PARMAK İZİ OKUYUCU NEDİR?

By | Şubat 7, 2018

Yemekhane takip sistemlerinden öğrenci takip sistemlerine kadar pek çok alanda kullanılması mümkün olan ve güvenli bir takip sistemi uygulaması olan parmak izi okuyucu bir panel üzerinde yer alan tuşlu ve ekranlı sisteme denmektedir. Burada belli noktalara parmağınızı ya da parmaklarınızı yerleştirerek kendinizi tanıtmanız mümkündür.parmak izi sistemi, parmak izi okuyucu, parmak izi okuyucu çalışma mantığı

Yüzlerce kişinin parmak izi hafızasına sahip olan bu okuyucular sayesinde personelinizin ne kadar çalıştığı, ne kadar tatil yaptığı gibi bilgilere de ulaşabilmeniz mümkündür. Biyometrik bir sistem olan parmak izi okuyucu ile sadece bir kişiye özgü olan verilere ulaşabilmeniz mümkün olduğundan dolayı oldukça etkili bir güvenlik yöntemi olduğunu söyleyebilmek mümkündür. Bu sistem başka hiçbir kişide bulunmayan bir özelliği yani parmak izlerinizi kullandığı için kopyalanması söz konusu olmayacaktır. Bu kadar güvenli olması nedeni ile de günümüzde pek çok alanda kullanılması mümkündür. Polis kaydından şirket kaydına ya da öğrenci yurdu kaydına kadar kullanılabilen bu sistem ile sadece kişilerin kullanabileceği bir geçiş sistemi oluşturulabilmektedir.

Sistemde olan veriler ile parmak izinizi karşılaştırarak kimlik doğrulama yapan parmak izi okuyucu sayesinde evinizin ya da ofisinizin güvenliğini de sağlayabilmeniz mümkündür. Çünkü bu sistemler ile evinize ya da ofisinize girecek olan kişileri sınırlayabilmeniz daha kolay bir şekilde gerçekleşebilmektedir. Üstelik sizin sistemde onay vermediğiniz kişilerin de giriş ya da çıkış yapması söz konusu olamayacağından tam bir güvenlik sağlandığı görülmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir