Meyvelerin Mucizeleri Nelerdir?

By | Haziran 29, 2017

Kiraz

Kiraz içerdiği vitaminlerle sinir ve beyin sorunları, uykusuzluk, sindirim sorunları, kilo kontrolü ile iltihabı gidermede etkisi bulunuyor.meyvelerin faydaları nelerdir, meyvelerin sağlığa etkisi, meyvelerin mucizevi etkileri

Üzüm

Alerjiyi önler ve odaklanmayı güçlendirmektedir. Cildi sıkılaştırır ve beyni güçlendiriyor. Varis, sindirim sorunları, kansızlık, cilt sorunları ve diyabete karşı etkisi vardır.

Şeftali

Kolesterolü dengeler ve diyabet ile obezite riskini azaltmaktadır. Bol lif içerir ve kan hücreleri, kemikler ile sinir sistemi için gerekli bir meyvedir.

Kayısı

Sindirimi ve hazmı kolaylaştırırken bağırsakları çalıştırmaktadır. Kalp ve göz sağlığı, cilt ve saç güzelliği ile kilo verme konusunda mucizevidir.

Elma

Beyin ile sinir sistemi, felç, kan şekerinin dengelenmesi, kanser, kalp damar sağlığı, astım ve kemik sağlığı konusunda elma kurtarıcı meyvelerdendir.

İncir

Kan basıncını yani tansiyonu dengeler ve kilo kontrolünde etkili bir meyvedir. Kuru incir barsak çalıştırırken kalp damar hastalıklarını da önlemektedir.

Ananas

Vitamin, mineral ile antioksidan içeren tropikal meyve göz ve diş eti hastalıkları, kemik sağlığı, kanser, tansiyon, sindirim  ve cilde faydası vardır.

Çilek

Kolesterolü düşürürken, kanser ile kalp hastalığından koruma sağlar.

Kivi

Lif ile potasyum içeren bu meyve kalp damar sağlığını korurken, tansiyonu dengelemektedir.

Muz

Kalp damar sağlığı, sindirim, mide ülseri, göz ve kemik sağlığı, şişlik, depresyon, ağrı, kramp, kabızlık, hafıza, reflü, kaşıntı, kanser ile sigarayı bırakma konusunda mucizevidir.

Portakal

Bağışıklığı güçlendirir, zihni açar, enerji verir, hastalıkların çabuk iyileşmesini sağlar ve soğuk algınlığına iyi gelmektedir.

Armut

Kalp, sindirim, tip 2 diyabet sorunlarından korumaktadır. Liflidir tokluk hissi vermektedir. Pek çok vitamin ve mineral değeri bulunuyor. Birçok sağlık sorununda etkisi mevcuttur.

Karpuz

Kas ağrılarına iyi gelir, yüksek tansiyon, kalbi korur, obezite, göz sorunlarına karşı koruyucu ve iyileştirici etkiye sahiptir. C vitamini, fosfor, potasyum açısından zengin bir meyvedir.

Kavun

İdrar söktürür, karaciğeri temizler, cildi nemlendirir, uykusuzluğa iyi gelir, böbrek taşını önler, hazımsızlığa iyi gelmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir