Dış mekan düğün fotoğrafı çekimlerinde nelere dikkat edilmelidir?

By | Şubat 15, 2018

Yaz sezonun gelmesi ile dış mekanları fotoğraf çekimleri de önem kazanmaya başladı. güzel havalarda manzaralı mekanların görüntüsü ve sağladığı fon nedeni ile dış mekanlarda yapılan çekimler önemli ve farklı bir sunum olarak görülebilmektedir. Dış mekan düğün fotoğrafı çekilirken bazı detaylar seçilirken  yeni evli çiftler değişik mekanlarda da çekim istemektedirler. Stüdyo çekimlerinde de sanal oertamdaki dış mekan görüntüleri kullanılmaktadır.dış mekan düğün fotoğrafı çekimi, düğün fotoğrafı çekimi, dış mekanda düğün fotoğrafı çekimi yapımı

Yaz sezonu ile birlikte artan düğünlerde de en önemli konulardan bir tanesidir fotoğraf çekimleri. Ömür boyu saklanacak bir hatıra olması nedeni ile yansıttığı her şeyin kusursuz olması istenir. Bu nedenle alınan ışığa, kullanılan mekana ve verilen pozlara çok önem verilir. Dış mekanlar da bu anlamda en çok kullanılan fonlardır. Güzel bir mekanda fotoğraf çekilmek istendiğinde öncelikle kameranın ışığı iyi alabileceği yerlerin kullanılması gerekir. Görüntüyü daha net yansıtabilmesi için ışığın geliş açısı önemlidir. Işıgın iyi olmasının yanı sıra çekimi yapan düğün fotoğrafçısının güzel kareler yakalamasıda çok önemlidir.

Düğün fotoğrafı çekimlerinde dış mekanlar ister sade olarak isterse daha gösterişli olarak kullanılabilmektedir. Seçilen mekanın ya da yerin özelliğine göre sadelik de farklı materyallerin kullanılması da fotoğrafı güzel hale getirebilmektedir. Bunun için doğa resimlerindeki görüntülerden yararlanılabilmektedir. Doğal süslerin kullanılabileceği bu alanda gerek çiçekler gerekse sadece çimen ya da yeşil alanlar tercih edilebilmektedir. Bunun yanı sıra dış mekan çekimlerinde günün hangi saatinde çekiliğine dikkat edilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir