CİLTTEKİ PH DENGESİ NASIL SAĞLANIR?

By | Mart 4, 2021

Vücudumuzun ve cildimizin asit ve alkalin derecesinin dengeli olması sağlıklı olması anlamına gelir. Bu dengenin sağlanması cildimizin nemli kalmasını ve mikroplara karşı korumasını sağlar. Cildimizin ph dengesi 5,5 olmalıdır.

Ph dengesini sağlamak ve korumak için sağlıklı beslenmeli ve doğru cilt bakımı yapmalıyız. Ph dengesini korumak cildin yaşlanmasının da önüne geçecektir.

Her sabah limonlu su içmek vücudunuzun ph dengesini korumaya yardımcı olacaktır. Yarı limon suyu  ve suyu eşit oranda karıştırarak cilt toniği olarak da kullanırsanız cildiniz için çok faydalı olur.

Sabun cildinizin ph dengesinin bozulmasına neden olacağı için cilt temizleme ürünü alırken sabun bazlı olmayanları almaya özen göstermelisiniz.cilt bakımı yapma, cilt ph dengesi sağlama, cilt bakımı nasıl yapılır

Elma sirkesi bu suyla hazırladığınız karışımı banyo öncesi cildinize sürüp sonrasında banyo yaparsanız cildiniz için çok faydalı olacaktır. Bu karışımı şöyle hazırlayabilirsiniz: 1 ölçek elma sirkesi ve 8 ölçek suyu bir kapta karıştırmanız yeterli olacaktır.

Cilt bakım ürünü alırken mutlaka vitamin ve antioksidon içeren ürünler almayı tercih ederseniz cildinizin ph dengesini korumasını  sağlamış olursunuz.

Gazlı içecek ve şekerden uzak durmak, çiğ sebzeler tüketmekte cildinizin ph dengesinin korunmasında etkilidir.

Daha Parlak ve Daha Canlı Bir Cildin Sırları

Hepimiz daha parlak ve daha canlı bir cildimiz olmasını isteriz. Böylece bir cilt bizim daha genç görünmemizi sağlar. Canlı bir cildiniz olmasını istiyor ve bunu nasıl başaracağınızı düşünüyorsanız önerilerimize kulak verin.

Cildin yaşlı görünmesinin nedenlerinin başında kırışıklıklar ve cilt tonundaki değişiklikler yer alır. Cilt tonundaki bu değişimler için altın partiküller içeren ürünler cilt tonundaki bu değişimleri dengeleyerek cildin daha canlı görünmesini sağlıyor.

Cildinizi iyi nemlendirebildiğiniz takdirde cildinizin daha canlı görünmesini sağlayabilirsiniz. Bu nedenle cildinizi daha iyi nemlendirebilmek bu nemlendirmenin cildin alt tabakalarına ulaşması için serumlardan faydalanabilirsiniz. Sabah ve akşam düzenli olarak bu serumları kullanarak cildinizin su ihtiyacını karşılamış ve daha iyi nemlenmesini sağlamış olursunuz.

Spor yapmak vücut sağlığımız kadar cilt güzelliğimiz içinde gereklidir. Temiz havada yapılan bir yürüyüş sırasında alınan oksijen cildin canlanmasını sağlar.

Cildimizi her sabah ve akşam temizlemek ciltte biriken kir ve yağı temizlediği için cildin matlaşmasını engeller, böylece cildiniz daima daha canlı görünür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir