Kilo Vermeyi Kolaylaştırma

By | Temmuz 13, 2021

Gün içinde yemekle birlikte tükettiğiniz kalori miktarı harcadığınızdan az ise, belli bir süre sonra kaçınılmaz olarak ideal kilonuzu aşmış olursunuz. Bazen genetik faktörler, hareketsiz bir yaşam tarzı veya bazı sağlık sorunları nedeniyle fazla kilolu olabilirsiniz. Bu noktada panik olmadan gerekirse bir uzman yardımı ile yeni bir diyet oluşturmalısınız. Diyetinizi değiştirdiğinizde, besinleri bilmeniz size çok yardımcı olacaktır. Yağ yakıcı, lif oranı yüksek, tokluk, kalorisi düşük ve protein oranı yüksek gıdaları teşhis edebilmeniz için gıdaları iyi bilmeniz gerekir.kilo verme, kilo verme yolları, kilo vermeyi hızlandırma

Kilo vermenize yardımcı olacak 10 beslenme ipucu

Yemeğinize salata ile başlamalısınız… Yemeğinize salata ile başlarsanız, kalorisi düşük olduğu için daha az yersiniz ve tokluk hissi verir. Araştırmalar ayrıca ana yemekten önce bir porsiyon salata yemenin kalorileri  oranında azalttığını gösteriyor.

Özellikle kahvaltıyı atlamayın… Sağlıklı bir kahvaltı yaparsanız gün içinde açlığı bastırırsınız. Ayrıca uyandıktan sonra 1 saat içinde kahvaltı yaparsanız metabolizmanız hızlanacaktır. Üstelik kahvaltıda tükettiğiniz karbonhidratlar, gün boyunca yaptığınız aktivitelerde enerji yaratmak için boşa harcanacaktır.

Duygusal açlığınızı kontrol etmeyi öğrenmelisiniz… Her aç hissettiğinizde aç olmayabilirsiniz. Stres, üzüntü, öfke gibi bireysel olarak değişebilen bazı ruh halleri de insanları yemek yemeye yöneltebilir. Bazılarımız mutlu olduğumuzda daha fazla yeme eğilimindeyken, diğerleri kızgın veya üzgün olduğumuzda daha fazla yemeye eğilimlidir. Farklı bir ruh halindeyseniz, gerçekten aç olup olmadığınızı sormanız yeterlidir. Daha az çeşit tüketmeye çalışmalısınız… Tabağınıza ne kadar çok çeşit koyarsanız, doymak o kadar zor olacaktır. Araştırmalar, tek tip yemek yiyenlerin, yemeyenlere göre daha yavaş yediklerini ve daha fazla çiğnediklerini gösteriyor. Öyle olmalı… Doğru ölçü tabaklarını kullanmalısınız… Porsiyon büyüklüğü aslında çok önemli bir detay. Tabağınıza koyduğunuz tüm yiyecekleri yemeden beyniniz tokluk sinyali vermez. Küçük tabaklar seçebilir veya tabağın sadece yarısını kullanabilirsiniz.

Kilo Kaybı İçin Beslenme İpuçları

  • “Favorilerinizi” unutmamalısınız… Yemek planınızı yaparken sevdiğiniz yiyeceklere de yer vermelisiniz. Evet çikolata diyeti akıl almaz olabilir ama çikolata ve dondurmayı kontrollü miktarlarda tüketebilirsiniz.
  • Kabul etmelisiniz ki sonuç zaman alabilir… Bunu hepimiz biliyoruz; Ne yazık ki, kilo vermek kilo almak kadar hızlı değildir. Vücudunuzdaki değişiklikleri görmeniz biraz zaman alabilir. Azimle ve azimle yolunuza devam etmelisiniz, asla pes etmemelisiniz.
  • Tartım takıntınızdan kurtulmalısınız… Evet, zaman zaman kilonuzu kontrol edebilir ve doğru yolda olduğunuzu kendinize kanıtlayabilirsiniz. Ancak bunu her düşündüğünüzde ne kadar kilo vermişim mantığıyla yaparsanız kısa sürede takıntılı hale gelebilirsiniz. Kendinizi haftada bir kez tartarak gereksiz dikkat dağıtıcı şeylerden kaçınmalısınız.
  • Yemek yerken başka şeyler yapmayın… Çalışırken, televizyon seyrederken veya zihninizi yoracak başka şeyler yaparken yemek yemekten kaçınmalısınız. Başka bir şeye odaklanırsanız, ne kadar yediğinizin hatta ne yediğinizin bile farkında olmayabilirsiniz.
  • Gün içinde sık sık su içmelisiniz… Su, metabolizmadan cildinizin görünümüne kadar birçok faktörü etkiler. Düzenli olarak gerekli miktarda su içmelisiniz. Su ile etkili çalışan, aynı zamanda yağ yakımını da destekleyen bir metabolizma, kısa sürede istediğiniz sonuca ulaşmanızı sağlayacaktır.

Zayıflama Ürünleri

Siyah fasulye, fasulye, mercimek, nohut, avokado, yulaf, yoğurt, ceviz ve fındık, brokoli, greyfurt, elma, armut, keçi peyniri, yumurta, yeşil kahve, acı biber, yeşil çay, sirke gibi daha yüzlercesini yazabiliriz. .. , her biri kendi zevkine sahip. Bu besinleri tüketerek kilo vermenizi hızlandırabilirsiniz.

Unutmayın… Egzersiz desteği olmadan kilo vermek; Bu hem daha zor hem de sağlıksız. Kilo almak istemiyorsanız kaybedersiniz, forma girdiğinizde tekrar kilo almak istemiyorsanız; Düzenli egzersiz yapmalı ve bir yaşam tarzı olarak sağlıklı bir diyet izlemelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir