İstanbul İlişki Terapisi

By | Ağustos 27, 2018

Eğer sıkıntılar yaşayan bir çift iseniz ve sorunlu ilişkinizde bir çıkış yolu bulmakta güçlük çekiyor olabilirsiniz. İlişki terapisi, bu sıkıntılı ve sancılı süreçten en az hasar ile çıkabilmek ve ilişkinizi tekrardan güçlendirmek için iyi bir yöntemdir.ilişki terapisi nedir, ilişki terapisi eğitimi nedir, ilişki terapisinin faydaları

İlişki Terapisinde Sürecin İşleyişi

İlişki terapisi kısa vadede hızlı sonuç beklenebilecek türden bir terapi değildir. Çiftlerin uzman eşliğinde birlikte vakit geçirerek iletişim kurmaları ve önemli sorunların üzerine birlikte eğilmeleri gerekmektedir. İstanbul İlişki terapisi, başlayan bu süreci çok sıkı bir şekilde takip edip gerekli notların alınmasını sağlayarak, terapi sonunda çiftlerin geçmiş olduğu süreci yazılı bir rapor halinde sunmaktadır. İstanbul ilişki terapisi sürecinde eşlerin birbirleriyle olan iletişimlerinde ilerle kaydedilmesi beklenir ve karşılıklı olarak duygusal hassasiyet içeren konuların açık bir şekilde konuşulması hedeflenir.

İlişki Terapisi ve Çiftlerin Uzlaşması

İlişki terapisi, doğru teknikler ve süreç ile uygulandığı zaman çiftlerin büyük çoğunluğunda önemli sonuçlar alınmasını sağlamaktadır. Yapılacak olan seanslar belli bir zaman alacağı için, çiftlerin bu konuda sabırlı ve çözüm odaklı olmaları gerekmektedir. İstanbul ilişki terapisi ile birlikte eşler ya da çiftler, var olan ilişkilerine farklı bir yönden bakabilme şansı bulacak ve sorunlara daha objektif yaklaşarak karşılıklı suçlamalar yerine birbirlerini daha dikkatli dinleyerek ortak bir paydaya varacaklardır. İstanbul ilişki terapisi sayesinde eşler birbirlerine karşı olan davranışlarını gözden geçirip, hal ve hareketlerini daha dikkatli yönetir ve stresle başa çıkma ve öfke yönetimi konularında daha başarılı bireyler olurlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir