İlişki Terapisi Eğitimi

By | Eylül 25, 2017

İçinde bulunduğumuz yüzyılın en büyük sorunlarından biri şüphesiz iletişim kurma konusunda büyük sıkıntı çeken bireyler. Zira iletişim kanallarının son derece gelişmiş olmasına karşın insanlar iletişim kurmak konusunda büyük sorunlar yaşamakta. Büyük umutlarla başlayan birliktelikler ne yazık ki kısa süre içinde noktalanmak zorunda kalıyor. Uzmanlar yaptıkları araştırmalar ile biten ilişkilerin ardında tamamen iletişim konusunda yeteri kadar başarı sağlanamamasını asıl sebep olarak gösteriyor. Son yıllarda biten evlilikler ve biten evlilik öncesi ilişkilerin hızla artması çocukluk ergenlik döneminde yastık altı edilen sorunların yol açtığı büyük sorunları gençlik döneminde zirveye çıkarak ilişkileri evlilikleri bitirdiği sonucu ortaya çıkıyor. İlişki terapisi eğitimi konusunda alanında uzman kişilerden destek almanız gerekir.ilişki terapisi nedir, ilişki terapisi eğitimi nedir, ilişki terapisinin faydaları

Kurumumuz oluşturduğu ilişki terapisti uzman ekibi ile gençlerin içinden çıkamadığı sorunlar karşısında çözüm yolları bulmasında rehberlik yapıyor. Terapiler kesinlikle kişisel mahremiyet verileri gizli tutularak uygulanırken çiftlerin ilişkilerini noktalamadan mutlu bir hayata adım atabilmeleri için çiftlere gerekli uzman yardımını sağlıyor. İlişki terapisi  eğitimi seansları uluslararası alanda bu konuda belirlenmiş kriterler esas alınarak 50 ila 60 dakikalık seanslar ile gerçekleştirilmektedir. Bu yönü ile zaman ayırmanız ve ilişkinize yeni bir yön vermeniz için ihtiyacınız olan destek kurumumuz tarafından uygun fiyatla sunulmaktadır. Önce tek tek terapi gören çiftler ilerleyen evrelerde çift olarak terapiye katılmaktadır. Kurumumuzun özel programları ile terapi sizler için daha faydalı olmaktadır.

Gün geçmiyor ki stresin hayatımıza olumsuz bir etkisi olmasın. Yoğun iş temposu, hızlı yaşanan telaşeli hayat bir de kişisel ifade ve özgüven farklılıkları ile birleşince iletişimde aksaklıklara; kısa ya da uzun vadeli sorunlara neden oluyor. Kadın ve erkeğin yaradılış farklılıkları, yürütülmeye çalışılan ilişki de kişilerin kendi kimlikleri ve çevresel faktörlerin değişkenliği altında zaman zaman çalkantılı süreçlere gebe olabiliyor. Tüm psikoterapi tekniklerinde olduğu gibi ilişki terapisin de de amaç sorunu saptayıp çözüme yönelik düşünce ve davranış geliştirilmesini sağlamak. Unutulmamalıdır ki İlişki terapisi karşımızda kini değiştirmek için değil, kendi davranış ve düşüncelerimizin farkında olmak, onları dengelemek ve yeni bakış açıları ile empati yaparak sorun çözümüne yönelik uygulanmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir