instagram Hikaye Özelliği Şaşırtıyor

By | Kasım 13, 2016

İnstagram kuşkusuz sosyal medyanın en çok kullanılan uygulaması. Hayatımıza girdiğinden beri ne yapsak paylaşıyoruz. İnsanlar bütün eğlencelerini ve mutlu anlarını eskiden facebook ve twitter üzerinden paylaşırdı. Fakat instagram bu iki uygulamayı da solladı. Yazı paylaşılamasa bile yazıları resimlendirerek yine İnstagramda paylaşmayı tercih ediyor birçok insanlar. Tabi ki birde hastag çılgınlığı aldı başını gidiyor. Eğlenceli kelimeler ile yaptıklarını tüm dünyaya göstermek isteyenler yeni ve farklı eğlencesini anlatan tüm kelimeleri resminin altına hastag olarak yazıyor.instagram, instagram yeni özellikleri, instagram hikaye özelliği

Hatta bir de takipçi yarışması yapılıyor. Kim de daha çok takipçi var diye herkes birbirinin göz hapsinde. Dilediğiniz gibi video çekip arkadaşlarınız ile paylaşabiliyorsunuz. Ayrı bir çılgın akım yaratmayı instagram yeni özelliği ile başardı. İnstagram hikaye özelliği. Evet şimdilerin gözdesi yine instagtamdan geldi. Kendi hikayenizi çekiyor ve arkadaşlarınız ile paylaşıyorsunuz. Bu özellik o kadar çok sevildi ki her gün binlerce instagram kullanıcısı kendi hikayesini arkadaşları ile paylaşıyor.

İnstagram bu özelliği ile snapchati taklit etmiş gibi görünerek ilk başta kullanıcılarından eleştiri almış olsada snapchat’ten çok daha fazla kullanılarak ne kadar da sevilmiş olduğu gözlerden kaçmıyor.  Peki nedir bu instagram hikayeler özelliği? Çektiğiniz videoların ya da resimlerin üzerine emojiler ve yazılar ekleyerek resminizin içeriğini belirten bir yazı yazıp arkadaşlarınız ile paylaşıyorsunuz. Alışveriş sonrası arkadaşlarınız ile bir keyif kahvesi içiyorsunuz diyelim ve resim çektiniz. Resmin altına yorum olarak değil direk resmin üzerine yazı olarak “arkadaşlarla alışveriş sonrası kahve keyfi” yazıyorsunuz. Resminize hareket katmış oluyorsunuz böylelikle.  Video çektiğiniz zamanda aynı şekilde yazılı bir etiket ve açıklama yapabiliyorsunuz. Özelliğin en iyi yanlarından bir taneside çektiğiniz videonun veya resmin 24 saat sonra kendiliğinden kaybolması.

Şunuda ekleyelim instagram 6 yıldır bizimle. Tam 6 yıldır hayatımızda olan bu uygulamanın tam 500 milyonu geçkin kullanıcısı var. Neredeyse tim dünyanın akışını etkileyen instagramı ünlü isimlerde aktif olarak kullanıyor. Bir vazgeçilmez uygulama haline gelen instagram kendi içinde bir çok ünlü isim bile yarattı. Yetenekli olan birçok kişi instagram yoluyla şöhrete kavuşmayı başardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir