Estetik Diş Hekimliği Dişe Hangi Uygulamaları Yapar?

By | Şubat 6, 2017

Dişin yapısal ve fiziksel durumunu görsellikle birlikte ele alan estetik diş hekimliği diş alanında her gün yenilenen tedavi çeşitlerini hastanın şikâyetlerine göre uygular. Kaplama, köprü, implant, zirkonyum ve lamina diş tedavileri estetik diş hekimliği olarak hizmet veren kliniklerin en çok uyguladığı yöntemlerdir. Hepsinde hastanın görünümü ve konforu esas alınarak uygulama yapılır. Diş yüzdeki görselliği etkileyen en önemli organdır. Dişlerin görünümü kadar sağlıklı olması da hayati önem taşır. Her biri farklı şekillerde uygulanan estetik tedavilerde hekimler hastaya uygun tedaviyi belirler ve bu konuda en şık diş ürünlerini kullanırlar. Diş tedavileri için üretilen parçalarda tamamı ile özel olarak teknik firmalar tarafından hazırlanır.

Zirkonyum’un Pozitif Yanları

estetik diş hekimliği, lamina diş, estetik tedavilerZirkonyum estetik diş hekimliği tarafından son yıllarda en çok önerilen ve hastaların da memnun kaldıkları bir alt yapı malzemesidir. Diğer metallere göre biraz daha pahalı ancak uzun ömürlü ve estetik özelliğe sahiptir. İmplant diş tedavisi de estetik yönü önemli diğer bir uygulamadır. Özellikle yeri boşalan ve başka bir yöntemle doldurulamayan dişlerin oluşturduğu boşluklarda kullanılır. Bu tedavi diğerlerine göre biraz daha cerrahi bir müdahale olup ameliyathanelerde anestezi verilerek uzman hekimler tarafından uygulanır. Ayrıca bu tedavide dişin dış kaplaması da iç kaplaması kadar titiz bir şekilde özel olarak şeffaf porselen kaplamalardan yapılır.

Lamina Diş Hangi İşlerde Kullanılır

Estetik diş hekimliği tedavi yöntemlerinden en ilginç bir o kadarda şık yapıya sahip olan lamina diş yani yaprak kaplamadır. Yaprak kaplama diş tedavisi tamamı ile dış görünüm ve estetik düzeltmeler için uygulanır. Seyrek dişler, çarpık ve hatta sarı ve rengi bir türlü düzeltilemeyen dişler için de lamina diş tedavisi yapılır. İnce bir yapıya sahiptir ve kesinlikle mükemmel bir estetik görünüm sağlar. Porselen kaplamalar diş tedavilerinde önemli bir yere sahiptir. Alt yapı materyalleri ile uyumlu olması diğer dişlerle renk farklılığı olmaması gerekir. Estetik görünüme önem verenler için dişlerini kurtaracakları ve rahatça gülümseyebilecekleri diş tedavileri vardır. Üstelik taksitli ödeme olanakları ile artık diş yaptırmak çok sorun olmuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir