Kadınlar için güzellik sırları

By | Ekim 24, 2016

Gün boyunca devamlı olarak toplum içerisinde olmak zorunda kalmaktayız. Toplum içerisinde kendimizi daha iyi hissetmemizi sağlayacak şey ise hiç şüphesiz ki giyimimiz ve bakımımızdır. Hem kadınlar hem de erkekler için kişisel temizlik ve kişisel bakım oldukça önemli bir unsurdur. Çünkü erkeklerin de kadınların da kendilerine özgü bakım yapmaları gereken şeyler vardır. Kişisel bakım denince akla makyaj veya yüz ve cilt güzelliği gelmesi ise oldukça yanlıştır. Çünkü kişisel bakım bütün vücudumuzu bir parça olarak görür ve bütün vücudumuzun bakımını kastetmektedir. Kirpiklerinizden tutun da kaşlarınız, bacaklarınız, dişleriniz vs. gibi birçok bölgenizde bakım uygulanması oldukça önemli bir noktadır.güzellik sırları, kadınlar için güzellik sırları, kadınlara güzellik sırları

Kadınlara bakım sırları

Kadınların hayatları boyunca en çok dikkat ettikleri şeylerden biri de hiç şüphesiz ki yüz güzelliğidir. Yüzünüze bakıldığında ise kaş ve kirpikler oldukça dikkat çekmektedir. Bu nedenle neredeyse bütün kadınlar uzun ve gür kaş ve kirpiklere sahip olmak isterler. Kirpiklerinizin daha uzun ve gür olması için ise birçok uzman tatlı badem yağını önerirken, kaşlarınız için ise kaş taraklarını ve düzenli şekil vermeyi önermektedirler.

Vücut bakımı

Kadınların vücutlarında en önemli yerlerden biri de mutlaka el ve ayaklardır. Bilhassa eller gün içerisinde birçok yere dokunulduğu için birçok mikroorganizma taşımakta ve sağlımızı da tehlikeye düşürmektedir. Bu nedenle ellerimizi özellikle tuvaletten sonra iyice sabun ile yıkamalı onun dışında da fırsat buldukça el temizliğimize özen göstermeliyiz. Yine ellerimizin bakımı için ve daha güzel görünmesi için de nemlendirici kullanmayı ihmal etmemeliyiz. Ayak bakımı da yine toplumdaki saygınlığınızı ve temizliğinizi korumakta oldukça önemlidir. Ayak bakımı için de dışarıdan eve geldiğinizde ve gece yatağınıza girmeden önce mutlaka yıkamalı ve vücut losyonu ile nemlendirmelisiniz.

Bakımınız sağlığınız için

Kişisel bakımın ve temizliğin en önemli noktaları arasında kulak ve burun temizliği de yer edinmektedir.  Özellikle toplumumuzda oldukça yanlış algılanan kulak temizliğinde kullanılan kulak çubukları kesinlikle doğru bir yöntem olmayıp birçok kulak sağlığı problemine yol açmaktadır. Burun temizliğiniz de yine toplumdaki yeriniz ve sağlığınız için önemli olup günde 2 defa su çekilerek burun içi temizlenmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir