Kirpik Bakımı Uygulamaları İle Farklı Görünüm

By | Mayıs 16, 2017

Hanımların özen göstererek her gün uğraş verdiği ayrıntılardan bir tanesi de göz kısmında yarattıkları farklı denemeler oluyor. Bunun en belirgin ve fark yaratan kısmı ise kirpikler olmaktadır. Bunlara eğer doğal görünmesini ve aynı zamanda dolgun görünmesini sağlamak için bazı kirpik bakımı uygulamaları yapılmalıdır. Özellikle zayıf kirpiklere sahip olan hanımların bu konuda daha hassas davranması gerekir. En başlıca dikkat etmesi gereken ise ucuz makyaj malzemelerinden sakınmak olacaktır. Kirpikler yüzümüzdeki hassas bölgeler olmasından dolayı her makyaj malzemesi kullanılmamalıdır. Zayıf görünümlü kirpikleri dolgun gösterebilmek için dolgunlaştırıcı rimeller olsa da bu her kirpik için önerilmez.kirpik bakımı uygulamaları, kirpik bakımı yapımı, kirpik bakımı nasıl yapılır

Rimel Kullanırken Dikkat Edin

Her bayan kirpiklerine rimel kullanabilir. Bu rimelleri kullanırken de bazı noktalara dikkat etmek gerekir. Örneğin rimel sürerken acele etmemeli ve dikkatli sürmelisiniz. Çünkü göze çok yakın bir uygulama olduğundan göz içine temas edebilir ve gözünüzde farklı sorunlara yol açabilir. Yine kaliteli ürünler kullanılırsa kirpikler dolgun görülmekle beraber kirpik üzerinde topakların oluşmasını engellemiş olursunuz. Akşamları yatmadan önce de makyaj temizliği yapılırken kirpik bakımı uygulamaları ayrıca yapılabilir. Bunun için pek vaktiniz olmuyor ise makyaj temizleme sütleri ile de bu temizlik uygulamalarını yapabilirsiniz.

Kirpiğinize Uygun Bakımlar

Her kadın baştan savma ve kulaktan dolma uygulamalar yerine kendi kirpiklerinin durumuna göre uygulamalar yapmaları gerekir. Bir başkasının tavsiye ettiği kirpik bakımı uygulamaları yerine kendiniz için uygun olanı bulmalısınız. Bunu kendi başınıza yapmanız pek mümkün olmuyorsa bir güzellik uzmanından fikir alabilirsiniz. Yine bulunduğunuz yerde varsa güzellik merkezleri bu konuda size uygun kirpik bakımı uygulamalarını belirtecektir. Sadece güzel görünmek olarak bakılmaması gereken bu kirpik bakımları sağlık açısından da değerlendirilmelidir. Güzel görüneceğini düşünerek yapılan tercihler ilerde kalıcı başka sağlık sorunları meydana getirebilir. Bunlarla beraber yine takma kirpik kullanan bayanlarda biraz zamandan kazanmak ve bakım gibi uğraş veren konulara girmemek adına bunları kullanırlar. Takma kirpikler basit bir yöntem gibi görünse de bunun içinde her zaman ucuz ürünlerden kaçınmak gerekir. Öncelik her zaman güzel görünmek değil hem güzel görünüp hem sağlıklı ürünler kullanmak olmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir