Kepçe Kulak Operasyonu

By | Nisan 11, 2020

Kepçe kulak insanların ciddi olarak sorun haline getirdiği estetik açıdan hoş olmayan bir görüntüye sebebiyet veren bir durumdur. Bu durum ile yaşarken kişiler alay konusu olmaktan rahatsı olurlar. Ta ilk çocukluk döneminden itibaren okulda, iş de, dışarıda hep bir kulak saklama çabası ile uğraşıp dururlar. Özellikle ergenlik dönemlerinde kişi kendinden nefret etmeye kadar giden ruhsal bozukluklar yaşayabilir. Kepçe kulak doğumdan itibaren olan ve kesinlikle üzerine yatırılma, sarılma ve ya yapıştırma gibi bilinçsiz yöntemler ile düzelmeyen bir durumdur. Sadece kepçe kulak operasyonu ve ip ile kulak estetiği yöntemleri ile normale döndürülebilmektedir.kepçe kulak, kepçe kulak ameliyatı yapımı, kepçe kulak tedavisi

Bazı bilinçsiz kişiler çocuklarının kuklalarını sararak düzelmelerini beklerle fakat bu durum kesinlikle bu tarz yöntemler ile düzelmeyecektir. Kepçe kulak operasyonları son zamanlarda bayağı revaçta olan bir metodudur. Bu yöntem ile hasta kısa bir ameliyat geçirir ve katlığında normal görünümlü kulaklara sahip olmuştur. Uzman bir hekim tarafından hastane ortamında yapılan bu operasyon erkek veya bayan hiç fark etmeden yapılabilmektedir. Aslında normal şartlarda altı yaşından itibaren çocuklara bile yapılabilmektedir. Fakat aileler genelde herhangi bir sağlık sorunu yaratmadığı için tercih etmezler. Aslına bakarsanız çocuğun psikolojik açıdan çok etkileyen ve utandıran bir durum olduğu için çocuklara da yaptırılmalıdır.

Kepçe kulak operasyonu genelde bir ile bir buçuk saatleri arasında süren ve kolay bir operasyon türüdür. Çocuklara yapılacak ise genelde genel anestezi ile yapılmaktadır. Ama yetişkinler isteklerine bağlı olarak sınırlı uyuşturma il de bu operasyonu olabilirler. Aynalarla barışarak kendini sevmenin artık kolay bir yöntemi bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir