İpek Kirpik Nedir?

By | Mayıs 8, 2017

Bakışları derin ve güzel gösteren kirpiklerin dolgun ve siyah görünmesi her kadının istediği bir durumdur. Bunun için takma kirpik ya da rimel gibi kozmetik malzemeleri kullanılsa da gerek suda çıktıklarından gerekse yalnızca bir günlük olduklarından kadınların çok zamanını alan ürünlerdir. Bunun yanında yeni yeni çoğalmakta olan ipek kirpik modası kişilerin herhangi bir makyaj yapmadan, sabah uyandıktan itibaren dolgun siyah ve kıvrık kirpilere ulaşmalarını sağlamaktadır. Hiçbir şekilde akma ya da bulaşma yapmayan kalıcı kirpik boyaları sayesinde renklerini de uzun süre boyunca koruyan kirpikler kişilere hem genç hem de bakımlı bir görüntü sağlamaktadır. Buna ek olarak makyaj yapma süresini kısaltan bu uygulama her açıdan avantajlı bir yöntemdir.ipek kirpik nedir, ipek kirpiğe nasıl sahip olunur, ipek kirpikli olmak

İpek Kirpik Yaptırma

Oldukça güzel ve genç gösteren ayni zamanda makyaj yapma suresini kısaltan bir uygulama olan ipek kirpik uygulaması mutlaka güvenilir güzellik merkezlerinde yapılmalıdır. Normalde güvenilir yerlerde yapıldığında herhangi bir zararı bulunmayan ipek kirpik yaptırma güvenilir olmayan yerlerde yapıldığında istenmeyen sonuçlar doğurabilmektedir. Kısaca anlatılmak istenirse ipek kirpik öncesi kirpiklerin makyaj ve ter gibi ıslaklıklardan tamamen arındırılması gerekmektedir. Daha sonra kirpik ve göz yapısına uygun tekli kirpikler seçilir ve yapıştırıcı hazırlanır. Her şey hazır olduktan sonra ipek kirpik yaptırma işlemine başlanır. Gözler kapatılarak kirpikler yapıştırıcı yardımıyla uygun aralıklarla kirpik diplerine yapıştırılır ve eğer orijinal kirpikler için gerekliyse kirpik perması ve kirpik boyama işlemleri yapılarak ipek kirpik işlemi bitirilir. Toplamda 1 2 saat sürecek olan bu işlem zahmetli olmayan ve acısız olan bir işlemdir.

İpek Kirpik Bakımı

İpek kirpik yaptırıldıktan sonra önerilen bakımları yapılırsa 4 haftadan 8 haftaya kadar kullanım ömrü bulunmaktadır. Bu bakımlara deniz ve havuzdan uzak durarak başlanmalıdır. Özellikle tuzlu suyun ipek kirpiklerin ömrünü kısalttığı kullanıcı yorumları ve araştırmalarla sabittir. Buna ek olarak ipek kirpik bakımı konusunda makyaj da oldukça etkilidir. Göz makyajının temizlenmemesi durumunda ipek kirpiklerin ömrü kısalmaktadır. Ayrıca hint yağı ve badem yağının da kirpiklere yaptığı olumlu etki ipek kirpiklerin daha uzun sureli kullanılmasını sağlamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir