Kırtasiye Malzemelerinin Sağlıklı Olması

By | Nisan 17, 2019

Günümüz kırtasiye malzemeleri pek çok çeşitle kullanımımıza sunulmakta ve malesef her sektörde olduğu gibi kırtasiye sektöründe de sağlıksız ürünler türedi. Bu ürünler çocuklarımızın sağlığını tehdit eden ürünler olabildiğinden dolayıdır ki kırtasiye malzemelerinin sağlıklı olması satın alımlarda en çok dikkat edilmesi gereken husustur.  Okulların açılmasıyla öğretmenlerin velilerin ellerine tutuşturdukları çoğu listelerde kırtasiye malzemelerinin markaları da yazıyor ancak uygun görmediğiniz hiçbir ürünü almak zorunda değilsiniz.

sağlıklı kırtasiye malzemeleri, sağlığa uygun kırtasiye malzemeleri, sağlık belgeli kırtasiye malzemeleri

 Araştırarak çocuğunuzun kullanacağı malzemelerin onların sağlığını nasıl etkilediğini netleştirmek durumundasınız. Sağlık söz konusu olduğunda markayı da dikkate almamak gerekir çoğu zaman markaların da ne tür zararlar verebildiğini görebiliyoruz.

Yaramaz bir misafir çocuğunun eline tutuşturduğunuz bir kalemle bir anda o yaramazlıktan eser kalmaz ve alır kalemi kâğıdı eline başlar hayalini resmetmeye, çünkü dünya renklidir çocukların gözünde ve yaptıkları resimle onu ifade etmek isterler. Bazen duvarları bile boyadıkları düşünürse hayata bakış açılarına hayran kalmamak mümkün olmuyor. Bu inanılmaz dehalar kendilerine ne gibi bir zarar vereceğini bilemedikleri boya kalemleriyle umarsızca oynuyorken, yüzünü gözünü boyuyor ve hatta ağızlarına alarak tatlarına bakıyor. Tüm bunları göz ardı edemeyiz çünkü artık alerjik reaksiyonları farklılıklar gösterebilen çocuklara sahibiz veya her tür hastalığın özellikle de boya işlemlerinde yapılan yanlışlıkların yol açabileceği kanser gibi akıl almaz bir risk ile karşı karşıyayız. Bu riskleri göz ardı edemeyiz. Bu yüzden çocuklarımıza aldığımız kırtasiye malzemelerinin sağlıklı olması insan yaşamına ve çevreye zarar vermeyen ürünler olmasına özen göstermeliyiz. Hayal dünyalarının içerisine daldıklarında ilerleyen süreçlerde bedenlerine ciltlerine zarar verebilecek maddeleri onlardan uzak tutmak tamamen bizlerin sorumluluğundadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir