Gülüş Estetiği Tedavi Modelleri

By | Mart 19, 2020

Gülüş Estetiğini Kimler Yaptırabilir?

 Bir diğer adı da gülüş tasarımı olan gülüş estetiği son yıllarda en fazla şekilde popülerlik kazanmış bir tür diş tedavisidir. Sadece 18 yaş üstü kişilere değil diğer tüm yaştaki çocuklara ve gençlere de uygulanabilen ve geniş bir yelpazeye sahip olan bir tedavi biçimidir. Kurumumuz tarafından yapılan gülüş estetiği ile birlikte çok daha sağlıklı ve estetik gülüşlerin sahibi olmak artık hayal olmaktan çıkıp gerçeğe dönüşmektedir.gülüş estetiği, gülüş estetiği yapımı

 Bunun için gülerken ön ve arka dişlerdeki meydana gelen şekil bozukluklarından ve diğer türde komplikasyon olarak nitelendirebilecek kusurlardan rahatsız olan herkes gülüş tasarımı için başvurabilmektedir. Herhangi bir yaş ve cinsiyet sınırlaması bulunmamaktadır. Koşulan tek şart bir ön muayene ve hasta kaydının alınmasıdır. Burada hasta ile doktorlarımız arasındaki görüşmelerde kişileri tam olarak nelerin rahatsız ettiği saptanır. Daha sonra seans süreleri belirlenip işlemlere başlanmaktadır.

 Gülüş Tasarımı Seans Süreleri

 Bir estetik tedavisi olan gülüş tasarımının seans süreleri hastaların durumlarına bağlı olarak listelenmektedir. Kimi hastalarımıza bir günde gülüş tasarımı sunarken kimi hastalarda 5 -6 evreden oluşan seans zamanları bulunmaktadır.

 Gülüş Tasarımı Uygulama Modelleri

 Söz konusu işlemelerde gülüşü etkileyen ve kişilerin gülerken ağzını eliyle kapamasına neden olan tüm etkenler düzeltilmekte ve daha estetik bir seviyeye çıkarılmaktadır. Bunların başında ön dişler yer almaktadır. Zira gülerken en fazla görünen yapılar ön dişlerdir. Ön dişler arasında uzunluk farkı var ise özel keskiler ile boy eşitlemesi yapmaktayız. Bununla birlikte arka dişler, yanakların iç kısımları ve damaklar da söz konusu düzeltilmenin ana konularını oluşturmaktadır.

 Özellikle çay ve sigara ya da dişleri yeteri kadar fırçalamamaktan doğan nedenlerden dolayı ortaya çıkan sararma problemleri de gülüş estetiğinin kapsamında yer alan tedavi modellerini oluşturmaktadır. Dişlerin aralarında zamanla ve çevresel faktörlerde meydana gelen aralıklar da bu tedavi sonucunda düzeltilmektedir.

 Alt dudak çizgilerinden rahatsız olan hanımlar ve beyler de müracaat ederek bu nokta düzeltilmesini istedikleri çizgileri uzman ekibimize aktarabilirler. Alt ve üst çenelerinin kapatma fonksiyonlarından ve görüntülerinden rahatsız olan kişiler de gülüş tasarımının etkilerinden sonra sağlıklı gülüşlerin sahibi olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir