Göğüs Büyütme Sizin İçin Uygun Mu?

By | Haziran 14, 2020

Göğüslerinizin doğal görünümünü beğenmiyor ve bu sizi psikolojik açıdan oldukça etkiliyorsa veyahut doğum sonrası veya  kilo kaybına bağlı olarak sarkmalar meydana gelmişse göğüs büyütme operasyonu sizin için bir çözüm olabilir.göğüs büyütme estetiği, göğüs büyütme yöntemleri

Göğüs büyütme sebepleri olarak aşağıdaki maddeleri sıralayabiliriz. Asimetrik göğüsler, Küçük göğüsler, Sarkmalar, Göğüs kanseri ameliyatının etkileri. Göğüs büyütme operasyonunun risklerini, maliyetini bilmek ve bu operasyona gerçekçi yaklaşmak son derece önemlidir. Göğüs büyütme operasyonu sadece sizin görünüşünüzü değiştireceğini, sizin sosyal ilişkilerinizi ise değiştirmeyeceğini unutmamalısınız. Zira insanlar size fiziksel özelliklerinize göre değil, toplumsal, sosyal ve bireysel ilişkilerinize göre değer verirler.

Fiziksel olarak sağlıklı ve normal kiloda olmalı ve eğer operasyona karar vermişseniz sigarayı bırakmalısınız. Cerrahınızın bu alanda deneyimli olmasına da ayrıca özen göstermelisiniz. Cerrahınız göğüslerinizi, cilt renginizi ve diğer anatomik yapıları muayene edecek ve sizin için bu operasyonun gerekli olup olmadığını belirtecektir.

Göğüs Büyütme

Günümüzde göğüs büyütme plastik cerrahi alanında kadınların en çok tercih ettiği yöntemlerden biri olmayı sürdürüyor. Her yıl onlarca kadın implantlar vasıtasıyla göğüslerinin görünümünü güzelleştirmek adına çaba ve para sarfediyorlar. Eğer sizde bu durumdan şikayetçiyseniz ve tedavi olmak istiyorsanız dikkate almanız gereken noktaları bilmelisiniz. Göğüsü yukarı kaldırmanın yanında göğsün büyüklüğü, cerrahi doku kesimi, implant yerleştirme, implant tipi gibi etmenler kararınızı vermenizde rol oynayacaktır.

Göğüs Büyütmenin Temelleri

Göğüs büyütme, göğüs implatının göğüse yerleştirilmesiyle gerçekleştirilir. Tuz özlü göğüs implantı ve silikon tabanlı göğüs implantı olmak üzere iki farklı implant tipi bulunmaktadır. İki implant tekniğide farklı şekil, tasarım ve büyüklükte uygulanabilmektedir. Çok geriye gitmezsek eğer, silikon jellerin göğüs büyütme alanında yoğun olarak kullanıldığını görebiliriz. Göğüs büyütme için kullanılan implantlar doku kesiminin yapıldığı yere bağlı olarak farklı pozisyonlardan yerleştirilebilirler. Implant tekniğinin yanında bir diğer göğüs büyütme yöntemi de yağ transferidir. Bu yöntem ayrıca göğüse cerrahi müdahaleden sonra kozmetik açıdan güzelleştirilmesi ve geliştirilmesi aşamasında da kullanılabilmektedir.

Göğüs Yukarı Kaldırma

Cerrahınız göğüs büyütmenin yanında göğüs yukarı kaldırmayı da sizlere önerebilir. Doğum yapma, kilo kaybı veya ilerleyen yaştan kaynaklanan göğüs sarkmalarını gidermek adına bu yöntem de düşünülebilir. Göğüs büyütme ve göğüsü yukarı kaldırmanın birlikte uygulanması esnasında göğüs dokunuz yeniden şekillendirilir, sıkılaştırılıp yukarı kaldırılır ve son olarak da implant yerleştirilir. Göğüs büyütme operasyonuna karar verdikten sonra müdahaleyi gerçekleştirecek olan cerrahınızla hedeflerinizi, beklentilerinizi paylaşmanız, operasyon sonrası göğsünüzün ne şekilde görüneceğine ortaklaşa karar vermeniz ve cerrahınızında bu süreç boyunca sizi mental olarak hazırlaması gerekmektedir. Implant tipi, implantın yerleştirileceği yer ve implant büyüklüğüne cerrahınızın rehberliğinde birlikte karar vermeniz önemli bir noktadır. Bu kararları vermenizde vücut anatominiz mihenk taşı olmalıdır.

Göğüs büyütme operasyonu özel kliniklerde, hastanelerde gerçekleştirilebilir. Şartlara göre genel anestezi veya lokal anestezi uygulanabilir ve operasyon bir ila üç saat arasında değişen bir sürede tamamlanabilir. Operasyon öncesi ve sonrası cerrahınızın yapmanıza izin verdiği veya yasakladığı aktivitelere de harfiyyen uymayı unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir