Lazer Epilasyon Nedir?

By | Aralık 23, 2019

Epilasyon-nedirLazer epilasyon; insan vücudunda istenmeyen kısımlardaki kılların önüne geçmek için yapılan en önemli medikal uygulamalara verilen genel addır.

İnsanlar bu kıl ve tüylerden kurtulmak için farklı yöntemler kullanmıştır, ama bu yöntemler çok etkili ve uzun süre kalıcı olmamıştır.

Gelişen teknoloji ile bulunan lazer epilasyon insanların bu sorunlarını gidermek için kullanılan etkili bir yöntemdir.lazer epilasyon nedir, lazer epilasyon yapımı, lazer epilasyon hakkında bilinmesi gerekenler

Tıp dünyasında yaklaşık 20 yıldır lazerler kullanılmaktadır cerrahide, üroloji gibi branşlarda yaygın bir şekilde kullanılmakta olup medikal estetik alanında da son yıllarda yaygın bir hale gelmiştir. Lazerler ile istenmeyen tüylerden, cilt gençleştirme ve cilt lekelerin tedavisi konusunda başarılı sonuçlar alınmaktadır.

Lazer tedavisi tek bir dalga boyunda olan ışığın güçlendirilerek uygulanma biçimidir. Cilde rengini vermekte olan madeye gönderilen bu ışıklar emilerek epilasyon alanında yardımcı olmaktadır.

O bölgedeki kıllara gelen ışınlar bu bölgede istenmeyen kılların yok olmasını sağlıyor.

Vücudumuzda yer alan kıllar 3 evrede görülmektedir.

1- anajen faz

2- katajen faz

3- Telojen faz

Bronz ciltli olan kişilerde lazer emilimi daha çok olduğu için lekeler oluşabilmektedir. Lazere gelecek kişinin lazer yaptırmayı düşündüğü bölgelerini 2-3 hafta güneşten koruması veya solaryuma girmemesi gerekli ve güneşten koruyarak kremler sürerek önlemlerini alması iyi olacaktır.

Vücudumuzdaki kıl renklerimiz ne kadar koyu ise lazerden alınacak sonuç o kadar başarılı ve çabuk olacaktır.

Uygun cihazlar ve hekim kontrolü ile yan etkisiz başarılı sonuçlar elde edilir, ancak lazer sonrası görülebilecek bazı şeyler; kızarıklık, kabuklanma, beyaz yada koyu hafif lekelenmeler oluşabilmektedir ve bunlar geçicidir. Bunlar göz önüne alınarak lazere girecek kişinin hekim ile uygulanacak lazer tipi ve yan etkilerinin konuşulması iyi olacaktır. Lazer seanslarından sonrada bir süre güneşten korunmak gereklidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir