmak ve tekrarlamak iyi olur” diyebilirsiniz, çocuklar isterlerse müfredatı kendileri için tanımlayabilirler diyebilirsiniz. Her ailenin kendi kuralları vardır. Yenecekler, yenmeyecekler; Bu saatte çıkmak gibi, bu saatte çıkmamak gibi. Bunun bir tatil olduğunu anlamak için biraz gerilebilirler. Fırsatı olanlar tatillerini planlayabilirler. Tatile gidemeseler bile çalışma izni aldıktan sonra çocuklarıyla birkaç gün geçirebilirler. Tiyatro, gezi, konser gibi planlar yapabilirler. Hiçbir şey olmazsa, çocuğunuzun özel gördüğü herhangi bir etkinliği onunla paylaşabilirsiniz, örneğin evde birlikte pasta yapmak, ev ziyaretlerine gitmek, birlikte film izlemek. Bence bu tür etkinlikler hem ebeveynlere hem de çocuklara fayda sağlayacaktır.

Sömestr tatilinde öğretmenler, çocuğun ilgili dersi zayıfsa etkinlikler için önerilerde bulunabilir, öyleyse ne yapmalı?

Gerekirse çocuğun yaşına bağlı olarak çocuğu aşırı yüklemeden hareket etmek gerekir. Belki oyunlaştırılabilir. Oturup 2 saat çalışmamıza izin vermeyin ama 15 dakika çalıştıktan sonra “ Ayağa kalkıp ara verelim ”, “ Akşam 15 dakika çalışacağız ” diye tepki verebilirsiniz. çocuğun zevkini bozmak için. Çocuklar uzun süre konsantre olamadıkları için kısa süreli aktiviteler yapılabilir.

Bir çocuk bir kursa katılmak isterse gönderilebilir mi? Kış okulları, atölyeler gibi …

Çocuk gerçekten istiyorsa ve buna ihtiyaç duyuyorsa, o zaman belki. Ama çocuklar her zaman bir yerdedir, evde vakit geçirmezler. Bu yüzden tatilde en azından böyle bir şey yapmamaları gerektiğini düşünüyorum. Ancak çocuğun gereksinimleri ve ihtiyaçları varsa, yine de bir uzlaşma sağlanmalıdır. Koşullar da zor çünkü. Biz çalışıyorsak ve evde kimse yoksa bir çocuk tatilde ne yapar? Daha sonra, tabii ki, İngilizce kursu spor gibi bazı yerlere gönderilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir