Doğru Lazer Çeşidi İle İstenilen Sonuca Kavuşun!

By | Şubat 12, 2017

Kullanılmakta olan sayısız tüy dökme yöntemleri bulunuyor. Her birinin etkisi elbette farklı olur. Kimisi ile alınan tüyler uzun süreler gelmezken kimisiyle de çok kısa süre içerisinde yeniden ortaya çıkıyorlar.  Günümüzde ise tüylerden tam anlamı ile kurtarmakta olan lazer epilasyon çeşitleri, diode lazer epilasyon, Alexandrite lazer epilasyon ile Nd: yağ lazer epilasyon olarak 3’e ayrılır.  Lazer epilasyon çeşitleri arasında çoğunlukla tercih edilen ve cilt yapısına uygun olarak kişiye özel ayarlanarak uygulanmakta olan yöntem sayesinde oldukça kısa süreler içerisinde istenilmeyen tüylerden kurtulabilir. Bu özel yöntemler sayesinde oldukça erken yaşlarda henüz tüyler çok inceyken lazer yaptırmakta olan bayanlar ömür boyu vücutlarının her bölgesindeki istenilmeyen tüylerinden kurtulmalarını sağlayabilir.

Tüylenmenin Sebepleri Nelerdir?

epilasyon, lazer epilasyon, yağ lazer epilasyonÖzellikle kullanılmakta olan bazı hormon ilaçları yüzünden vücudun bir kısmında sonradan oluşan ve ya sahip olduğu görüntüsü ile oldukça can sıkıcı haline gelen tüylenmeden kurtulmak için hemen lazer tedavisine başlamalıdır. Gidilen lazer tedavisinden istenilen sonucu elde etmek için tercih edilen merkezlerin bu konudaki tecrübeleri oldukça önemlilik arz eder. Ne yazık ki günümüzde lazer öncesi araştırmalar yapmakta olan birkaç bayan kendilerine uygun söylenen fiyatlara kanarak yanlış tercih yapıyorlar. Gittikleri tedavi merkezlerinde lazerlerin sonuç vermediği gibi vücutlarında oluşan bir takım kızarıklık ve ya leke gibi olumsuz görüntülerle de karşılaşılar.

Sadece Bayanlar Değil Erkeklerde Epilasyonu Tercih Edebilirler!

Elbette ki, günümüzde lazer epilasyon çeşitlerini bayanlar kadar erkeklerde tercih ediyor. Zaman ilerledikçe ise oldukça bakımlı bir hale gelen erkeklerde artık istemedikleri tüylerinden kurtulmak için lazer yaptırılıyor. Gelişen teknoloji ile uyumlu olarak yenilenmekte olan epilasyon aletleri ile tüy azaltma işlemlerinin sonuç yüzdeleri olumlu olarak fazlası ile artmıştır.  Lazer uygulaması yaptıran herkes artık bu durumdan fazlası ile memnun kalmakta olup, aynı dertten yakınan arkadaşlarına da korkusuzca tavsiye edebilirler. Ten rengine, tüy kalınlığına ve ya tüy rengine uygun olarak seçilmekte olan epilasyon çeşidi ile yapılacak olan seans sayıları yine kişiye göre değişiklik gösterir. Kimisinin seansları oldukça kısa sürerken kimisinde seanslar biraz uzun olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir