Saç Dökülmesine Karşı Doğal Çözümler Nelerdir?

By | Şubat 17, 2017

Dökülen saçları hiçbirimiz sevmiyoruz. Sanki dökülen saçlarımız bir daha geriye gelmeyecek gibi saçımızdan bir tel bile döküldüğünde, kel kalma korkusuyla karşı karşıya kaldığımız olmuştur. Kadınların da erkeklerinde ortak sıkıntısı olan saç dökülmesi son yıllarda pek çok tedavi yöntemiyle durdurulabilir. Uzmanların araştırmalarına göre, günde 100 adet saç telinin dökülmesi gayet doğal karşılanması gereken bir durumdur. Saç dökülmesi günde 200 telin üzerine çıkarsa doktora başvurmanız kaçınılmaz duruma gelmektedir.

Saç Dökülmesi Olanlar Vitamin Eksikliğine Dikkat Ediniz!

kel kalma korkusu, dökülen saçlar, saç diplerinize masajVücudumuz pek çok vitaminin varlığıyla ayakta duruyor. Vücudumuzda bulunan vitaminleri yitirdiğimizde, gerek halsizlik gerekse de saç dökülmesi ile karşı karşıya kalırız. Uzmanlara göre her yıl bir kez olmak şartıyla vitamin tahlillerinin yapılmasını önerilmektedir. B 12 vitamini dediğimiz vitamin çeşidi, vücudumuzda eksildiğinde hiç bilmeden kendimizi o denli kötü hissederiz ki sanki gerçekten hastaymışız gibi hissedilir.

Saç Dökülmesi İçin Bitkisel Çözümler

Çam Yağı; Çam yağı saç için oldukça faydalı yağlardandır. Uygulamak ise dökülen saça kür uygulamanın en kolay yoludur. 3 yemek kaşığı kadar çam yağını saç diplerinize masaj yaparak uygulayın ve yarım saat bekleyin ve sonrasında durulayın. Farkı görünce şok olacaksınız.

Lavanta; Lavanta saç dökülmesine çok iyi gelen bir bitkilerden biridir. Bu kür saç dökülmesi durana dek, haftada 2 kez yapılması gerekir. 5 yemek kaşığı lavantayı 2 litre suda yeşil suyu çıkana kadar kaynatıp, soğutun ve sonrasında süzmelisiniz. Daha sonra yeşil sabun ile saçlarınızı temizlenene kadar yıkayınız. Sonra hazırladığınız bu lavanta kürü ile sanki kafanızı duruluyormuş gibi masaj yaparak kafanıza dökünüz. İster bu şekilde saçlarınızı kurumaya bırakın ve isterseniz yarım saat sonra durulaya bilirsiniz.

Elma Sirkesi ile Zeytinyağı; Çok eski zamandan beri sirkelerdeki şifa olduğu anlatılır. Elma sirkesi ise tüm sirke çeşitlerinden çok daha iyi olduğu bilinir. 3 yemek kaşığı elma sirkesi ile 3 yemek kaşığı hakiki zeytinyağı banyo öncesi kafa derisine sürülerek yarım saat beklenmelidir. Daha sonra yıkanmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir