Kuş Pisliğini Temizleme Yolları

By | Mart 4, 2017

Hepimiz kuş pisliğini şansla bağdaştırmış olsak dahi, söz konusu kuş pisliği temizlemek olunca hiçbirimiz sinirlenmemek konusunda şanslı olamamaktayız. Çünkü kuş pisliği temizliği zorlayıcı ve sinir bozucu oluyorlar. İşte bu yüzden size zaman ve moral kazandırması açısından kuş pisliği temizliğinin püf noktalarını öğrenmekte fayda bulunuyor. Aslında bunu erkenden fark etmiş olmanız bile büyük şanstır. Yoksa kuş pisliği kısa sürede kurur ve özellikle hiç vakit kaybetmeden zor leke kıvamına gelmektedir. Bu sebeple lekeyi ne kadar erken fark edilirse, kurtulması o kadar kolay olur.

Giysilerden Kuş Pisliği Lekesini Çıkarmanın Yöntemleri

Leke Yeniyse; Eğer ki, kuş pisliği lekesi henüz oluşmuşsa, leke hemen bir ıslak mendille ve ya ıslak bezle bulunduğu yüzeyden silinmesi gerekir. Bu şekilde hızlı bir müdahaleyle kuş dışkısından dolayı oluşabilecek lekeyi en baştan engellersiniz.kuş pisliği nasıl temizlenir, kuş pisliği temizleme yöntemleri, kuş pisliği temizleme

Leke Kurumuşsa; Kıyafetinizde oluşan kuş pisliğini daha sonra fark ederseniz, evde hazırlayabileceğiniz bir karışımla temizlemelisiniz. Ilık suya bir miktar çamaşır deterjanı ekleyip karıştırınız. Ayrıca deterjanınızın ağartıcı olmamasına dikkat edilmelidir. Daha sonra kıyafetinizin lekeli olan bölgesine bu karışımdan ekleyin ve bir süre bekleyiniz. Çamaşır deterjanları kuş pisliği gibi sert ve kalıcı lekelerin yumuşamasına yardım etmektedir. Yaklaşık iki ya da üç dakika kadar beklemeniz yeterli olur. Daha sonra, yumuşak bir süngerle lekeli alanı silmelisiniz. Lekenin kurumasına izin vermeyiniz. Bu yüzden deterjanlı su ile sürekli olarak nemlendirin ve süngerle silinmesi gerekir. Leke tamamen silininceye kadar bu işlemi tekrarlamalısınız. Eğer kıyafetiniz hassas bir kumaşa sahip ise, narin hareketlerle silme işlemini uygulayınız. Ayrıca temizlik işlemi bitince, kullandığınız süngeri atmayınız.

Arabadan Kuş Pisliği Lekesini Çıkarmanın Yöntemleri

Leke Yeni olmuşsa; Arabanızın üzerindeki kuş pisliği lekesini gördüğünüz anda temizleme imkânınız olduysa ve ya henüz leke kurumadıysa, hemen bir ıslak mendil ve ya bez ile lekeyi silmelisiniz. Henüz yeni oluşmuş bir leke, kolayca temizlenir. Ancak yine de temizlerken fazla yaymadan silmeye özen gösterin. Kolay bir temizlik için lekenin yayılmasını hiç istemiyoruz. Eğer ki, ıslak mendil kullanıyorsanız, kesinlikle alkolsüz olup olmadığını kontrol ediniz.

Leke Kurumuşsa; Arabanızın üzerindeki kuş pisliği lekesi kurumuş ise, ilk aşamada bu lekeyi yumuşatmak gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir