Çiçek Sularıyla Nasıl Güzelleşilir?

By | Ocak 9, 2020

Çiçek suları “hydrosols” olarak adlandırılan, damıtmaişlemidir.  Çiçeklerin temel yağlardan ayrılmasından sonra elde edilmiştir.

Faydaları

Cildinizi nazikçe temizler, tahriş olmuş cildi yatıştırır, aromaterapi etkisi sağlar.çiçek suyuyla güzelleşme, çiçek sularıyla güzelleşme yöntemleri

Tahriş olmuş cildi yatıştırır

Onlar yavaşça yüzünü temizlemek

Temizlikten sonra ve krem ​​koyarak önce, çiçek suları aktif yatıştırıcı antioksidanlar (fesleğen), (Alman papatyası), şifa (civanperçemi), durultucular (limon) veya antibakteriyel (çay ağacı) sağlar.

Başka bir fikir: on dakika gözlere uygulanacak kompresler batırılmış Cistus hydrosol ile mikrosirkülasyonun dikkat uyaran bir kapatıcı. Ayrıca kendi eylem artırmak için, nemlendirici veya bir maske damlasıyla bazı lavanta, papatya ve portakal çiçeği sprey olabilir. Son olarak, sisleme (gül, portakal çiçeği, ıhlamur), o gün için makyaj ayarlar.

Enerji verici bir losyon

Çiçek portakal çiçeği suyu, 30 ml

Gül 60 ml su

19 damla cosgard (Muhafazakâr biyo)

Küçük bir şişede malzemeyi birleştirin. Cilt artırmak için nemlendirici uygulamadan önce sabah yüzünde püskürtün.

Onlar tahriş olmuş cildi yatıştırır

Bir yabani havuç çiçeği suyu epilasyondan sonra jilet yanık veya cilt tahrişi yatıştırır. Banyo suyuna 2-4 yemek kaşığı dökün. Rahatlatıcı etkisi birkaç spreyler tarafından tamamlanan veya kokulu ve vücut sürtünme ferahlatıcı olabilir.

Seçim: papatya hydrosols, ot … Terlemeyi nötralize şap bir taş, yavaşça yumuşatma, cadı ela hydrosol ile koltukaltı cildinizi nemlendirin kullanın.

Bir rahatlatıcı bir banyo

2 c. Çorba kısrak sütü

1 c. çorba çiçek suyu yasemin sambac

1 c. yemek kaşığı su çiçek ylang ylang

Bir fincan kısrak sütü ve çiçek suları karıştırın. Yıkanmadan önce su (sıcak 37 ° C) dökün.

Onlar parfüm hava

Bir sprey şişesinde, çiçek suyu oldukça rahatlatıcı bir atmosfer koku (lavanta) veya enerji (tütsü) olur. Onun çiçeksi parfüm sardunya hydrosol ile makinede mükemmel. Yarı deiyonize su ile seyreltildi, bu demir rezervuar içine akar. Ayrıca, perdeler veya minder doğrudan püskürtülebilir.

Rahatlatıcı bir sis

50 oz çiçek su sandalet

Su çiçek ylang-ylang 25 ml

Çiçek portakal çiçeği suyu, 25 ml

Cosgard 40 damla (Muhafazakâr biyo)

Küçük bir şişede malzemeyi birleştirin. Bir sprey şişesinin içine dökün ve içine bizim parfüm için bölgelerinde dağıtmak.

Bunlar vücudu arındırmak

20 ila 40 gün gün spa detoks boyunca su içmek için 1 litre çiçek su 2-3 yemek kaşığı karıştırın.

Seçim: kireç, ardıç, tarçın ılık bir bardak su içinde, ölümsüz, nard … banyosundan sonra, hidrosol’ünün zevk 1 yemek kaşığı kahve esenlik bu anı uzatmak için yardımcı olur. Biz lezzet için bir yemek pişirme çiçek suları kullanmayın veya şaşırtıcı tatlar anlaşmaları oluşturabilirsiniz: sorbe, hydrolat frenk üzümü, limon, sardunya, yasemin, ylang-ylang tabanlı meyve salatası ya da kokteyl …

Bir detoks ardıç

1 c. kaşığı ardıç çiçek suyu

1 litre su içinde çiçek su dökün ve karıştırın. Gün boyunca içmek, özellikle mevsimsel değişiklikler sırasında, 20 gün tedavi.

Bir stres içki

1 c. çorba kaşığı ıhlamur çiçek suyu

Bir litre su içinde su çiçek seyreltin. , Gün boyunca mevsimsel değişiklikler sırasında 40 günlük bir tedavi, içiniz. Anksiyete ve karşı uykusuzluk .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir