FERACE ALIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR

By | Ocak 2, 2017

Kadınlar rahat ve şık giyinmek için oldukça fazla vakit harcamaktadır. Aradıklarını bulmak için harcadıkları bu vakit, tesettürlü kadınlar için daha fazla olmaktadır. Çünkü tesettürlü kadınlar giydikleri kıyafetlerin dikkat çekmemesine özen göstermektedirler. İşte bu sebeple pardesünün yerine iyi bir alternatif bulunmuştur. Bu alternatif tesettür ferace modelleri olmaktadır. Osmanlı kadınlarının sıklıkla kullandığı bu kıyafet, günümüzde de tesettürlü kadınlar tarafından tercih edilmeye ve moda olmaya başlamıştır.

Tesettür Feracenin Kullanımı

tesettür ferace, tesettür ferace modelleri, ferace

tesettür ferace, tesettür ferace modelleri, ferace

Ferace alırken dikkat edilmesi gereken birkaç nokta vardır. İlk amacı vücudu tamamen kapatmak ve hatları belli etmemektir. Ayrıca sıcak yaz günlerinde kadınları bunaltmaması da önemlidir. Moda açısından ise, ferace kesinlikle bileğe kadar uzanmalıdır. Daha kısa olduğunda mantığa uymamaktadır. Feraceler genellikle koyu renktedir. Siyah veya lacivert renkte olmaktadır. İnce, içi gösteren tercih edildiğinde, feracenin içine de koyu renkli kıyafetler giyilmelidir. Bu sayede daha güzel görünecektir. Ferace ile birlikte şal kullanıldığında, şıklığınızı daha iyi tamamlamış olursunuz. Kullanılırken ayakkabı seçimi de çok önemlidir. Topuklu ayakkabılarla daha güzel görünmesine rağmen, uzunluğu sebebi ile ayağınıza takılacağından babetle giymek daha rahat olacaktır. Pardesüye göre iyi bir alternatif olmasının sebebi, daha ince kumaştan üretilmesi ve kolayca giyinilmesidir. Sıcak havalarda dahi vücudunun tamamını kapatması gereken tesettürlü kadınlar, bu kıyafet sayesinde içlerine kısa şeyler giyebilmektedir. Bol olması sebebi ile vücut hatlarını belli etmez. Bu da tesettürlü kadınların dikkat çekmesini engellemekte ve amacını yerine getirmektedir. Bunalmadan tesettürlerini tamamlayabilirler. Şık bir eşarp, çanta ve ayakkabı ile kombinlemek feracenin daha güzel görünmesini sağlayacaktır. Dikkat çekmemesi için koyu renkler tercih edilmeli, abartısız deri parçalar ile tamamlanabilmektedir. Tesettür giyim markaları her yıl farklı tasarımlarla ferace üretmektedir. Kadınların kendilerine yakışanı bulması bu sebep ile kolay olmaktadır.

Bazı butik moda evleri de kadınların istekleri üzerine ferace tasarlayıp dikmektedir. Bu seçim biraz pahalı olacaktır. Ancak özel günlerde kullanmak için kadınlar bunu tercih etmektedir. Kış ayları için kalın pardesüler, sıcak günlerde ise tesettür ferace tercih etmek uygun olacaktır. Bu sayede hem dikkat çekmemek hem de bunalmadan, rahat bir şekilde dışarıya çıkmak mümkün olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir