Doğal Makyaj Temizleme Losyonu

By | Haziran 5, 2017

Makyaj kadınlar için vazgeçilmez bir şey halini almıştır. Günümüzde henüz 14-15 yaşında olan genç kızların dahi makyaj düşkünlüğü gözlenmektedir. Evet; makyaj yapmak bir kadını olduğundan çok daha güzel göstermektedir. Ancak makyaj ile işiniz bittiğinde cildinizi gerektiği gibi temizlemezseniz güzelliğiniz bir anda tersine dönebilir ve makyaj malzemeleri yüzünüzü normalden kötü hale getirebilir. Bu sebepten dolayı makyaj yaptıktan sonra ihtiyacınız bitince mutlaka yüzünüzdeki makyaj malzemelerini temizlemeniz gerekir. Piyasaya satılan yüz temizleme losyonlarından satın alarak kullanabilirsiniz. Ancak bu losyonlar doğal değildir ve kimyasal birçok şey barındırdığı için gerçek bir temizlik sunmazlar. Yüzünüzü makyaj kimyasalından kurtarmaya çalışırken yüz temizleme losyonunun kimyasalları ile baş başa bırakmış olursunuz. Eğer bu durumu yaşamak istemiyorsanız doğal yüz temizleme losyonlarına yönelebilirsiniz. Bu yazımızda size vereceğimiz tarifi kullanarak doğal yüz temizleme losyonunuzu kendiniz hazırlayabilirsiniz.Doğal makyaj temizleme losyonu yapma, makyaj temizleme losyonu yapma, maden suyundna makyaj losyonu yapma

Doğal yüz temizleme losyonu için gerekli olan malzemeler

Doğal yüz temizleme losyonu için gerekli olan malzemeler gül suyu, bebe yağı ve maden suyu.

Yüz temizleme losyonunun hazırlanışı

Derin bir kaba ya da şişeye 1 şişe maden suyunun hepsini boşaltın. Maden suyunun üzerine 1 çorba kaşığı bebe yapı ve 1,5 çorba kaşığı gül suyu ekleyin. Tüm malzemeyi derin bir kaba koyduysanız bir kaçık yardımı ile karıştırın. Malzemeleri derin kap yerine şişeye koyduysanız da çalkayarak tüm malzemenin birbirine iyice kaynaşmasını sağlayın. Çalkalama ve karıştırma yaptıktan sonra losyon hazır olacak.

Yüz temizleme losyonunu yüze uygulama

Yüz temizleme losyonunu yüzünüze uygulamak için makyaj pamuğu ya da normal pamuk kullanabilirsiniz. Elde ettiğiniz losyondan makyaj pamuğunuza ya da bir parça pamuğun üzerine birkaç damla damlatın. Islattığınız pamuk ile yüzünüzü dairesel hareketler yaparak silin. Bebe yağı cildinizi parlatırken gül suyu ile maden suyu tüm ölü derinin cildinizden atılmasını sağlayacaktır. Maden suyunun içinde bulunan mineraller cildinizi besleyecek ve normalden çok daha parlak, çok daha sağlıklı bir cilde kavuşmanızı sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir