Doğal Saç Açma Yöntemleri

By | Ağustos 15, 2017

Özellikle yaz aylarında oldukça trend olan açık renkli saçlar birçok kadın ve genç kız tarafından ilgi görmektedir fakat Türk genlerinde bulunan baskın esmer tonu sebebiyle kişilerin doğal yoldan bu saç rengi tonlarına ulaşmaları pek de mümkün değildir. Bu yüzden kuaför salonlarında ve evlerde sıklıkla kişilerin saç renklerini açmak için bazı yöntemler izlediği görülmektedir. Özellikle saçı henüz hiç işlem görmemiş ya da doğal saç rengi hali hazırda bir miktar açık olan kişilerin doğal saç açma yöntemleri işlemlerini kullanarak istedikleri açık renge sahip olabildikleri gözlemlenmiştir. İlk olarak karbonat kullanımı saç rengini açma konusunda oldukça etkilidir. Banyo sırasında ıslak saçlara dökülerek masaj yapılacak olan bir miktar karbonat düzenli olarak haftada bir kez uygulandığında saç rengini açıcı etki göstermektedir. Bir diğer doğal yöntem ise limon suyu ile saç açmadır. Taze sıkılmış limon suyunun saça sürülmesinin ardından en az 20 dakika bu su saçta bekletilmelidir. Bekleme süresi sırasında güneşin altında kalmak ekstra etki sağlamakla birlikte kişilerin limon suyunu saçlarından bir süre sonra durulaması gerekmektedir.evde saç nasıl açılır, saç rengini açma, evde saç rengi açma

Evde Saç Açma

Kuaför salonlarında olduğu gibi evlerde de saç açıcı toz ya da farklı kimyasallarla saç rengi açılabilmektedir. Fakat hem saçların yanması gibi bir risk olduğundan hem de bu işlemleri evde yapabilmek oldukça zor olduğundan kadınların evde saç açma için doğal yöntemleri kullandıkları görülmektedir. Doğadan gelen ürünlerle saç açmanın iki tarifi aşağıdaki gibidir.

  • Papatya suyu: Yıllardır bilinmekte olan papatya suyu ile saç açmak için bir avuç taze papatyanın kaynamış bir su bardağı suyun içinde demlendirilmesi gerekmektedir. On dakika demlenmenin yeterli olduğu bu işlem sonrasında bu su saça uygulanmalı ve saçta durulanmaya ihtiyaç duyulmadan süresiz bekletilmelidir. Uygulama sırasında kullanılabilecek olan bir sprey şişesi kullanıcıların işini oldukça kolaylaştırmaktadır.
  • Bal: pek bilinmeyen bir yöntem olsa da bal doğal saç açma yöntemleri arasından en işe yarayanlardan biridir. Bir ölçü balın bir ölçü damıtılmış su ile karıştırılmasıyla elde edilen saç maskesi saçlara uygulanıp en az yarım saat bekletildiğinde ekstra etkili bir doğal saç açıcı maske elde edilmiş sayılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir