Estetik Diş Hekimliği Nedir?

By | Şubat 28, 2021

Diş tedavilerinde sağlık kadar estetik görünüme de önem veren ve bu konuda farklı ve güvenilir tedavi yöntemleri sunan diş hekimliklerine estetik diş hekimliği denir. Bu hekimliklerde tedavi tek bir kategoride ele alınmaz. İmplant diş tedavisi, zirkonyum, Lamina diş ve sağlıklı beyaz dişler için tüm diş tedavileri bu hekimler tarafından profesyonel olarak yapılır. Estetik diş hekimliği uyguladığı tüm tedavilerde estetiği kesinlikle ön planda tutarlar. Örneğin önceleri kaplama ve porselen diş tedavilerinde dişin altında kullanılan metal kalıplar hem diş etinin rengini belli ediyordu hem de alerji riski taşıyordu. Ancak şimdi estetik diş tedavisi denilince akla gelen kalıp çeşidi zirkonyum kalıplardır.estetik diş hekimliği, estetik diş hekimi, estetik diş hekiminin faydası

Zirkonyum kalıplar diş etinde kesinlikle renk değişimi oluşturmaz ve alerji riski yoktur. Yani hem sağlıklı, hem uzun ömürlü hem de estetik bir yapıya sahip tedavi şeklidir. İmplant tedavisinde estetik diş hekimliği tarafından uygulanan bir diş tedavisidir. Özellikle artık hiçbir şekilde kurtulamayacak dişlerin olduğu bölgelerde yeni ve sıfırdan bir diş oluşturmak için uygulanır ve bu tedavide de estetik görünüm ve sağlıklı materyal kullanımı ön planda tutulur. Diğer tedavilere göre biraz daha uzun ve zorlu bir tedavi süreci olsa da gerçeğinden daha parlak ve uzun ömürlü dişlere sahip olabilirsiniz. Bu tedavi cerrahi bir müdahale olduğu için ameliyathanelerde yapılır ve estetik dikiş ve tedaviler uygulanır. Estetik diş hekimliği olarak farklı kategorilerde hizmet veren klinikler ülkemizde özellikle İstanbul gibi bir ilde profesyonel ve yasal hizmetler sunmaktadır.

Bu kliniklerde tüm diş tedavilerinizi güvenilir bir ortamda uygun fiyatlarla yaptırabilirsiniz. Ağız ve diş sağlığınız kadar dişlerinizdeki estetik görünümü de aynı anda sunan ve uygulamalarda hastanın bu konudaki fikrini önemseyen klinikler diş tedavilerinde en çok tercih edilen diş hekimlikleridir. Yapılan dişlerinizin ağzınızın içinde uyumlu olması, kesme, çiğneme ve renk gibi önemli kuralların uygulanması için bu konuda profesyonel ve yasal olarak hizmet veren hekim ve kliniklerin tercih edilmesi gerekir. Diş sağlığı ihmale gelmez diyoruz ve bu konuda kesinlikle diş hekimliklerine gidilmesini öneriyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir