KARTOTEKS DOLAP NEDİR?

By | Ağustos 15, 2020

Genellikle iş yerleri, hastane, okul, askeriye gibi resmi kurumlar ya da iş mekânlarında ele alınan belgelerin, kayıtların ya da yazışmaların saklanmasına yardımcı olan dolaplara kartoteks dolap adı verilmektedir. Bu ürünler bulundukları yerlerdeki evrak karmaşasını ortadan kaldırdıkları için son derece kullanışlı görülen ürünlerdir. Bulundukları yerde çok fazla alan kaplamamaları ve istenen belgelerin rahatlıkla bulunabilmesine yardımcı olmaları nedeni ile hemen hemen her iş yerinde ya da resmi kurumda bu tür dolaplara yer verilmektedir. Farklı boylarda tasarlanabilen bu ürünlerde kullanım amacına göre küçük ya da büyük boyutlu olanları tercih edilebilmektedir. İstenildiği kadar çekmece eklenebilen kartoteks dolap modellerinde isteğe göre oda dekoruna uygun ya da klasik renkli modeller de tasarlanabilmektedir.kartoteks dolap, kartoteks dolap kullanım alanı, kartoteks dolap kullanım amacı

Dkp sacdan üretilen kartoteks dolap uzun yıllar yıpranmadan ve içindeki belgeleri ya da arşivlerin yıpranmasına izin vermeden kalabilmektedir. Bazı koşullarda ortamın nemli olması ya da oluşabilen hasarlar nedeni ile dosyaların kaybolma riskine karşılık bu dolaplar tercih edilmektedir. Son derece kullanışlı olan bu ürünler bulundukları yere göre farklı renklerde de dizayn edilebildikleri için içerdeki dekora da uygun olabilmektedir.

Kartotesk dolap modelleri günümüzde pek çok yerde kullanılabilmektedir. İçinde saklanan belge ya da arşiv bilgilerinin daha rahat bulunabilmesine yardım eden bu mobilyalar arşivlerin uzun yıllar yıpranmadan ya da kaybolmadan saklanmasına imkân tanımaktadır. Üretildiği malzeme gereği sağlam bir yapısı bulunmaktadır. Hem kendini hem de içindeki belgeleri güvenle koruyabilen kartoteks dolap modelleri pek çok mekânda tercih edilen mobilyalar arasında yer almaktadır. Bu tür ürünleri almaya karar verdiğinizde ne amaçla kullanacağınızı önceden belirlemeniz gerekir. Çünkü amacına uygun olarak tasarlanan bir ürün aldığınızda bulunduğunuz yerdeki evrak karmaşasını da büyük oranda bitirmiş olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir