Güngören Sürücü Kursu A2 Ehliyet

By | Temmuz 2, 2018

Trafikte ki her araç için farklı eğitim sınıflandırmaları bulunmakta. Ekseriyetle B sınıfı ehliyet başvuruları yapılıyor olsa da, artan trafiğe çözüm getirmek, daha hızlı ve kolay ulaşım sağlamak gibi nedenler motosiklet ehliyet taleplerini de arttırmış durumda. A1, A2, A, M, B1 olarak düzenlenen motosiklet ehliyeti kendi içinde aracın türüne göre değişkenlik göstermekte. Her sürücü kursu kendi içinde pratik ve teorik derslerle kurs vermektedir. Güngören sürücü kursu A2 ehliyet alacaklar için de motosiklet eğitimi ve ehliyet kursu tertip etmekte.sürücü kursu fiyatları, güngören sürücü kursu, sürücü kursu fiyatları ne kadar

En alt kategoride 16 yaşında motosiklet ehliyetine sahip olmak mümkünken, A2 ehliyet isteyenler için 18, A sınıfı ehliyet içinde 24 yaşını bitirmiş olmak gerekmekte. A2 ehliyet sahibi olanlar,  35 kilovatı ve gücünün ağırlığına oranı 0,2’ yi geçmeyen; sepetli veya sepetsiz iki tekerlekli motosikletler ile gücü 15 kilovatı geçmeyen üç tekerlekli motosikletleri kullanmaya ehil kişilerdir. Kendi içinde  düz vites ve  otomatik vitesli / scooter motosiklet olarak seçeneklere ayrılır.

Her tip direksiyon eğitimde olduğu gibi motosiklet eğitimleri de kesinlikle profesyonel eğitmenlerden alınmalıdır. Eğitimlerde güvenliğin öncelikli esas olduğu unutulmamalıdır. Bu sebeple profesyonel kurslar, özel kask sistemleri ile, bire bir ders verdikleri öğrencilerle sürekli bağlantı halindedirler. Güngören sürücü kursu A2 ehliyet alacaklar içim, sınav prosedürü de dikkatlice incelenmelidir. Ehliyeti aldıktan sonra kullanabileceğiniz araç tipinin bilinmesi, sonrasında herhangi bir zorlukla karşılaşmanızı önler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir