Horizon: Zero Dawn

By | Ocak 21, 2017

Guerilla Games tarafından yapımcılığı üstlenilen ve 2016 yılında çıkacak oyunlar içerisinde bulunan Horizon: Zero Dawn, aksiyon severler için hazırlanan çalışmalardan biri. Bu oyunda çoklu oyuncu özelliği bulunmadığı için tek başınıza ilerliyorsunuz. Hikâyesi oldukça doğasever olan bu oyunda eskiden yeşilliklerle ve doğal alanlarla dolu dolu olan dünyanın beton yığınları ile örülü olan halini görüyorsunuz. Daha sonra her yerin bir anda yemyeşil hale geldiğini de göreceğiniz tanıtım fragmanını izlediğinizde büyüleyici bir ortamdan nasıl savaş ortamına geçtiğinizi gözlerinizle görebilirsiniz. Oyun deneyimi açısından sunduğu ortamlar açısından ve konu açısından karşımıza tatmin edici bir çalışma çıkacak gibi.

horizon zero dawn gnadingerphoto 2

Teknolojiyle Çarpışmaya Hazır Olun!

Horizon: Zero Dawn yemyeşil bir ortamda geçiyor ancak bu dünya çok zorlu bir savaşında habercisi oluyor. Eskiden elimizde olan okları, bıçakları bu vahşi doğada kullanmaya başlıyoruz. Okçu kız karakteri ile yola çıkacağımız Horizon serisinde vahşi doğada karşımıza korkunç dinozorlar ve ilginç yaratıklar değil kocaman demir yığınları çıkıyor. Nasıl bir dünyada yaşadığınızı anlamayacağınız bu oyunda vahşi robotlara karşı elinizdeki en basit silahlarla savaşmak zorunda kalıyorsunuz. Fragmandan gördüğümüz kadarıyla karşımıza küçük robotlardan büyük ve vahşi robotlara kadar pek çok canavar çıkıyor. Kamufle olmak için otların arasında gezindiğimiz oluyor ve bu oyunda gökyüzünden üzerimize uçan canavarları da yenmek zorunda kalıyoruz.

horizon zero dawn gnadingerphoto

Görsel Bütünlük Harika!

Diğer oyunlar içerisinde görsel açıdan daha gelişmiş kareler sunması ile öne çıkan Horizon: Zero Dawn gerçek bir oyun deneyimi yaşatıyor. Aksiyon severler için sürekli olarak bir heyecan sunulan bu oyunda en önemli taktik hedefi vurmak. Eğer hedefi bulur ve vurmayı başarırsanız ormanınızı teknolojiden korumuş olacaksınız. Ancak bu hiç zor değil. Çünkü teknoloji size saldırmaya devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir