Liposuction İle Fazla Kilolarınızdan Kurtulun

By | Haziran 12, 2017

Vücutta biriken yağ birikimlerinin vakum işlemiyle uzaklaştırılması işlemine liposuction adı verilmektedir. Yağ yakımı için tercih edilse de bir zayıflama işlemi asla değildir. Bu ameliyat bir vücut kontör işlemi olarak bilinmektedir. Yağ dokularının birikmiş, egzersize direnç gösteren kısımlarının yok edilmesine ihtiyaç duyulmasıyla, mevcut yağ dokularının azaltılması mümkün olmaktadır. Hacmi genişlemiş yağ dokuları bu işlem sayesinde yok edilebilmektedir. Ancak bu işlemin gerçekleşmesi için uzman ellere güvenmek gerekiyor. Liposuction Türkiye’de çok uzun yıllardır yapılıyor, yine de kalitesine inanılan merkezleri tercih etmek farkı hissetmek için önemlidir. Liposuction merkezleri bu anlamda en güvenilen ve en çok tercih edilenlerden olmalıdır. Hem doktor seçimi hem de doğru yerlerde bu işlemi yaptırmak, operasyonun sorunsuz geçmesini sağlayacaktır.Liposuction yaptırmanın faydaları, Liposuction ile kilo verme, kilo vermede liposuctionın etkisi

Liposuction Ameliyatı Sırsında Kullanılan Yöntemler

Liposuction ameliyatlarında yağlanmış olan bölgeye müdahale edilir. Bu işlem yağlanmış bölgeye, sıvı enjekte edilip, bölgenin şişirilmesi ile gerçekleştirilir. Öncelikle bölgenin üzerine ve yakınlarına kesi uygulanır. Bu kesiler 5 mm olarak belirlenmiştir. Kesilerden 2-6 mm kadar çapında kanüller, derinin altına sokulur. Bu kanüller vakum cihazına bağlanmıştır. Vakum cihazının çalışmasıyla kanüllerin hareket etmesi sağlanır. İşlem istenilen cilt yüzeyi elde edene kadar yağ yakma işlemi gerçekleşir. Liposuction selülitlerin yok olmasında da büyük oranda işe yarar bir yöntem olarak bilinir. Liposuction işlemini en sorunsuz olarak yapıldığı yerleri tercih etmelisiniz. Gerekli hassasiyetin gösterilmesi, bu ameliyatların kolay ancak bir o kadar da zor olduğu konusunda dikkat edilmesi gerekenlerin başında yer almaktadır. Bu nedenle seçim yaparken, güzellikten önce sağlığı tehdit etmeyen ameliyatların yapıldığı yerleri tercih etmek uzun vadede yapılması gerekenlerin en doğrusudur. Bu seçim iyi araştırılarak yapılmalıdır.

Geçmişten Günümüze Liposuction

 İlk çıktığı yıllarda kullanılan kanüllerin genişliği ve vakum cihazlarını yetersizliği ile tehlikeli bir ameliyat olarak yapılırken, son 10 yıldır bu ameliyatlar en son teknoloji ile yapılmaktadır. Bu nedenle ameliyat sonrası aynı gün içerisinde eve çıkma imkanı bulunan ve günlük hayata çabuk dönebilme şansına sahip olunabilen liposuction emniyet sınırına dikkat edildiği müddetçe tehlikesizdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir