İnternetten para kazanmanın birkaç yolu

By | Eylül 6, 2016

Para kazanmak için yapabileceğiniz birçok şey vardır. İnternetten bazı şeyler yaparak para kazanmak da yapabileceğiniz şeyler arasında yer almaktadır. Sürekli eğlence için değil de maddi ihtiyaçlarınızı da karşılamak üzere internetin nimetlerinden faydalanabilirsiniz. Yapabileceğiniz işler arasında yeteneğinizi kullanabileceğiniz işler olduğu gibi sadece birkaç tıklama yaparak para kazanabileceğiniz bazı işler de bulunmaktadır. İnternetten yapabileceğiniz ve herhangi bir şekilde cebinizden yatırım yapmadan başlayabileceğiniz işler şunlardır.İnternetten para kazanma, para kazanma, online para kazanma

  • Makale yazarlığı: Eğer yazma yeteneğinize güveniyorsanız internet sitelerinin ihtiyacı olan yazıları yazarak para kazanabilirsiniz. Genel piyasasına baktığımızda kelimesi 1 ile 1,5 kuruştan makale yazarlığı yapabilirsiniz. Örneğin; günde 2000 kelime sayısında makale yazabilirseniz 20 lira para kazanabilirsiniz. 2000 kelime aşağı yukarı 2 adet A4 sayfasına denk gelmektedir. Özellikle SEO alanında hizmet verene şirketlerden bir tanesi ile anlaşırsanız makale işinden güzel para elde edebilirsiniz. Kendi yazar ekibinizi kurabilir ve ekibinizin yazdığı yazıların üzerine küçük komisyonlar ekleyerek makale satışı yapabilirsiniz.
  • Editörlük: Film, dizi ve yazı içerikli sitelere giriş yaparak para kazanabilirsiniz. Birçok kişi film ve dizi sitesi açıp bunları yönetirken zorlanmaktadır. Böyle durumlarda film ve dizi sitesi sahipleri kendilerine yardımcı olmaları açısından bir editörü işe almaktadır. Part-time olarak çalışabileceğiniz editörlük işinden aylık 300-600 lira civarı para kazanmanız mümkündür.
  • Danışmanlık: İyi bildiğiniz herhangi bir konuda ihtiyacı olan kişilere danışmanlık yapabilirsiniz. Online konularda olduğu gibi aklınıza gelebilecek her türlü konuda danışmanlık hizmeti verebilirsiniz. Tabii kendi bilginiz ve danışmanlık yapabileceğiniz konularda.
  • Tasarım yapabilirsiniz: Eğer bilgisayar programları ile aranız iyi ise ve dergi, kitap, broşür vb. gibi yayınların tasarımlarını yapabiliyorsanız kendi evinizden hatırı sayılır paralar kazanabilirsiniz.
  • Ürün satışı: Başkalarının adına internet üzerinden onların ürünlerini pazarlayabilir ve komisyon karşılığında para kazanabilirsiniz. Satabileceğiniz ürün adetine bağlı olarak kazanacağınız para değişmekle birlikte çok iyi paralar kazanabilirsiniz. İyi bir pazarlamacı iseniz mutlaka online satış taktikleri geliştirip hemen bu işi bir defa da olsa denemelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir