MOTORLU KURYE KİME DENİR?

By | Mart 26, 2018

Büyük şehirlerin en önemli problemi trafik sorunudur. Nüfus artışı bu sorunun gözle görülür bir şekilde artmasına neden olmaktadır. Bu durumda genel olarak çeşitli problemler ortaya çıkmakta ulaşımda ciddi aksamalar meydana gelmektedir. Trafik sorununa çeşitli alternatif yöntemler bulunmuş ancak bu çözümler düşünüldüğü kadar başarılı olamamıştır. Bu durum dağıtım şirketlerini de olumsuz bir şekilde etkilemektedir. Genel bir tanım ile insanların ihtiyaçları doğrultusunda gönderileri bir yerden başka bir bölgeye taşıyan kişilere kurye elemanı bunların bağlı olduğu firmalara ise kargo firmaları ismi verilmektedir.motorlu kurye kimdir, motorlu kurye kimlere denilir, motorlu kuryenin görevi

 Kargo firmalarının 4 farklı dağıtım şekli bulunmaktadır. Arabalı yaya uçaklı ve motorlu olmak üzere değişen bu dağıtım şekillerinden en uygun olanı çalışanlar arasında paylaştırılmaktadır. Motorlu kurye trafikte en çok rastlayacağımız dağıtım elemanları arasında yer almaktadır. Motorlu kurye olabilmek sanıldığı kadar kolay değildir. Bunun için bazı şartlara uyum göstermek gerekmektedir. Bunlardan birincisi motor ehliyetinin bulunması gerekmektedir. Sadece ehliyet yeterli olmayacağı gibi kişinin trafikte aktif ve kontrollü bir şekilde motor kullanıyor olması gerekmektedir. Bununla birlikte çalışacak olan kişinin geniş bir adres bilgisinin olması gerekmektedir. Bu sayede dağıtım yapılacak bölgeler adres bilgisi sayesinde kolaylıkla bulunabilir. Bu durumda zamandan tasarruf sağlanacaktır. Aynı zamanda motorlu kurye elemanının trafik içerisinde dikkatli ve kontrollü olması herhangi bir kazanın oluşumunu engelleyecektir. Motorlu kurye elemanları dar sokaklara ve mahalle aralarına rahatlıkla girebildikleri için zaman kazanmak adına kestirme yolları kullanabilirler. Bununla birlikte hızlı bir şekilde trafiğe yakalanmadan rahatlıkla dağıtım yapabilirler. Ancak motorun dengesini kaybetmemesi açısından fazla yük yüklenmesi engellenmelidir.

Bu yüzden ağır ürünler yerine evrak belge gibi gönderilerin dağıtımlarının yapılması gerekir. Bu sayede kısa süre içerisinde daha geniş bölgelerin dağıtımlarını üstlenebilecekleri için mesai saatleri içerisinde normalden daha fazla bir dağıtım imkanı sağlanabilir. Ayrıca bu sayede müşteri ve firma arasındaki güven gün geçtikçe artacaktır. Motor kullanabilmek büyük bir dikkat gerektirdiği için dikkatli kişilerden oluşan bir ekip kurulmalıdır. Firmaların herhangi bir mal ve can kaybına mahal vermemek adına tüm ince ayrıntıları gözden geçirerek eleman seçimi yapmaları dağıtımlarında sağlıklı bir şekilde yürütülmesi açısından çok önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir