Bölgesel Zayıflama Yöntemleri Nelerdir?

By | Mart 23, 2020

Bölgesel zayıflama; genel vücut kitle endeksi ve kilosunda problem olmayıp, belirli bölgelerde yağlanma görülmesine karşı alınabilecek tüm tedbirlere denir. Erkekler daha çok göbek bölgesinden muzdaripken, kadınlar ise daha çok basen, kalça ve göbek bölgelerindeki fazlalıklardan şikayetçi olmaktadır. Bölgesel zayıflama sadece diyet yapılıp başarı gösterebilecek bir kilo verme çeşidi değildir. Sadece diyet ile var olan kaslar kaybedilir fakat bölgesel fazlalıklar hala varlığını korur.bölgesel zayıflama, bölgesel zayıflama yöntemleri, bölgesel olarak zayıflama

 Bölgesel Zayıflama İçin Beslenme Nasıl Olmalıdır?

Bölgesel kilo fazlalıklarının başlıca kaynağı yanlış beslenmedir. Diyet uygulamasını hayata sağlıklı beslenme olarak dönüştürmek, bölgesel zayıflamayı da başarılı kılacaktır. Kızartmalardan uzak durmak, akşam geç saatlerde yememek, yağı yemeklerde fazla kullanmamak, zeytinyağı dışındaki yağlardan kaçınmak, et ve sebze ağırlıklı beslenmek, şeker ve karbonhidratlardan uzak durmak gereklidir. Bu beslenmeyi ana hatlarıyla hayatına oturtan kişi, bölgesel zayıflama adına büyük bir adım atmış demektir. İlk günler aç bırakan sonra kişiyi baskıdan bunaltıp daha fazla yemesine neden olan hiçbir diyetin yararı olmadığı gibi zararı daha büyük olmaktadır.

 Bölgesel Zayıflama Yöntemleri Nelerdir?

Bazı bölgesel zayıflama yöntemleri şu şekildedir;

  • Soğuk Lipoliz Yöntemi
  • Kavitasyon Uygulaması
  • Pressoterapi Yöntemi
  • Radyofrekans Uygulaması
  • Ultra Shape Yöntemi
  • Smoothshapes Uygulaması
  • Bölgesel zayıflama için uygulanabilecek diyetler
  • Bölgesel zayıflama için yapılabilecek aktivite ve hareketler

Bölgesel İncelme Yöntemlerinin Özellikleri Nelerdir?

Bölgesel incelme yöntemleri birbirinden farklı özellikler ve uygulamalar içermektedir. Soğuk Lipoz yöntemi; vakum şeklindeki başlığı ile sorunlu olan bölgeye tatbik edilme sureti ile müdahale etmektir. Amaç belirli bir soğukluk verilerek yağ dokularını dondurmaktır. Kavitasyon Uygulaması; ses dalgası ile yağ dokularında basınç yaratarak parçalama sağlanması amacıyla uygulanan bir yöntemdir. Radyofrekans yöntemi de; bölgesel yağları cerrahi olmadan yok etmeye çalışan bir yöntemdir. Kırışıklık tedavisi için de uygulama alanı geniştir. Pressoterapi Uygulaması; vücuttaki fazla yağın atılmasıdır. Tüm bu yöntemler cerrahi işlem içermeyen uygulamalardır. Bu uygulamaların yanı sıra düzenli spor yapmak ve hareketli bir hayat geçirmek fazla kilolardan kurtulmak için alışkanlık edinilmesi gereken bir ihtiyaçtır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir